M do potęgi n

Wydawnictwo: Albatros

Kobieca antypowieść wyklęta przez Kościół za sposób ukazania Jezusa. N bohaterek o imionach zaczynających się na M kobiet współczesnych i bohaterek historycznych prowadzi dialog z autorem zadając mu pytania na temat sławnych mężczyzn i ich stosunku do kobiet.

Darek Jakubowski | 2016-02-12

Fascynująco zła literatura. Myśleliście, że Houellebecq jest przemądrzałym mizoginem? Androulakis wyprzedza Francuza o kilka długości. Ta książka to rozległy pseudofilozoficzny wywód o wyższości mężczyzn, przerywany mało autentycznym uwagami i pytaniami anonimowych kobiet. Choć napisana jest w dość oryginalnej konwencji, nieustannie odpycha niebywałym seksizmem i pogardą wobec przedstawicielek płci żeńskiej.
Nie bez powodu określana bywa mianem "antypowieści", ja bym posunał się nawet do określenia jej mianem "antyliteratury".

Ania | 2013-09-04
Przeczytana: 31 sierpnia 2013

Nie doczytałam, może kiedyś spróbuję jeszcze raz....

atimere | 2015-12-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane