Okładka książki Diabeł ubiera się u Prady

Albatros
chick lit, moda, ekranizacja
typ
papier
6,01 (5572 ocen i 377 opinii)

Opis książki

Andrea Sachs, dziewczyna z małego miasteczka, poszukuje w Nowym Jorku pracy w branży dziennikarskiej. Nieoczekiwanie zdobywa posadę asystentki u Mirandy Priestly, wpływowej redaktor naczelnej miesięcznika Runway. Szybko przekonuje się, że Miranda to klasyczny szef z piekła rodem...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
onika | 2014-06-03
Na półkach: Przeczytane, Czytadła
Przeczytana: czerwiec 2014

W końcu jakoś zmęczyłam tę książkę. Autorce należy się jak największe uznanie za stworzenie jednej z najbardziej irytujących bohaterek literackich, jakie poznałam w mojej karierze czytelniczej. Chwilowo Andrea Sachs prowadzi w moim osobistym rankingu postaci „do odstrzału”. Mam cichą nadzieję, że to nie jest portret 1:1 jakiejś realnej osoby.

Rozumiem, że to Miranda Priestly ma być tym tytułowym „diabłem”. Brak szacunku i nieziemskie wymagania względem pracowników są doskonałą rekomendacją do piekielnego określenia. Ale przy czytaniu użalań się Andrei nad jej ciężkim losem i opisów jej podejścia do wykonywanych obowiązków po prostu ręce mi opadały i nie mogłam utrzymać książki przed oczyma – ja tam bym tę dziewuchę z miejsca zwolniła.

Człowiek, który choć raz w życiu nie trafił na szefa z piekła rodem, którego pomysły pozostawały w znacznym oderwaniu nie tylko od możliwości ich realizacji, ale od jakiekolwiek dozy prawdopodobieństwa, jest największym szczęściarzem świata. Sama kiedyś...

Monoftongizacja | 2013-10-22
Na półkach: 2013., Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2013

Było to moje drugie podejście, aby przeczytać tę książkę i tym razem się udało. Książką zainteresowałam się po obejrzeniu świetnego filmu z Anne Hathaway i Meryl Streep. I chyba kolejny raz muszę przyznać, że chyba jednak film jest fajniejszy. Więcej w filmie jest zabawnych sytuacji, lepiej pokazana jest ta przemiana bohaterki pod wpływem pracy w świecie mody. Pokazane w filmie jest to, że każda dziewczyna nawet taka, która modą się nie interesuje w chwili gdy na wyciągnięcie ręki będzie miała wszystko co najmodniejsze i od najlepszych projektantów ulegnie temu. Natomiast w książce momentami zdarza się, że główna bohaterka jest jeszcze bardziej irytująca niż jej szefowa Miranda, która w książce wydaje się mniej ostra i straszna niż ta którą świetnie zagrała Meryl Streep. Podobnie jak to było w przypadku "Dziennika Bridget Jones" muszę niestety stwierdzić, że film jest trochę lepszy od książki.

"Diabeł ubiera się u Prady" autorstwa Lauren Weisberger należy do lektur
lekkich i przyjemnych.
Książka przy której uśmiech nie raz pojawiał się na mojej twarzy
( i w duchu dziękowałam Bogu, za to, że ja nie mam takiej szefowej ).
Fajnie mi się czytało. Aczkolwiek film bardziej mi się podobał.
Niemniej gorąco książkę polecam.
Na odstresowanie się po ciężkim dniu w sam raz.
Chyba, że w Waszej pracy też można spotkać diaboliczną szefową ( lub
szefa ) jak Miranda Priestly a wtedy to...

Iga | 2010-07-18
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z najgorszych książek jakie zdarzyło mi się czytać. Ledwie przemęczyłam do końca. Naiwnie wierzyłam, że kiedyś wreszcie wydarzy się coś ciekawego, tymczasem bohaterka ciągle opisywała tylko, jakie bezsensowne zadania wymyśla jej szefowa.
Ogółem książka jest nudna jak flaki z olejem, a zakończenie przewidywalne i tak słodkie, aż bolą zęby. Nie polecam, bo biorąc pod uwagę rozmiary (ponad 400 stron), czytanie tego jest zwykłą stratą czasu.

Nie należę do grona wielkich znawczyń mody oraz wielbicielek znanych na całym świecie marek jak Armani i Gucci, jednak skusiłam się na tę powieść ze względu na temat bliski wielu młodym osobom jak pierwsze doświadczenia w pracy i robienie dalszego kroku ku dorosłości.
Andrea, główna bohaterka, absolwentka literatury, dostaje pracę jako adystentka Mirandy Priestley, szefowej 'Runaway' i wpływowej kobiety w świecie mody. Jednak każdy kij ma dwa końce...
Bardzo męczyło mnie czytanie w kółko o ubraniach, absurdalnych zadaniach czy dość głupim zachowaniu osób z redakcji - dwulicowość, gra pozorów i wazeliniarstwo. A tytułowa diablica to szefowa, na jaką nikt by nie chciał trafić.
Gdyby autorka tak nie rozpisywała się na drobiazgach, to może pokusiłabym się o dalszą lekturę.

