Oddaleni

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Wydawnictwo: Świat Książki
Poles Appart

Współczesna powieść obyczajowa o życiu Polaków w Anglii. Marta z podwarszawskich Łomianek skończyła dobre studia. W Londynie chce pracować w swym zawodzie, w reklamie, lecz będąc Polką traktowana jest jak potencjalna niania lub ekspedientka. Próbuje się przebić przez mur niechęci, obserwując rówieśników-Anglików, wygranych już na starcie, u których zamieszkuje. Brytyjska autorka opowiada o Polakach z życzliwością i ma dystans do swych rodaków. Historia o ambicjach, obalaniu stereotypów, przyjaźni i miłości.

Dominika | 2014-01-10

Intrygująca książka opowiadająca jak Polacy radzą sobie za granicą jak nas traktują Anglicy co o nas myślą,jaka praca czeka na Polaka po studiach(roznoszenie ulotek).Książkę bardzo szybko się czyta pomimo swej grubości.

Bezimienna | 2011-05-04

Książka idealna na czytanie w parku, gdy jednym okiem trzeba zerkać na bawiące się dziecko:)Minus to zakończenie,nie lubię gdy wszystkie problemu nagle rozwiązują się na dwóch ostatnich kartkach.

Weronika | 2012-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 października 2012

Czytadło na jeden, góra dwa wieczory.

Elżbieta | 2012-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2012

Młoda angielska pisarka z sympatią dla swojej polskiej bohaterki-emigrantki opowiada o jej perypetiach w drodze do sukcesu zawodowego w londyńskim City. Opowieść ciekawa i potrzebna w czasach emigracji zarobkowej. Trochę raziła mnie nieznajomość polskich realiów. No cóż, nadal postrzegani jesteśmy jako zacofani- choćby pod względem dostępu do internetu. Książka powstała w 2008 roku i może wtedy tak było. Lektura przyjemna.

Piotr | 2010-05-31
Przeczytana: 12 czerwca 2009

Świetna książka. Nie tylko opisuje przeżycia na emigracji, ale przede wszystkim jest portretem Anglików z wyższych sfer oczami emigrantki z Polski. Dlatego myślę, że książka może być ciekawa zarówno dla Polaka, jak i dla Anglika. Książka zawiera także wątek miłosny, więc także miłośnik romansów się nie rozczaruje.

Paulina | 2012-03-03
Przeczytana: 02 marca 2012

Czytało się świetnie do pewnego momentu a ten moment miał miejsce pod koniec książki...;) na pewno warta polecenia, komuś kto kiedyś zamierza wyjechać do Londynu w poszukiwaniu pracy ;P

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka o dziewczynie, która (o ironio!) po ukończeniu prestiżowej polskiej szkoły z wyróżnieniem wyrusza na podbój Londynu a na wyspach zmuszona jest zacząć od rozdawania ulotek...

Książka fajna, szybko, łatwo i przyjemnie się czyta, chociaż fabuła (dla mnie) jest dość przewidywalna. Ale polecam jako miły zapychacz czas

takatycia | 2012-01-31

Bardzo fajnie się czyta. Trochę humoru, ukazane realia na obczyźnie.

martula87 | 2016-01-22