Pierwotni Mieszkańcy Australii

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Die Ureinwohner Australiens
australia, aborygeni
ppttsy

Frederick Rose, wybitny niemiecki etnograf, zasłużony badacz autochtonicznej kultury australijskiej, zapoznaje nas w swojej jasno i żywo napisanej książce z formami ustrojowymi, życiem społecznym i rodzinnym, obyczajowością, wierzeniami religijnymi, twórczością artystyczną rdzennych mieszkańców Australii. Celem autora nie jest wyczerpanie tak bogatej i złożonej problematyki, ale obudzenie w czytelniku zainteresowania tubylczą ludnością piątego kontynentu i jej swoistą, wysoce odrębną kulturą. Dlatego też daje autor nie rozprawę naukową przeznaczoną dla fachowców, ale przystępnie napisaną publikację popularnonaukową, mogącą zainteresować wszystkich miłośników literatury faktu.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973

źródło okładki: Zdjęcie autorskie