Chwile miłości

Wydawnictwo: Książnica
Moments of love

Obudziła się z uczuciem, że śniła o czymś cudownym, co chciała złapać obiema rękami i zatrzymać na zawsze. Potem przypomniała sobie, co się wydarzyło poprzedniej nocy. Na wspomnienie pocałunku Pierre?a przeszedł ją dreszcz. Przez chwilę zdawało jej się, że znowu znalazła się w jego objęciach, a jego wargi spoczywają na jej ustach. Kocham go! ? uświadomiła sobie. Zastanawiała się, czy on czuje do niej to samo. Później, kiedy raz jeszcze przeżywała w myślach wszystkie zdarzenia poprzedniego dnia, zdziwiły ją niektóre słowa Pierre?a. Nie była jednak w stanie myśleć o niczym innym prócz rozkoszy, jaką jej dał Pierre. Dzięki artyście zrozumiała istotę światła będącego natchnieniem impresjonistów i to, że blask księżyca na skałach jest jego cząstką. Czy coś może być wspanialsze i cudowniejsze? ? zadała sobie pytanie.

Aiwlys | 2013-02-12
Przeczytana: czerwiec 2012

Książka, którą wam tym razem opiszę, została wypożyczona z biblioteki na zasadzie chybił - trafił. Stanęłam przed półką z romansidłami i wyciągnęłam małą książeczkę, która zatytułowana była Chwile miłości. Z reguły nie czytam takiej literatury, ale raz na jakiś czas trzeba sobie coś urozmaicić. Książkę, z racji swej objętości (niecałe 150 stron), przeczytałam bardzo szybko, zajęło mi to niecałe 3 godziny. A czytałam ją na przystanku czekając na tramwaj, w autobusie i dokończyłam w domu.
Historia, którą opowiada, jest bardzo prosta, wręcz powiedziałabym naiwna. Dziewczyna poznaję mężczyznę, który ma te same zainteresowania, co ona. Zakochują się w sobie. On stara się bronić przed miłością. Później ratuję ją z łap hrabiego, który chciał ją mieć tylko dla siebie. Wyznanie miłości, troszkę płaczu, pokonanie przeciwności losu, ślub. Tak pokrótce można streścić tę historię. A teraz, co tak naprawdę czyni z tego książkę, a nie goły schemat?
Przede wszystkim akcja dzieje się w...

beti | 2016-12-07
bietka | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016
Marioolka20 | 2015-05-27
dombi | 2014-01-06
Kotik | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane, Moje :)
Raybella | 2012-07-09
marycha | 2011-08-02