Okładka książki Diabeł ubiera się u Prady

Albatros
chick lit, moda, ekranizacja
typ
papier
6,02 (5611 ocen i 381 opinii)

Opis książki

Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika Runway. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef z piekła rodem...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
onika | 2014-06-03
Na półkach: Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: czerwiec 2014

W końcu jakoś zmęczyłam tę książkę. Autorce należy się jak największe uznanie za stworzenie jednej z najbardziej irytujących bohaterek literackich, jakie poznałam w mojej karierze czytelniczej. Chwilowo Andrea Sachs prowadzi w moim osobistym rankingu postaci „do odstrzału”. Mam cichą nadzieję, że to nie jest portret 1:1 jakiejś realnej osoby.

Rozumiem, że to Miranda Priestly ma być tym tytułowym „diabłem”. Brak szacunku i nieziemskie wymagania względem pracowników są doskonałą rekomendacją do piekielnego określenia. Ale przy czytaniu użalań się Andrei nad jej ciężkim losem i opisów jej podejścia do wykonywanych obowiązków po prostu ręce mi opadały i nie mogłam utrzymać książki przed oczyma – ja tam bym tę dziewuchę z miejsca zwolniła.

Człowiek, który choć raz w życiu nie trafił na szefa z piekła rodem, którego pomysły pozostawały w znacznym oderwaniu nie tylko od możliwości ich realizacji, ale od jakiekolwiek dozy prawdopodobieństwa, jest największym szczęściarzem świata. Sama kiedyś...

Monoftongizacja | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2013.
Przeczytana: 21 października 2013

Było to moje drugie podejście, aby przeczytać tę książkę i tym razem się udało. Książką zainteresowałam się po obejrzeniu świetnego filmu z Anne Hathaway i Meryl Streep. I chyba kolejny raz muszę przyznać, że chyba jednak film jest fajniejszy. Więcej w filmie jest zabawnych sytuacji, lepiej pokazana jest ta przemiana bohaterki pod wpływem pracy w świecie mody. Pokazane w filmie jest to, że każda dziewczyna nawet taka, która modą się nie interesuje w chwili gdy na wyciągnięcie ręki będzie miała wszystko co najmodniejsze i od najlepszych projektantów ulegnie temu. Natomiast w książce momentami zdarza się, że główna bohaterka jest jeszcze bardziej irytująca niż jej szefowa Miranda, która w książce wydaje się mniej ostra i straszna niż ta którą świetnie zagrała Meryl Streep. Podobnie jak to było w przypadku "Dziennika Bridget Jones" muszę niestety stwierdzić, że film jest trochę lepszy od książki.

"Diabeł ubiera się u Prady" autorstwa Lauren Weisberger należy do lektur
lekkich i przyjemnych.
Książka przy której uśmiech nie raz pojawiał się na mojej twarzy
( i w duchu dziękowałam Bogu, za to, że ja nie mam takiej szefowej ).
Fajnie mi się czytało. Aczkolwiek film bardziej mi się podobał.
Niemniej gorąco książkę polecam.
Na odstresowanie się po ciężkim dniu w sam raz.
Chyba, że w Waszej pracy też można spotkać diaboliczną szefową ( lub
szefa ) jak Miranda Priestly a wtedy to...

Iga | 2010-07-18
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z najgorszych książek jakie zdarzyło mi się czytać. Ledwie przemęczyłam do końca. Naiwnie wierzyłam, że kiedyś wreszcie wydarzy się coś ciekawego, tymczasem bohaterka ciągle opisywała tylko, jakie bezsensowne zadania wymyśla jej szefowa.
Ogółem książka jest nudna jak flaki z olejem, a zakończenie przewidywalne i tak słodkie, aż bolą zęby. Nie polecam, bo biorąc pod uwagę rozmiary (ponad 400 stron), czytanie tego jest zwykłą stratą czasu.