Sylwia | 2012-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Nie kupuję tego
Literaturę typowo kobiecą traktowałam zawsze jako coś lekkiego na wieczór, swego rodzaju urządzenie odmóżdżające. I założę się, że jeszcze trzy lata temu powyższa książka w jakiś sposób by mnie ubawiła. Tymczasem niesamowicie i zaskakująco dla mnie samej męczyłam się z lekturą dzieła Lauren Weisberger.Przeczytawszy i zamknąwszy książkę próbowałam uświadomić sobie o czym była. Czy naprawdę tylko o tym, że kariera i sława to nie wszystko? Że nie możemy jej stawiać powyżej rodziny, przyjaciół i innych wartości, których do tej pory przestrzegaliśmy? O tym mówią wszystkie media od dawna, więc kolejne 400 stron o tym samym nie były niczym odkrywczym.
Torebki, buty, paski, modelki, 60 cm w talii i minimalnie metr osiemdziesiąt wzrostu. Białe apaszki i wyłącznie markowe ciuchy. Chanel, Prada i inni sławni projektanci, których nazwisk nawet nie jestem w stanie spamiętać, ponieważ nigdy mnie oni nie interesowali. Przewracając kolejne kartki jesteśmy zasypywani przez tony ubrań i...

Stasia | 2013-10-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2013
Przeczytana: 21 października 2013

Pierwsza myśl po przeczytaniu : Dlaczego tak bezczelnie zmienili tyle szczegółów w wersji filmowej?
Książka bardzo mi się podobała, porwała mnie do świata pięknych, lecz wykończonych istotek, które hasają sobie w pantofelkach od Prady, sukience od Gucciego, przy okazji wymachując kapeluszem od Chanel.

Muszę przyznać, że wizyta w świecie Andy była dla mnie świetną zabawą, jednak muszę przyznać, że wpadałam w humory bohaterki jak nóż w ciepłe masło i topiłam się bez możliwości ratunku. Jej depresyjna z powodu przeciążenia pracą duża dawała się we znaki.

Książkę zaliczam do ciekawych, warto poświęcić na nią trochę uwagi ;-)

alicjuszka | 2014-08-03

Film nakręcony na podstawie książki z Meryl Streep i Anne Hathaway dużo lepszy.

kakunia84 | 2014-03-11
Przeczytana: 11 marca 2014

hmm...przyznam ,iż trochę żałuje że najpierw ogladłam film ( nie to ze mi się nie podobał -wręcz przeciwnie nawet bardzo) lecz sadze ze gdybym najpierw przeczytala ksiazke bardziej by mi się ona spodobala. Film zrobiony typowo pod komedie, ale ksiazka jest bardziej obyczajowa, opowiastki młodej kobitki Andrei pracującej dla prestiżowego "czytadła" Runway i jej codzienne pokręcone codzienności z diaboliczną szefową. Ogolnie ksiazka fajna,przyjemna ale polecam najpierw ksiazke potem film (ewentualnie, gdyz wyobrażenia z filmu daja się we znaki podczas czytania...)

Sara | 2010-10-28

"Diabeł ubiera się u Prady" to książka autorstwa nieznanej mi dotąd Lauren Weisberger. Bardzo chciałam przeczytać tę książkę, ponieważ widziałam bardzo dobry film (ekranizację) wraz z jedną z moich ulubionych aktorek - Meryl Streep, która mnie zachwyciła i liczyłam na bardzo dobrą lekturę na późne wieczony, która będzie potrafiła mnie odprężyć. Na samym początku strasznie "bałam się", że okaże się tak samo rozczarowująca jak "Seks w wielkim mieście", który świetnym serialem jest, jednak jego książkowy odpowiednik bardzo odbiega od wyznaczonego poziomu. Jednak książka podobała mi się bradzo i jak najbardziej mogę ją polecić.

Andrea Sachs to przeciętna dziewczyna z małego miasteczka, której udaje się skończyć dobrą szkołę i ma nadzieję na prace w bardzo znanej gazecie nowojorskiej. Udaje jej się otrzymać posadę asystentki w jednym z magazynów, ale niestety zajmującym się modą, o której dziewczyna nie ma bladego pojęcia. Jednak podejmuje "wyzwanie" i postanawia pracować dla jednej z najw...

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku