Prawo gospodarcze dla ekonomistów i nie tylko. Część 1. Zagadnienia ogólne

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza SGH
prawo gospodarcze
biznes, finanse
Sophie

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków nieprawniczych, zwłaszcza ekonomicznych. Obejmuje prywatne i publiczne prawo gospodarcze. Część I dotyczy głównie zagadnień ogólnych prawa gospodarczego. Autor przystępnie przedstawia pojęcie i zakres prawa gospodarczego, jego zasady, źródła prawa i takie fundamentalne pojęcia, jak przedsiębiorstwo, przedsiębiorca i działalność gospodarcza. W tej części podręcznika jest też omówiona problematyka kontroli i nadzoru w działalności gospodarczej, ochrony prawnej konkurencji i konsumentów oraz pomocy publicznej dla przedsiębiorców.

Podręcznik uwzględnia stan prawny na 1 kwietnia 2015 r. Przejrzyście przedstawia najważniejsze regulacje kilkudziesięciu ustaw w powiązaniu z prawem UE i prawem międzynarodowym. Jak napisał w recenzji wydawniczej prof. dr hab. Wiesław Czyżowicz, jest to praca wyjątkowa, "która wszystkie złożone, często ?nudne? zagadnienia prawa gospodarczego podaje w atrakcyjny - dla ekonomistów, menedżerów, finansistów czy innych specjalistów gospodarczych - sposób z uwzględnieniem wielu aspek­tów nowej metody badawczej ?ekonomicznej analizy prawa? (Law and economics)".

Publikacja zawiera wybraną bibliografię prawa gospodarczego z ostatnich 16 lat, która może być bardzo przydatna przy pisaniu referatów i prac dyplomowych opartych na uregulowaniach prawa gospodarczego, a także do poszerzenia wiedzy Czytelnika.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.sgh.waw.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.sgh.waw.pl/