Sylwia | 2012-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Nie kupuję tego
Literaturę typowo kobiecą traktowałam zawsze jako coś lekkiego na wieczór, swego rodzaju urządzenie odmóżdżające. I założę się, że jeszcze trzy lata temu powyższa książka w jakiś sposób by mnie ubawiła. Tymczasem niesamowicie i zaskakująco dla mnie samej męczyłam się z lekturą dzieła Lauren Weisberger.Przeczytawszy i zamknąwszy książkę próbowałam uświadomić sobie o czym była. Czy naprawdę tylko o tym, że kariera i sława to nie wszystko? Że nie możemy jej stawiać powyżej rodziny, przyjaciół i innych wartości, których do tej pory przestrzegaliśmy? O tym mówią wszystkie media od dawna, więc kolejne 400 stron o tym samym nie były niczym odkrywczym.
Torebki, buty, paski, modelki, 60 cm w talii i minimalnie metr osiemdziesiąt wzrostu. Białe apaszki i wyłącznie markowe ciuchy. Chanel, Prada i inni sławni projektanci, których nazwisk nawet nie jestem w stanie spamiętać, ponieważ nigdy mnie oni nie interesowali. Przewracając kolejne kartki jesteśmy zasypywani przez tony ubrań i...

Nie należę do grona wielkich znawczyń mody oraz wielbicielek znanych na całym świecie marek jak Armani i Gucci, jednak skusiłam się na tę powieść ze względu na temat bliski wielu młodym osobom jak pierwsze doświadczenia w pracy i robienie dalszego kroku ku dorosłości.
Andrea, główna bohaterka, absolwentka literatury, dostaje pracę jako adystentka Mirandy Priestley, szefowej 'Runaway' i wpływowej kobiety w świecie mody. Jednak każdy kij ma dwa końce...
Bardzo męczyło mnie czytanie w kółko o ubraniach, absurdalnych zadaniach czy dość głupim zachowaniu osób z redakcji - dwulicowość, gra pozorów i wazeliniarstwo. A tytułowa diablica to szefowa, na jaką nikt by nie chciał trafić.
Gdyby autorka tak nie rozpisywała się na drobiazgach, to może pokusiłabym się o dalszą lekturę.

Stasia | 2013-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 października 2013

Pierwsza myśl po przeczytaniu : Dlaczego tak bezczelnie zmienili tyle szczegółów w wersji filmowej?
Książka bardzo mi się podobała, porwała mnie do świata pięknych, lecz wykończonych istotek, które hasają sobie w pantofelkach od Prady, sukience od Gucciego, przy okazji wymachując kapeluszem od Chanel.

Muszę przyznać, że wizyta w świecie Andy była dla mnie świetną zabawą, jednak muszę przyznać, że wpadałam w humory bohaterki jak nóż w ciepłe masło i topiłam się bez możliwości ratunku. Jej depresyjna z powodu przeciążenia pracą duża dawała się we znaki.

Książkę zaliczam do ciekawych, warto poświęcić na nią trochę uwagi ;-)

kakunia84 | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

hmm...przyznam ,iż trochę żałuje że najpierw ogladłam film ( nie to ze mi się nie podobał -wręcz przeciwnie nawet bardzo) lecz sadze ze gdybym najpierw przeczytala ksiazke bardziej by mi się ona spodobala. Film zrobiony typowo pod komedie, ale ksiazka jest bardziej obyczajowa, opowiastki młodej kobitki Andrei pracującej dla prestiżowego "czytadła" Runway i jej codzienne pokręcone codzienności z diaboliczną szefową. Ogolnie ksiazka fajna,przyjemna ale polecam najpierw ksiazke potem film (ewentualnie, gdyz wyobrażenia z filmu daja się we znaki podczas czytania...)

alicjuszka | 2014-08-03

Film nakręcony na podstawie książki z Meryl Streep i Anne Hathaway dużo lepszy.

Książkowo | 2011-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2011, Wymienione
Przeczytana: 14 lipca 2011

Andrea Sachs, małomiasteczkowa dziewczyna szukając pierwszej pracy trafia zupełnie przypadkowo do prestiżowego pisma o modzie "Runway". Nowojorska gazeta zarządzana jest przez diaboliczną i słynącą z wydawania niecierpiących zwłoki oraz często niedorzecznych i niemalże niewykonalnych poleceń Mirandę Priestly.
Andrea staje się jej młodszą asystentką... Jak sobie poradzi oraz jaki wpływ będzie mieć owa praca na jej prywatne życie??
Przekonajcie się sami ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,