Gra na cudzym boisku

Cykl: Anastazja Kamieńska (tom 2) | Seria: Seria z pistoletem
Wydawnictwo: Edipresse, W.A.B.
Beata-Chiara

Rosyjskie miasto-widmo, miejsce, w którym panują praworządność, spokój i dobrobyt, a mafia jest tylko jedna. Eduard Denisow, charyzmatyczny ojciec chrzestny , od lat rządzi w nim żelazną ręką. Los chce, że właśnie do jednego z tamtejszych sanatoriów przyjeżdża na urlop major Anastazja Kamieńska. Odpoczynek pani major przerywa dramatyczne wydarzenie- nocą w sanatorium zostaje popełnione morderstwo...

źródło opisu: W.A.B. 2017

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Koronczarka | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Rewelacyjna, jak wszystkie znane mi dotąd historie z Anastazją Kamieńską w roli głównej. A ponieważ ta zawiera drobny feministyczny epizod ( gliniarze z Miasta, do którego Kamieńska pojechała się leczyć, ale oczywiście została zaprzęgnięta do śledztwa, potraktowali ją z męskim szowinizmem), to nasuwa mi się garść dosyć oczywistych refleksji o tym, czemu ta kobieta zawdzięcza swoją popularność. Nie wiem, czym wabi mężczyzn, ale kobiety ulegają jej urokowi głównie dlatego, że Nastia odrzuca to, co je krępuje. Ona nie musi wiecznie być piękna, więc się nie maluje i nie stroi. Nie pamięta, by siadać ze złączonymi nogami i elegancko. Nie dba o linię, odżywia się fatalnie, sama mówi, że jest leniwa, ale to oznacza tylko tyle, że ma czas myśleć (co z punktu widzenia wielu kobiet jest luksusem, sama pamiętam dziką gonitwę, bo dziecko, praca, dom obiad, pozmywać i sprzątnąć). I na dodatek to wszystko jest aprobowane przez ideał kobiecych marzeń - jej partnera Loszkę. Kobiety w Rosji są...

annaroza | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

Właściwie od pierwszych stron lektury ogarnęło mnie uczucie deja vu. Już opis perypetii Anastazji po przyjeździe do Miasta wydał mi się znajomy. Zresztą cały czas natrafiałam na fragmenty, które wywoływały u mnie wrażenie, że ja to już kiedyś czytałam.
Faktycznie... Kiedyś, dawno przeczytałam kryminał rosyjskiej pisarki, który szalenie mi się spodobał. Kojarzył mi się z twórczością Joanny Chmielewskiej. Niestety w bibliotece nie było innych pozycji tej autorki, nigdzie też nie natrafiłam na inne jej książki i jakoś o niej zapomniałam. Kilka lat temu postanowiłam wrócić do poszukiwań. Niestety nazwisko autorki kompletnie wyleciało mi z głowy. Książki o tytule, który mi się kojarzył "Duch w trampkach", nigdzie nie mogłam znaleźć, mimo iż już mogłam skorzystać z dobrodziejstw internetu. W końcu z półki z kryminałami w bibliotece wybrałam kilka pozycji różnych rosyjskich pisarek. Miałam nadzieję, że po stylu poznam autorkę, o którą mi chodzi. W ten sposób zidentyfikowałam Darię...

gwiazdka | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 30 lipca 2014

Bardzo dobry kryminał- kolejny z serii, akcja zaplątana, chwilami wielowątkowa, prowadziła do bardzo ciekawego rozwiązania. Wstęp był trochę przydługi, ale kiedy już go pokonałam, kolejne strony znikały jedna za drugą. Samo rozwiązanie było już, mimo iż zaskakujące, możliwe do rozwiązania, pod koniec autorka podrzuciła kilka drobiazgów pozwalających czytelnikowi na odgadnięcie zagadki. Wcześniej możliwość na takie rozwiązanie nawet nie zaświtało mi w głowie- pełna niespodzianka. Polecam.

Stokrotka | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016

Anastazja Kamieńska przyjeżdża do sanatorium „Dolina” leczyć uraz kręgosłupa. Na terenie ośrodka działa szajka zajmująca się kręceniem filmów, w których aktorzy-amatorzy giną, a zbrodnia filmowana jest na taśmie.
„Gra na cudzym boisku” to interesujący kryminał, ale z pewnością nie dla tych, którzy lubią mocne wrażenia czy też szczegółowe opisy zbrodni. W tym przypadku ważniejsza jest analiza tropów i wyciąganie wniosków. Bohaterka ze swej spostrzegawczości i znakomitej pamięci robi znak rozpoznawczy. Jest bystra i sprawca nie ma szans się jej wywinąć. Choć przed czasem rozszyfrowałam intrygę, czytałam do końca z zaciekawieniem.

