Słodka zemsta

tłumaczenie
Marta Dmitruk
Sweet Revange

Inne wydania

Adrianne, córka arabskiego szejka, od dawna obmyśla zemstę na ojcu, który kiedyś skrzywdził jej matkę. Postanawia wykraść z pałacu dumę jego kolekcji, najcenniejszy klejnot świata. Skarbiec jest pilnie strzeżony, lecz nie ma na świecie sejfu, którego nie otworzyłaby Adrianne – zuchwała i nieuchwytna złodziejka biżuterii. Tym razem jednak w ślad za nią podąża były włamywacz, obecnie agent Interpolu.

źródło opisu: http://merlin.pl/Slodka-zemsta_Nora-Roberts/browse...(?)

8,7 (27 ocen i opinii)
Jak się nie zakochać?
Nina Majewska-Brown

8,4 (5 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

Szkielet białego słonia
Iza Klementowska

6,5 (12 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
basik | 2016-06-09
Na półkach: Sensacja, Przeczytane

"Słodka zemsta" to stara dobra Norka.
Z dbałością o słowo, z sensem, a nie bezsensem. Taka o której można coś powiedzieć.
W jednym zdaniu to historia młodej kobiety podzielona na trzy okresy w jej życiu: kawałek dzieciństwa, spotkanie bohatera i wspólna praca.
Bardzo podobał mi się podział. Nie wymuszony, nie sztuczny. Znacznie lepszy niż ciągnięcie i opowiadanie przez lata w sumie o niczym. Najbardziej „ruszyła” mnie część pierwsza –" Gorycz". Musiałam złapać głębszy oddech, oderwać się na chwilę od smutku jaki tam zapanował.
" Cień" jest wspaniały przez w dużej mierze przez Philipa. Jego miłość, stosunek do matki, zdobywanie Addy, opiekuńczość i upór. "Słodycz" to kara jaką wymierza córka za krzywdę jaka spotkała jej matkę. Dojrzewa, rozumie i godzi się z pewnymi rzeczami.

Dobrze skonstruowane postaci, akcja może niezbyt wartka, ale przyciągająca i wciągająca. Bardzo dobre, nie sztuczne wycyzelowane, dialogi. Fajnie rozłożone emocje. Bardzo przyjemna książka do przeczytania w...

Alicja | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

"Czas być może leczy, ale nie przynosi zapomnienia".
Kolejna powieść Nory Roberts, która wciąga czytelnika całkowicie.
Piękna i tragiczna historia amerykańskiej aktorki Phoebe, w której zakochuje się król małego państewka Jaquiru.Dla niego porzuca karierę i wyjeżdża do kraju,gdzie rządzi Koran. Kobiety są narzędziem do zaspokajania męskich potrzeb, rodzenia i wychowywania dzieci, nie mają żadnych praw i przywilejów. Ważne jest również aby urodziła męskiego potomka, bo rodząc córkę może popaść w niełaskę władcy, który bierze sobie nową żonę (ma prawo do czterech żon). W tym kraju jak zresztą w wielu krajach muzułmańskich tradycja jest silniejsza od prawa.Kobieta nie może prowadzić samochodu bo w razie jakiejkolwiek usterki auta żaden mężczyzna jej nie pomoże.Dla kobiet innych wyznań jest to szokujące i bulwersujące lecz takie jest tam życie.W tym świecie do pewnego momentu dorasta córka Phoebe Adrianna otoczona miłością matki i obojętnością ojca.Niesamowicie ciekawa i silna...

