Lustrzane odbicie

Wydawnictwo: Amber
Mirror Image
miłość, rodzina, bliźniaczki

Inne wydania

Uderzające podobieństwo zewnętrzne skrywa zupełnie odmienne charaktery Olivii i Victorii, bliźniaczek z zamożnej nowojorskiej rodziny. Zrównoważona i rozsądna Olivia stara się zawsze chronić pełną temperamentu siostrę i nie dopuścić, by apodyktyczny ojciec dowiedział się o jej szalonych wyczynach. Victorii nie wystarcza pozycja żony bogatego prawnika postanawia jechać do Europy. Nikt jednak nie może dowiedzieć się, że opuściła Nowy Jork. Nawet jej własny mąż...

Monika9027 | 2012-06-30

I znów nie zawiodłam się na jednej z moich ulubionych autorek. Jak zwykle Danielle Steel dostarczyła mi mnóstwo wzruszeń i humoru. Lustrzane odbicie ukazuje jak silna może być siostrzana miłość. Główne bohaterki, bliźniaczki Olivia i Victoria choć z wyglądu identyczne diametralnie się od siebie różnią między innymi poglądami i spojrzeniem na życie mimo to łączy ich tak silna więź iż nic nie jest w stanie jej zniszczyć.Polecam serdecznie.

kaprys | 2014-08-02

Zabawna opowieść o dwóch bliźniaczkach, które są zupełnie inne;)

Paulina Kwiatkowska | 2012-08-24

,,Usiłowała odpędzić krążące wokół niego myśli. To przecież śmieszne martwić się o jednego z adwokatów ojca, a nawet niewłaściwe - beształa się w duchu" Fragment książki

Olivia i Victoria wychowywały się wraz z ojcem w swojej posiadłości. Byl rok 1911. Ich matka zmarła przy porodzie, dziewczyny są bliźniaczkami. Olivia jest spokojna i starsza o 11 minut, Victoria to ta niespokojna dusza, która wszędzie musi być. Angażuje się w demonstracje sufrażystek, jeździ potajemnie na ich spotkania. Ojciec dziewczyn ma mieć nowego prawnika - ma on syna, jego żona zginęła na Titanicu. Olivia od razu coś poczula na jego widok. Mieli wyjechać do Nowego Jorku na misiąc-dwa, aby ojciec pozałatwiał swoje sprawy. Victoria była tym zachwycona. Krótko po przyjeździe udała się na demonstrację sufrażystek, gdzie zatrzymała ją policja. Policjant zadzwonił do Olivii, aby przyjechała odebrać siostrę, miała zabrać ze sobą kogoś jeszcze. Dziewczyna szybko zadzwoniła do Charlesa, aby wybawił ją z opresji....

Klaudia95 | 2015-01-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Trudno połączyć ze sobą wodę i ogień - jeśli to w ogóle możliwe. I tak jest w przypadku Olivii i Victorii.
Olivia to starsza o 11 minut bliźniaczka, która jest poważna i nielekkomyślna jak Victoria. Od początku podoba jej się Charles, ale nie chce się do tego przyznać.
Victoria jest drugą bliźniaczką, której w głowie są zabawy i nie obchodzą jej konsekwencje.
Ojciec bliźniaczek ma już dość skandalu, który zrobiła Victoria i zamierza znaleźć jej męża...
Bardzo ciekawa historia i po raz kolejny Danielle Steel pokazała co potrafi. Książka jest wciągająca, refleksyjna, miejscami zabawna. I to mi się podoba w książkach tej autorki.

edtta | 2013-09-16
Przeczytana: 15 września 2013

Książka wzbudziła moje zainteresowanie i czytało się ją dość szybko. Jest to druga książka Danielle Steel jaką miałam okazję czytać i zauważyłam pewien styl tej autorki. Otóż co kilka - kilkanaście stron powtarza to samo. W tej książce w kółko było o tym jak to Olivia i Victoria są podobne, że nie sposób ich rozróżnić. Gdy autorka skupiała się na wyglądzie i ubiorze, to niemal za każdym razem musiała wspomnieć o tym, że dziewczyna była bardzo piękna, miała idealną figurę, a strój podkreślał jej sylwetkę.
Mimo tych ciągłych powtórzeń książkę czytało się szybko i przyjemnie.
Ogólnie książka bardzo mi się podobała.

książek: 1908
Narcyza | 2014-03-15
Przeczytana: 15 marca 2014

Dobrze napisana powieść,lekko się czyta,podziwiam autorkę za tak ogromną ilość pomysłów na książki i zaskakujące fabuły.

książek: 1953
Monika | 2013-06-17

Powieść 45
MIRROR IMAGE

blackrose24 | 2013-10-11

Moja pierwsza książka pani Steel. Osobiście uważam ją za jedną z najlepszych. Po tym co tutaj przeczytałam, nigdy nie zachcę mieć bliźniaczek :D

zorbusia | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Ot takie babskie czytadło. Kilka lat temu przeczytalam w oryginale i wtedy bardziej mi się podobała.

Ania | 2014-03-18

Chciałabym mieć siostrę bliźniaczkę ;) i robić takie fajne kawały ;D