Strega | 2014-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Ponadprzeciętnie inteligentna, z fenomenalną pamięcią, analitycznym umysłem, poliglotka, do tego zakochana w pracy. Kto? Oczywiście Anastazja Kamieńska. W "Grze na cudzym boisku" Anastazja tym razem wybrała się do sanatorium by odpocząć i podreperować swoje zdrowie. Na miejscu dzieją się jednak takie rzeczy, że chcąc nie chcąc zostaje w nie wplątana.
Autorka zrobiła ze swojej boharerki nie lada herosa intelektualnego. Anastazja ani na chwilę nie daje się zwieść czarującym ją mężczyznom, potrafi oprzeć się ich urokowi, świetnie analizuje i wyciąga właściwe wnioski. Dosyć mocno to naciągane :-)
Czyta się jednak miło, taka odmiana na jeden wieczór.

wrzos | 2013-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2013

Pierwszy lecz na pewno nie ostatni kryminał Aleksandry Marininy w mojej biblioteczce. Odnalazłam w tej książce słowiańską duszę, której tak mi brakuje w rodzimych kryminałach. Nasi autorzy są zapatrzeni w Zachód i Północ, a plecami odwracają do Wschodu - tego, co nam duchowo i mentalnie najbliższe i czego się wypieramy i chyba wstydzimy. Marinina jest naturalna w swojej "wschodniej naturze" może dlatego, tak przypadło mi do gustu jej pióro. Czuję, że mogę w ciemno sięgnąć po inne książki Marininy i nie zawiodę się. Bohaterka, Anastazja Kamieńska, to Herkules Poirot w spódnicy, a zagadka i jej rozwiązanie prowadzone jest w stylu królowej kryminału, Agathy Christie - takie było moje pierwsze wrażenie. Marinina udowadnia, że kryminał może obyć się bez opisów tortur i okrucieństwa, obrzydliwości sekcji zwłok czy opisów zmaltretowanych ciał. W tej książce nie ma tego ani grama, a fabuła wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Polecam!

Piotr | 2014-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 05 marca 2014

Po przygodzie ze szwedzkim kryminałem postanowiłem sięgnąć po serię z rosyjskim żeńskim odpowiednikiem Wallandera. O perypetiach Kamieńskiej czyta się łatwo i szybko. Pomimo tego, że w wielu momentach wydaje się, że wszystko jest już jasne z zaciekawieniem czyta się aż do końca.

Ania | 2014-02-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 lutego 2014

Drugie spotkanie z Kamińską i cieszę się, że tej książki nie przeczytałam jako pierwszej.
Anastazja jedzie na urlop. Szef załatwia jej sanatorium, żeby podleczyła sobie kręgosłup. Zaczyna się w tym momencie akcja. Niestety domyśliłam się kto jest kim. Książkę wprawdzie przeczytałam w dwa dni ale nie zachwyciła mnie. Minusem tej książki jest to samo co w pierwszej części czyli pełno nazwisk i czasami trudno się połapać o kogo chodzi.
Myślałam, że książki będą powiązane ze sobą (jak np. książki Gerritsen)ale nie są więc nie trzeba je czytać po kolei. Nie radziła bym jednak zaczynać od tej książki.

gosiurka | 2015-12-03
Przeczytana: 30 listopada 2015

Bardzo dobry kryminał, poruszono trudną tematykę, do czego ludzie są gotowi się posunąć dla pieniędzy, są też sytuacje z których można się pośmiać, dzięki czemu książka nie przytłacza. Przykład ? Kmieńska postanowiła ćwiczyć kobiecość na basenie... efekt spodobała się psychopacie :)) Resztę doczytajcie sami.

Agro | 2013-01-22

Kolejny strzał w 10 od Marininy. Wcale mnie to nie dziwi. Autorka z niebywałą lekkością podaje nam ciekawe intrygi dopieszczone tłem współczesnej Rosji.
Dopełnia portrety psychologiczne tak plastycznie że wszystko spod jej pióra wciąga . Kiedy już kończymy jeden z kryminałów mamy ochotę na kolejne z jej zagadkami.