Pies w studni

Cykl: Pies w studni (tom 1)
Wydawnictwo: superNOWA

Dlaczego Marcin Wolski napisał tę książkę ?Jak sam mówi: Zdałem sobie sprawę, co drażni mnie w większości amerykańskich produkcji literackich i kinowych z pogranicza fantastyki i horroru. Oto okazuje się, że z małymi wyjątkami głównym wrogiem współczesnego człowieka jest zawsze prawica, a ściślej sam Pan Bóg i jego przyjaciele.(...) A w ogóle zła jest władza, porządek, hierarchia. Jaki dalekosiężny cel przyświeca dzisiejszym dyktatorom umysłów , usiłującym zniszczyć tradycyjne struktury i dobić Boga? A co potem? Na temat takiego Świata po Świecie żadnej fantastycznej utopii nie przeczytałem. I dlatego co jakiś czas muszę sobie coś takiego sam napisać.

Magnat | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Ksiäzka w dwöch czesciach...Co do pierwszej jeszcze sie nie przekonalem,drugä odswierzam po kilku latach-nadal wciäga i Dumas z Trzema Muszkieterai siada w käcie i slucha z otwartä gebä;)
Acha..."Pies w studni" to inny tytul " Rekonkwisty" !!!!!

Sławomir | 2015-03-25
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 marca 2015

Tradycyjnie - mistrzowska narracja, bogaty język, świetny styl. Wyobraźnia autora przebogata. Choć ortodoksyjny żyd przyszywający błękitny krzyżyk do swej szaty to już raczej objaw szaleństwa a nie wyobraźni:) Troszkę tylko się zbiesiłem pod koniec tą fanfanoradą chrześcijańskiej dobroci jaka w ludziach wyrosła. Nie wiem co było w tym miejscu zamiarem autora ponieważ jest człowiekiem nazbyt inteligentnym na taki pociec. Zapewne czegoś nie zrozumiałem. Ale to tylko dwie strony książki, które zdecydowanie toną w całej, świetnej reszcie.
Dziwne jest też może to, że ja jako urodzony ateista (choć natarczywi, opętani ateiści ostatnio zbrzydzili mi to określenie i chyba muszę nazwać się człowiekiem niewierzącym po prostu), dziwne jest to, że trudno mi się nie zgodzić z wieloma przemyśleniami autora i przesłaniem książki. Autorowi zawdzięczam refleksję, iż świat bez Boga dla mnie - żaden problem ale czy dla świata również? Nawet jeśli go nie ma to może warto go wydumać choćby po to aby...

Zoldrak | 2014-12-29

Ciekawa historia, która doskonale oddaje rzeczywistość w jakiej żyjemy.

renata000 | 2013-12-20
Przeczytana: 2013 rok

Zostałam zaskoczona. Naprawdę. Tempo akcji wywinęło saldo i wpadłam w fabułę całą sobą.

Barbara | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Mam problem z tą książką. Składa się z dwóch części, jak wskazuje zresztą okładka- środniowiecznej oraz współczesnej. Tę pierwszą łyknęłam z zachwytem i zastanawiałam się, będąc dopiero w połowie książki, co jeszcze dobrego przede mną. Okazało się, że dalej był tylko zawód.
Jest to druga książka pana Wolskiego, którą przeczytałam. Podoba mi się jego styl prowadzenia historii i jego uwaga dla szczegółów. Niestety, wygląda na to, że autor ma chęć umoralniać czytelników. Absolutnie nie chodzi mi tylko o to, że pisze o religii i religijnych (bądź wręcz przeciwnie) postaciach. Wzorowym przykładem nie jestem, ale w Boga wierzę. Nie podoba mi się sposób w jaki to robi, a im bliżej końca książki, tym bardziej przesłanie było nachalne. Oczywista jest niechęć do osób homoseksualnych, przedstawianych wyłącznie w złym świetle, a także wrzucane w taki sam sposób (nieliczne) zdania o ruchu feministycznym. Szczerze mówiąc, zaraz po odłożeniu książki stwierdziłam, że nie zrozumiałam celu "Psa w...

Ania Kostorz | 2013-06-02
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Ciekawa książka. Może i nie jest bestsellerem, ale da się wczuć w klimat. Mi tą książkę polecił ksiądz w celu nawrócenia. Może mu się nie do końca udało, ale książka wciąga. Polecam każdemu, kto szuka.