Karuzela

Wydawnictwo: Książnica

Rodzina namawia Prue do małżeństwa i ustatkowania się, ale młoda kobieta nie ma ochoty wychodzić za mąż z rozsądku. Korzysta z pierwszej okazji, by wyjechać z Londynu i spokojnie wszystko przemyśleć. Już w drodze do Kornwalii nachodzą ją wątpliwości, a zamęt w jej sercu potęguje spotkany podczas spaceru po plaży młody malarz, Daniel Cassens. Mężczyzna szybko ulega urokowi Prue i stara się spędzać z nią jak najwięcej czasu. Wzajemna fascynacja przeradza się w gorące uczucie, ale zakochana Prue czuje, że Daniel skrywa przed nią jakąś tajemnicę.

książek: 1901
Gosia | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Historia jedna z wielu, która niczym zbytnio się nie wyróżnia i po jakim czasie na pewno nie będę jej pamiętać.

wiejskifilozof | 2013-09-07

Od samego początku, wiedziałem jak to się skończy.Ale, czytało się przyjemnie.

anek7 | 2010-08-30

Proste czytadło na letnie popołudnie, z przewidywalnym zakończeniem. Autorka podejmuje jednak bardzo ważny problem obojętności rodziców wobec dzieci. 10-letnia Charlotta zostaje całkiem sama gdy matka odchodzi z kolejnym kochankiem,człowiek, którego uważała za ojca(w rzeczywistości nie była jego córką o czym on doskonale wiedział) po odejściu żony odmawia dalszych kontaktów z dziewczynką, zaś babcia, która miała się nią zaopiekować nie ma na to czasu zajęta swoimi sprawami. Na szczęście dziewczynka znajduje bratnią duszę w osobie ciotki głównej bohaterki, która zabiera ją do siebie, pojawia się też biologiczny ojciec dziecka. Jak na historię z optymistycznym zakończeniem wszystko dobrze się układa.
Jednak należałoby się zastanowić, że w rzeczywistym życiu nie wszystko konczy się happy end'em i ofiarą decyzji dorosłych najczęściej padają ci najsłabsi. A krzywda emocjonalna jest często o wiele boleśniejsza niż ta fizyczna.

nika1401 | 2014-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 października 2014

Jedna z najbardziej nudnych książek które czytałam w całym moim życiu, zaraz za "Aniołkiem". Cóż tu więcej pisać...nie polecam.
Historia bohaterki co najmniej dziwna, rozumiem-stare czasy, ale książka ma dziwny klimat i wydarzenia.

Więcej na"

nessy | 2016-11-30
Przeczytana: 26 listopada 2016

Lekka historyjka, bardzo fajnie napisana

ania290 | 2011-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Książka łatwa, lekka i przyjemna. Szybko się ją czyta. Jest przewidywalna. Jednak warto ją przeczytać aby poznać świat dziecka niechcianego przez swoją najbliższą rodzinę, a poznające ciepło uczuć od obcych ludzi. Straszne ale jak często prawdziwe.

nectarine | 2012-01-20

Polubiłam książki Pilcher po przeczytaniu mojej ulubionej "Powrót do domu". Ale mam wrażenie, że każda następna jest coraz gorsza. Bardzo szybko się czyta, akcja trwa zaledwie kilka dni. I to co mnie irytuje w jej książkach, to wątek miłosny, który jest bardzo słaby. Prue i Daniel traktują się normalnie, jak nowo poznani ludzie, a w następnym rozdziale dowiadujemy się o wielkiej miłości jaka ich łączy po dwóch dniach znajomości. Pocałowali się raz, a na ostatnich stronach i tak planują wspólne zamieszkanie razem i ślub.
Cała książka przez to traci, ale nadrabia, obecną w każdej powieści Rosamunde Pilcher, fascynacją Kornwalią, cudownymi opisami widoków i morskich wybrzeży, nadających całej fabule unikatowego nastroju.

alinap | 2015-09-18
Przeczytana: 17 września 2015

Własciwie to nie polecam, osobiście wolę inne książki.

marina | 2016-09-05

Książka przeczytana ale bez efektu wow

Anna | 2016-08-11