Piraci z Mórz z Wyobraźni

Cykl: Ulysses Moore (tom 15)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk
I pirati dei mari immaginari
L_Settembrini

Murray i jego przyjaciele znów wyruszają na Morza z Wyobraźni. Nie mogą dopuścić do tego, żeby opętany dzieciak, Larry Huxley, zniszczył świat tak wspaniały i drogi ich sercu. Za wszelką cenę trzeba pomóc buntownikom z Kilmore Cove… Czy zawziętym poszukiwaczom uda się odnaleźć Ulyssesa? Dokąd zabierze ich Metis i kogo spotkają po drodze? Jak będzie przebiegać zebranie pierwszych członków...

Czy zawziętym poszukiwaczom uda się odnaleźć Ulyssesa? Dokąd zabierze ich Metis i kogo spotkają po drodze? Jak będzie przebiegać zebranie pierwszych członków ruchu oporu? I czy każdy z przyjaciół zdąży choć na chwilę wrócić do domu, żeby dopilnować swoich spraw?

Książka jest kontynuacją „Podróży do Mrocznych Portów” – XIV tomu serii „Ulysses Moore”.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

penny | 2017-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Murray i jego przyjaciele wyruszają z powrotem do Kilmore Cove, by pomóc buntownikom w walce z Kompanią Indii z Wyobraźni, na której czele stoi niewątpliwie obłąkany Larry Huxley. Wkrótce dzieciaki natrafiają na trop prowadzący do tajemniczego Ulyssesa Moore'a.
Czy uda im się go odnaleźć?
Dokąd zabierze ich Metis i kogo spotkają po drodze?

Powrót do dzieciństwa

Powtarzałam to już zapewne tysiące razy, ale wspomnę o tym raz jeszcze: uwielbiam serię Ulysses Moore. Naprawdę wiele wniosła do mojego życia, stając się częścią mego dzieciństwa, które już powoli mija i nieubłaganie przeobraża się w dorosłość.
Choć po przeczytaniu książki w oryginalnej wersji wiedziałam dokładnie, co się w niej wydarzy, i tak nie mogłam się doczekać momentu, w którym miałabym wziąć ją w swoje łapki i przeczytać w ojczystym języku.
Kiedy zabrałam się do czytania książki, byłam w pewien sposób zachwycona w tym, że do serii w końcu powróciła ta niesamowita atmosfera Kilmore Cove, której tak bardzo...

Bardzo dobra kontynuacja serii. Wciąga, czyta się wręcz na jednym wdechu, i to 282 strony przelatują między palcami tak szybko, że człowiek nie wie kiedy się skończyły. Polecam gorąco młodym fanom fantastyki, Podróżnikom Wyobraźni i Buntownikom z Kilmore Cove.

Lenka | 2017-03-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 01 marca 2017

Jak to możliwe, że większość autorów nie potrafi stworzyć trylogii, która byłaby całkowicie zaskakująca a każdy kolejny tom zawierałby w sobie nowe, świeże wątki? Jak to możliwe, że Pierdomenico Baccalario stworzył piętnasty tom, który nadal zaskakuje czytelnika i odkrywa przed nim nowe światy. "Piraci z Mórz z Wyobraźni" to trzecia książka o losach Murraya i jego przyjaciele walczą wraz z Larrym Huxleyem o wolność Portów z Wyobraźni. Po obu stronach szybko opowiadają się postacie znane czytelnikom z wielu arcydzieł literackich - od Wolanda z "Mistrza i Małgorzaty", poprzez Długiego Johna Silvera z "Wyspy skarbów" po Kurtza z "Jądra ciemności". Murray, Connor, Shane i Mina znów trafiają do Kilmore Cove, aby stamtąd wyruszyć na poszukiwanie zaginionego Ulyssesa Moora...

Dalej: http://morderczynimarzen.blogspot.com/2017/03/ulysses-moore-15-piraci-z-morz-z.html

Krysztyna | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, Ulysses Moore
Przeczytana: 23 lipca 2017

Czytam kolejne części z sentymentu do tej serii i muszę przyznać, że nawet mi się podobają. Niemniej nie porywają mnie już te historie tak, jak to robiły te 10 lat temu, kiedy pierwszy raz sięgnęłam po powieści Pierdomenico Baccalario.

Polecam młodszym czytelnikom :)

paskudek | 2017-11-01
Aguś | 2017-09-12