Karuzela

Wydawnictwo: Książnica

Rodzina namawia Prue do małżeństwa i ustatkowania się, ale młoda kobieta nie ma ochoty wychodzić za mąż z rozsądku. Korzysta z pierwszej okazji, by wyjechać z Londynu i spokojnie wszystko przemyśleć. Już w drodze do Kornwalii nachodzą ją wątpliwości, a zamęt w jej sercu potęguje spotkany podczas spaceru po plaży młody malarz, Daniel Cassens. Mężczyzna szybko ulega urokowi Prue i stara się spędzać z nią jak najwięcej czasu. Wzajemna fascynacja przeradza się w gorące uczucie, ale zakochana Prue czuje, że Daniel skrywa przed nią jakąś tajemnicę.

Gosia | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Historia jedna z wielu, która niczym zbytnio się nie wyróżnia i po jakim czasie na pewno nie będę jej pamiętać.

Sylwia | 2017-03-16
Przeczytana: 16 marca 2017

Całkiem przyjemna opowieść, nie rozumiem czemu ma tak niską ocenę, czytałam słabsze pozycje z dużo wyższą oceną.

wiejskifilozof | 2013-09-07

Od samego początku, wiedziałem jak to się skończy.Ale, czytało się przyjemnie.

anek7 | 2010-08-30

Proste czytadło na letnie popołudnie, z przewidywalnym zakończeniem. Autorka podejmuje jednak bardzo ważny problem obojętności rodziców wobec dzieci. 10-letnia Charlotta zostaje całkiem sama gdy matka odchodzi z kolejnym kochankiem,człowiek, którego uważała za ojca(w rzeczywistości nie była jego córką o czym on doskonale wiedział) po odejściu żony odmawia dalszych kontaktów z dziewczynką, zaś babcia, która miała się nią zaopiekować nie ma na to czasu zajęta swoimi sprawami. Na szczęście dziewczynka znajduje bratnią duszę w osobie ciotki głównej bohaterki, która zabiera ją do siebie, pojawia się też biologiczny ojciec dziecka. Jak na historię z optymistycznym zakończeniem wszystko dobrze się układa.
Jednak należałoby się zastanowić, że w rzeczywistym życiu nie wszystko konczy się happy end'em i ofiarą decyzji dorosłych najczęściej padają ci najsłabsi. A krzywda emocjonalna jest często o wiele boleśniejsza niż ta fizyczna.

nika1401 | 2014-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 października 2014

Jedna z najbardziej nudnych książek które czytałam w całym moim życiu, zaraz za "Aniołkiem". Cóż tu więcej pisać...nie polecam.
Historia bohaterki co najmniej dziwna, rozumiem-stare czasy, ale książka ma dziwny klimat i wydarzenia.

Więcej na"

Kiciek | 2017-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uwielbiam klimat powieści Rosamunde Pilcher. Może chodzi o Kornwalię, może o tę beztroskę, która towarzyszy bohaterkom jej powieści, które zawsze mogą sobie pozwolić na "nic-nie-robienie" i mają czas na długie pobyty u ukochanych ciotek/wujków etc... Ot, miłe czytadła.
Ale ta książka jest wyjątkowo słaba.Główna bohaterka jest bardzo infantylna, a jej zakochanie się w nowopoznanym mężczyznie - banalne.

Bardzo mnie zirytowało takie trywialne podejście do miłości. Przekonanie głównej bohaterki, że Daniel jest odpowiednim dla niej mężczyzną, bo raz opowiedział jej żart, który wywołał jej śmiech - żenujące.

Nie każda powieść musi mieć 500 stron. Ale jeśli autor chce ograniczyć treść, do tego jeszcze poprzez wyznaczenie bardzo wąskich ram czasowych, bardzo ostrożnie powinien podchodzić do pomysłu przedstawienia ewolucji swoch bohaterów. Trącą one banałem i sztampą.

Gdyby to było moje pierwsze spotkanie z R.Pilcher to raczej nie sięgnęłabym po kolejne książki. Na szczęście wiem, że...

nessy | 2016-11-30
Przeczytana: 26 listopada 2016

Lekka historyjka, bardzo fajnie napisana

ania290 | 2011-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Książka łatwa, lekka i przyjemna. Szybko się ją czyta. Jest przewidywalna. Jednak warto ją przeczytać aby poznać świat dziecka niechcianego przez swoją najbliższą rodzinę, a poznające ciepło uczuć od obcych ludzi. Straszne ale jak często prawdziwe.

nectarine | 2012-01-20

Polubiłam książki Pilcher po przeczytaniu mojej ulubionej "Powrót do domu". Ale mam wrażenie, że każda następna jest coraz gorsza. Bardzo szybko się czyta, akcja trwa zaledwie kilka dni. I to co mnie irytuje w jej książkach, to wątek miłosny, który jest bardzo słaby. Prue i Daniel traktują się normalnie, jak nowo poznani ludzie, a w następnym rozdziale dowiadujemy się o wielkiej miłości jaka ich łączy po dwóch dniach znajomości. Pocałowali się raz, a na ostatnich stronach i tak planują wspólne zamieszkanie razem i ślub.
Cała książka przez to traci, ale nadrabia, obecną w każdej powieści Rosamunde Pilcher, fascynacją Kornwalią, cudownymi opisami widoków i morskich wybrzeży, nadających całej fabule unikatowego nastroju.

alinap | 2015-09-18
Przeczytana: 17 września 2015

Własciwie to nie polecam, osobiście wolę inne książki.