Set Maat. Siedlisko prawdy. Wędrówki po Egipcie, Izraelu, Jordanii i Maroku

Wydawnictwo: Replika
inkaa2000

Świat widziany oczami pasjonata świata Widzieć, Szanowni Państwo, to nie znaczy zobaczyć. Można być na końcu świata, zwiedzać wspaniałe miejsca i kompletnie ich nie poznać. Można robić zdjęcia, zaliczać kolejne punkty na mapie, ale nadal nie mieć świadomości, co się widziało i uwieczniło na fotografiach. Prawdziwe podróżowanie to dostrzeganie tego, co aparatem czy kamerą mało kto potrafi...

Świat widziany oczami pasjonata świata
Widzieć, Szanowni Państwo, to nie znaczy zobaczyć. Można być na końcu świata, zwiedzać wspaniałe miejsca i kompletnie ich nie poznać. Można robić zdjęcia, zaliczać kolejne punkty na mapie, ale nadal nie mieć świadomości, co się widziało i uwieczniło na fotografiach. Prawdziwe podróżowanie to dostrzeganie tego, co aparatem czy kamerą mało kto potrafi uchwycić: emocji, odmienności, zwyczajów i obyczajów. Z tego najpiękniejsze są właśnie dysonanse, których warto szukać, znajdować, ale przede wszystkim poznawać i szanować. I o nich będzie ta książka.
Reporterskie podróże Tomasz Bonka wiodą nas po szlakach pozornie znanych. Przecież to miejsca, gdzie codziennie przewijają się tysiące turystów! A jednak Bonek lubi skręcić w bok, zabrać czytelnika tam, gdzie ten z wykupioną wycieczką nie dotrze. Pokazać to, czego spieszący za grupą człowiek nie zauważy. Opowiedzieć o tym, co tak naprawdę stanowi esencję bycia Podróżnikiem.
Oto wyprawa po świecie niesamowicie ciekawym, fascynującym, a jednocześnie słabo widocznym zza szyb autokarów. Po świecie, który dziś coraz trudniej zobaczyć samemu, gdyż w ostatnich latach spowija go coraz większy mrok.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=80

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=80

inkaa2000 | 2017-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Wyruszamy w podróż do Egiptu. Niekoniecznie znanymi i przetartymi szlakami, ale tymi drogami, gdzie spotkamy mniej turystów, a więcej ,,ducha czasów". Mnóstwo ciekawych fotografii (i przy nich największy minus: opisy na fotografiach, bardzo drobnym drukiem, niejednokrotnie zlewają się z tłem, są trudne do odszyfrowania), wiele niezwykłych historii, dużo faktów z życia starożytnych władców i wszechogarniająca starożytna potęga - Egipt.A wszystko to napisane lekkim, bardzo przystępnym językiem. Ostatnie rozdziały traktują również o Jordanii, Izraelu i Maroku, ale to Egipt jest niewątpliwym władcą tej pozycji.

Piotr | 2017-11-28
Przeczytana: wrzesień 2017