Stasia | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Tego właśnie szukałam! Książka bezczelnie uwięziła mnie po przeczytaniu pierwszego rozdziału. Idealnie zarysowani bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja, romantyczna historia i bohaterowie z charakterkiem. To małe cudeńko o 320 stronach, zawiera w środku wszystko, co uwielbiam w książkach. Jest to pierwsza moja książka Nory Roberts, ale na pewno nie ostatnia! Wszystko jest opisane tak doskonale, że chwilami wierzyłam, że to dzieje się naprawdę! Głównej bohaterki nie można nie kochać, tak samo jak czarującego pana Philipa.
Jedynym czego żałuje jest to, że nie mogę zapomnieć tej historii, by przeczytać ją jeszcze raz, nie znając zakończenia.

betina360 | 2015-10-16
Na półkach: 2015, Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 16 października 2015

Adrianne jest corka arabskiego szejka ktory bardzo skrzywdzil jej matke i ja. By dokonac zemsty kradnie z palacu jego najcenniejszy naszyjnik. Pomaga jej w tym najlepszy wlamywacz obecnie pracownik Interpolu Philip.
Polaczy ich prawdziwa milosc o jakiej marzyla kiedys jej matka a ktorej niestety nie doznala.

Marlena | 2012-01-10
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Wybitny, niebanalny romans. Szczypta sensacji, świetnie nakreślone postaci. Odczuwalny bajkowy klimat.
Niewątpliwie kolejne bardzo udane dzieło genialnej Nory Roberts, a przy tym jedna z najbardziej wciągających opowieści, jakie czytałam! Trudno się oderwać choćby na chwilę, polecam wszystkim miłośnikom dobrych romansów.

Sabinka | 2011-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2011

Nora Roberts jest jedną z najsławniejszych, najbardziej znanych i utalentowanych pisarek na świecie. W Polsce również jest autorką znaną i cenioną. Jej książki sprzedają się bez jakiejś specjalnej promocji i reklamy. Zauważyłam, ze wiele osób albo uwielbia styl Nory Roberts, albo zwyczajnie nienawidzi. Osobiście jestem w tej pierwszej grupie. Gdy tylko mam okazję, z wielką przyjemnością sięgam po powieści pisane pod nazwiskiem Roberts lub też pseudonimem J.D. Robb.

Przyznaję, że "Smak zemsty" mnie zainteresował opisem z okładki. Skusiłam się gdy przeczytałam o tym, że część akcji dzieje się w pięknym małym państewku - Jaquir gdzieś w Arabii.
Autorka w pierwszej części powieści przenosi nas do uroczego, malowniczego, a jednak rygorystycznego Państwa, gdzie władcą jest szejk Abdu i Allah. Gdzie kobiety są tylko po to by dawać przyjemność i synów swoim mężczyznom - władcom. Gdy rodzi się dziewczynka, służy raczej jako karta przetargowa z innymi krajami.
Szejk Abdu wykształcił się...

Małgorzata Chabzda | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Świetna książka. Akcja i romans w jednym, no i trochę dramatu. Wciąga praktycznie od pierwszej strony. Takie właśnie książki Nory Roberts lubię. Polecam.

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Wspaniała książka! Przeczytałam prawie jednym tchem :) Miłość, nienawiść, intryga, zemsta, namiętność... I więcej nie trzeba. Polecam!

Katarzyna Busłowska | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Dłużyła mi się ta powieść niesamowicie, ale to raczej nie miało związku z tym, że jest nieciekawa, bo nie jest. Opisy życia w haremie były interesujące. Trudno jest mi zrozumieć psychikę kobiet ze Wschodu i pewnie dlatego nie mogłam utożsamić się główną bohaterką. Nie pomogły też szczegóły na temat jej złodziejskiego fachu. Jej życie "zawodowe" zapewne było ekscytujące, ale jakoś się w nie nie wczułam. No i Philip... Był jakiś taki bezbarwny. Nie miał żadnej charakterystycznej cechy, która zapada czytelnikowi w pamięć.

alamuhan | 2010-09-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Dobra, ciekawa, wciągająca.
Rewelacyjna autorka, choć nie każda jej książka mi pasuje. Ta emanuje dojrzałością, jest wątek sensacyjny, który bardzo mi się spodobał. A główna bohaterka, jest niesamowicie silną i naprawdę nas porusza.
Chętnie do niej powracam.