Rapsodia

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Wydawnictwo: Lucky
Rhapsody in Time
romans, wypadek, Nowy Jork

Liz McShane, próbując wymazać z pamięci ostatnią katastrofalną randkę w ciemno, w głębi duszy ubolewa nad niemożnością spotkania w Nowym Jorku mężczyzny swego życia. Pewnej soboty, wracając do domu późnym wieczorem niespodziewanie spotyka swoje przeznaczenie. Uderzenie w głowę o drzwi jadącego pociągu i... cały świat Liz ulega zmianie...

Lavenda | 2012-01-13
Przeczytana: 2001 rok

Romans jak romans, oczywiście jest słodko, romantycznie, ona jest piękna, on wybitnie przystojny, są przeszkody, jest intryga i dramatyzm, wszystko to, co obowiązkowo wpisuje się w pakiet romans. Uznałabym tę książkę za zupełny przeciętniak w swojej klasie, gdyby nie czas, w którym rozgrywa się akcja: lata dwudzieste, te wspaniałe lata dwudzieste! Nowy York i artystyczna bohema tamtych czasów, miasto pełne blichtru, muzyki, rodzących się nowych idei. W powieści oczywiście brak błota i baraków, w którym żyli tłumnie nadciągający biedni imigranci,czy burzliwych problemów jakimi żyła ówczesna Ameryka, więc trudno tu mówić o odzwierciedleniu epoki, ale... Nawet jeśli to tylko namiastka, w moich oczach, nadaje romansowi zupełnie inny wydźwięk. Powieść jest pełna wyczuwalnego sentymentu dla tamtego okresu i jego legendy, ma kreować romantyczny wizerunek czasu i rzeczywiście kreuje. Jak na romans przystało.

Magdalena | 2012-05-27

Rewelacyjna powieść z motywem podróży w czasie. Młoda dziennikarka pisząca artykuł o ryczących latach dwudziestych XX wieku, nagle przenosi się do nich w czasie z lat dziewięćdziesiątych. Poznaje ludzi, którzy w jej świecie przeszli do legendy i już nie żyją. Największe wrażenie jednak robi na niej pianista i kompozytor Alec Aransoon, który według zgromadzonych przez nią informacji zginął w katastrofie lotniczej w 1935 roku... Jeśli chcecie się przekonać jak potoczyły się ich losy, to zachęcam do lektury! Warto..
To powieść dzięki, której ponownie zakochłam się w dwudziestoleciu międzywojennym.

aniapeczek1 | 2013-09-23
Przeczytana: sierpień 2013

Kolejna propozycja dla młodych romantyczek. Na początku myślałam, że nie dam rady jej przeczytać, ale jest świetna.

Tusia3010 | 2016-11-18
amicha | 2016-10-31