Kobiety w Chrystusie. W stronę nowego feminizmu

Wydawnictwo: Centrum Myśli Jana Pawła II
Femmes dans le Christ. Vers un nouveau feminisme
filozofia i etyka
Kapibara

Kobiety w Chrystusie to kolejny tom – tym razem w nurcie naukowym – serii Teologia ciała. Jest to jedna z pierwszych (i, jak się wydaje, najlepsza z dotychczas wydanych) zbiorowych prac naukowych poświęconych nowemu feminizmowi inspirowanemu nauczaniem Jana Pawła II. Książka zdobyła duży rozgłos i uznanie w oczach krytyków. Składają się na nią niezwykle interesujące artykuły dotyczące m.in. problematyki kobiecości, płci biologicznej i społeczno-kulturowej, kwestii równości i różnicy między płciami, cielesności itp. Autorzy zbioru w nowatorski sposób łączą refleksję teologiczną, filozoficzną, społeczną i psychologiczną. Teksty opatrzone są cytatami odwołującymi się do poważnych prac filozoficznych i teologicznych: Jana Pawła II, Tomasza z Akwinu, Hansa Ursa von Balthasara, Kartezjusza i innych. Praca zawiera ponadto spis bibliograficzny, nieoceniony dla badaczy nowego feminizmu

źródło opisu: http://www.centrumjp2.pl/

źródło okładki: http://www.centrumjp2.pl/