rozwiń zwiń

Dzisiaj rozmawiamy o Pani

Okładka książki Dzisiaj rozmawiamy o Pani
Agnieszka Nabrdalik Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2017-03-16
Data 1. wyd. pol.:
2017-03-16
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308063170
Tagi:
biografie dzienniki listy rozmowy kobieta wspomnienia
Średnia ocen

                6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nieodwracalne Agnieszka Nabrdalik, Maciek Nabrdalik
Ocena 10,0
Nieodwracalne Agnieszka Nabrdalik...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
49 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
4663
3431

Na półkach: , , , ,

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA – książka ukaże się 16 marca nakładem Wydawnictwa Literackiego

„Dzisiaj rozmawiamy o Pani” to siedem wywiadów z niezwykłymi kobietami – żonami sławnych mężów, które swoim życiem udowadniają, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi kobieta.

Autorka, Agnieszka Nabrdalik, doskonale zna temat z własnych doświadczeń, gdyż jest małżonką znanego fotografa. Może dlatego udało się jej skłonić swoje rozmówczynie do zwierzeń, nieraz bardzo intymnych, wzruszających, głębokich.
Bohaterkami jej książki są: Monika Gawlińska, Alicja Kapuścińska, Wacława Myśliwska, Karolina Niedenthal, Jolanta Pawlik, Anna Religa i Wiesława Starska.

Każda z wymienionych pań jest nie tylko żoną, ale i kobietą mającą własne pasje, ambicje i marzenia. Wszystkie są wykształconymi osobami, które osiągnęły w życiu sukcesy i udowodniły, że życie w cieniu słynnego męża nie musi oznaczać rezygnacji z własnych planów.
Większość tych kobiet musiała umieć pogodzić rolę żony, matki, strażniczki domowego ogniska, menadżerki robiącego karierę mężczyzny, osobistej terapeutki i pocieszycielki. Niektóre dodatkowo były i są muzami, inspiratorkami, organizatorkami spotkań, występów i wyjazdów mężów, z których większość nigdy nie spakowała samodzielnie swojej walizki ani nie musiała martwić się o pilnowanie terminów, płacenie rachunków, odwożenie dzieci do szkoły czy robienie codziennych zakupów.

Niektóre z bohaterek od początku nie godziły się na rolę żyjącej w cieniu męża kobiety i – mimo wielu wyrzeczeń – realizowały własne plany życiowe. Inne, jak Jolanta Pawlik, żona słynnego jazzmana, dopiero po trzydziestu latach małżeństwa zdecydowała się na wydanie własnej płyty. Podobnie było z Moniką Gawlińską, żoną lidera zespołu Wilki, która długo pisała wiersze do szuflady i dopiero niedawno opublikowała je w formie tomiku.

Nie wszystkie bohaterki mogą wciąż cieszyć się życiem u boku męża. Alicja Kapuścińska i Anna Religa są już wdowami, chociaż obie nie przepadają za tym słowem. Wciąż mówią o sobie „żona Ryszarda Kapuścińskiego”, „żona Zbigniewa Religi”. Obie podkreślają, że mają co wspominać i są dumne z sukcesów małżonków, chociaż ich nie idealizują. Nie żyją też tylko podróżami w przeszłość. Pani Alicja pracuje nad zachowaniem dorobku męża, współpracuje z wydawcami, fundacjami i dba o własne zdrowie, które ostatnio jej dokucza. Pani Anna, znany fizjolog z tytułem doktorskim, wciąż prowadzi prace badawcze, współpracuje z europejskimi instytutami i dzieli się swoją wiedzą ze studentami. Ma krytyczny stosunek do filmu „Bogowie”, zwłaszcza do jego tytułu, i podkreśla, że nie lubi, gdy traktuje się jej zmarłego męża w sposób posągowy. Dla niej był wybitnym kardiochirurgiem, słabym politykiem i wspaniałym człowiekiem, ale nie kimś pozbawionym wad.

Wszystkie rozmowy są interesujące, czyta się je jednym tchem, ze wzruszeniem, podziwem dla rozmówczyń, z refleksjami, czasem z uśmiechem, bo obfitują one i w zabawne anegdoty. Na mnie największe wrażenie zrobiły wywiady z Wacławą Myśliwską, Jolantą Pawlik i Anną Religą. Panie te potrafią opowiadać w ciekawy, gawędziarki sposób, z klasą, elegancją, ale i szczerością, w dodatku piękną polszczyzną.
Z wielką przyjemnością przeniosłam się w ich świat, który niczym nie ustępuje dokonaniom ich mężów, a czasem nawet wydaje się bardziej wartościowy, gdyż okupiony wieloma wyrzeczeniami, poświęceniem, na jakie nie zdobyłby się żaden z panów.

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA – książka ukaże się 16 marca nakładem Wydawnictwa Literackiego

„Dzisiaj rozmawiamy o Pani” to siedem wywiadów z niezwykłymi kobietami – żonami sławnych mężów, które swoim życiem udowadniają, że za sukcesem każdego mężczyzny stoi kobieta.

Autorka, Agnieszka Nabrdalik, doskonale zna temat z własnych doświadczeń, gdyż jest małżonką znanego...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    150
  • Przeczytane
    61
  • Posiadam
    16
  • Ulubione
    2
  • Do kupienia
    2
  • Związki/psychologia
    1
  • Wypożyczyć jak najszybciej
    1
  • Przeczytać do powrotu M...
    1
  • Maj 2020_przeczytane
    1
  • To-buy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dzisiaj rozmawiamy o Pani


Podobne książki

Przeczytaj także