Portret współczesnego pracownika socjalnego

Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego
Wydawnictwo: Śląsk
837164440X
Pandemia

W książce omówiono niektóre problemy współczesnej polskiej pracy socjalnej, korzystając z dostępnych badań empirycznych, pracowników pomocy społecznej: pracowników socjalnych, konsultantów, menedżerów przedstawia teoretyczne i praktyczne aspekty ról zawodowych pełnionych przez pracowników socjalnych oraz autoportret-sylwetkę profesjonalisty opisywaną przez respondentów badań empirycznych opisuje szeroko rozumiane trudności w pracy zawodowej oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Czytelnik znajdzie w opracowaniu zarówno omówienie wyników wybranych badań empirycznych nad trudnościami i dylematami z jakimi borykają się pracownicy socjalni, jak i pewne uwagi na temat przydatności niektórych pojęć teoretycznych (np. wypalenia zawodowe) do analizy badanej grupy zawodowej.

Frogiś | 2017-01-10