filozofia i etyka
gonzo

Książeczka "Sześć cnót mniejszych" stanowi zaproszenie do krótkiej wycieczki po obrzeżach głównej drogi, jaką toczy się współczesna refleksja etyczna. Nie są to, jak mniemają autorzy, zupełne manowce - wszak poruszana problematyka pozostaje w ścisłej relacji do zagadnień etyki naukowej, jednakowoż ich uwaga skupiona jest na kwestiach bardziej drugorzędnych, często przysłoniętych przez wielkie wielkie teorie etyczne czy metaetyczne, a tym bardziej głośne publiczne debaty o Principia i Wartości. Celem wycieczki jest wybiórczy przegląd młodszego, schowanego na drugim, a nawet trzecim planie, szarego rodzeństwa, kuzynostwa i powinowatych Prawdy, Dobra i Piękna, a dalej Odwagi, Godności, Sprawiedliwości, Miłości. To próba uchwycenia cnót "mniejszych".

źródło opisu: http://www.wydawnictwoumk.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoumk.pl