Słodka zemsta

Amber
romans
typ
papier
7,24 (436 ocen i 49 opinii)

Opis książki

Adrianne, córka arabskiego szejka, od dawna obmyśla zemstę na ojcu, który kiedyś skrzywdził jej matkę. Postanawia wykraść z pałacu dumę jego kolekcji, najcenniejszy klejnot świata. Skarbiec jest pilnie strzeżony, lecz nie ma na świecie sejfu, którego nie otworzyłaby Adrianne – zuchwała i nieuchwytna złodziejka biżuterii. Tym razem jednak w ślad za nią podąża były włamywacz, obecnie agent Interpolu.

źródło opisu: http://merlin.pl/Slodka-zemsta_Nora-Roberts/browse...(?)

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Alicja | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

"Czas być może leczy, ale nie przynosi zapomnienia".
Kolejna powieść Nory Roberts, która wciąga czytelnika całkowicie.
Piękna i tragiczna historia amerykańskiej aktorki Phoebe, w której zakochuje się król małego państewka Jaquiru.Dla niego porzuca karierę i wyjeżdża do kraju,gdzie rządzi Koran. Kobiety są narzędziem do zaspokajania męskich potrzeb, rodzenia i wychowywania dzieci, nie mają żadnych praw i przywilejów. Ważne jest również aby urodziła męskiego potomka, bo rodząc córkę może popaść w niełaskę władcy, który bierze sobie nową żonę (ma prawo do czterech żon). W tym kraju jak zresztą w wielu krajach muzułmańskich tradycja jest silniejsza od prawa.Kobieta nie może prowadzić samochodu bo w razie jakiejkolwiek usterki auta żaden mężczyzna jej nie pomoże.Dla kobiet innych wyznań jest to szokujące i bulwersujące lecz takie jest tam życie.W tym świecie do pewnego momentu dorasta córka Phoebe Adrianna otoczona miłością matki i obojętnością ojca.Niesamowicie ciekawa i silna...

Stasia | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Tego właśnie szukałam! Książka bezczelnie uwięziła mnie po przeczytaniu pierwszego rozdziału. Idealnie zarysowani bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja, romantyczna historia i bohaterowie z charakterkiem. To małe cudeńko o 320 stronach, zawiera w środku wszystko, co uwielbiam w książkach. Jest to pierwsza moja książka Nory Roberts, ale na pewno nie ostatnia! Wszystko jest opisane tak doskonale, że chwilami wierzyłam, że to dzieje się naprawdę! Głównej bohaterki nie można nie kochać, tak samo jak czarującego pana Philipa.
Jedynym czego żałuje jest to, że nie mogę zapomnieć tej historii, by przeczytać ją jeszcze raz, nie znając zakończenia.

Marlena | 2012-01-10
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Wybitny, niebanalny romans. Szczypta sensacji, świetnie nakreślone postaci. Odczuwalny bajkowy klimat.
Niewątpliwie kolejne bardzo udane dzieło genialnej Nory Roberts, a przy tym jedna z najbardziej wciągających opowieści, jakie czytałam! Trudno się oderwać choćby na chwilę, polecam wszystkim miłośnikom dobrych romansów.

Sabinka | 2011-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2011

Nora Roberts jest jedną z najsławniejszych, najbardziej znanych i utalentowanych pisarek na świecie. W Polsce również jest autorką znaną i cenioną. Jej książki sprzedają się bez jakiejś specjalnej promocji i reklamy. Zauważyłam, ze wiele osób albo uwielbia styl Nory Roberts, albo zwyczajnie nienawidzi. Osobiście jestem w tej pierwszej grupie. Gdy tylko mam okazję, z wielką przyjemnością sięgam po powieści pisane pod nazwiskiem Roberts lub też pseudonimem J.D. Robb.

Przyznaję, że "Smak zemsty" mnie zainteresował opisem z okładki. Skusiłam się gdy przeczytałam o tym, że część akcji dzieje się w pięknym małym państewku - Jaquir gdzieś w Arabii.
Autorka w pierwszej części powieści przenosi nas do uroczego, malowniczego, a jednak rygorystycznego Państwa, gdzie władcą jest szejk Abdu i Allah. Gdzie kobiety są tylko po to by dawać przyjemność i synów swoim mężczyznom - władcom. Gdy rodzi się dziewczynka, służy raczej jako karta przetargowa z innymi krajami.
Szejk Abdu wykształcił się...

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Wspaniała książka! Przeczytałam prawie jednym tchem :) Miłość, nienawiść, intryga, zemsta, namiętność... I więcej nie trzeba. Polecam!

alamuhan | 2010-09-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Dobra, ciekawa, wciągająca.
Rewelacyjna autorka, choć nie każda jej książka mi pasuje. Ta emanuje dojrzałością, jest wątek sensacyjny, który bardzo mi się spodobał. A główna bohaterka, jest niesamowicie silną i naprawdę nas porusza.
Chętnie do niej powracam.

Lila21 | 2015-01-20
Przeczytana: 07 stycznia 2015

Czas na kolejny audiobook, pierwszy w tym roku. Kolejna książka która zapiera dech, której chce wysłuchać się do samego końca. W planach mam przeczytanie wersji papierowej.

Świetny romans z nutką sensacji. "Słodka Zemsta" Nory Roberts trafiła do mnie całkiem przypadkowo...stwierdziłam, że skoro książka jest autorstwa mojej ulubionej pisarki to musi być dobra i nie pomyliłam się, jest świetna!

zapraszam na pełny opis na bloga: http://czytadlatess.blogspot.com

dona | 2011-04-16

Ciekawa i wciągająca, jest wątek sensacyjny co wywołuje dreszczyk. Przeczytałam ją jednym tchem.

anza19 | 2013-03-14

Szejk Abdu wykształcił się na Zachodzie, tam też poznał wspaniałą aktorkę Phoebe, rudą piękność, która dla niego rzuciła Nowy Jork, aktorstwo, znajomych i została żoną szejka. Zmieniła przyzwyczajenia, zachowanie by tylko być z kimś kogo pokochała. W prezencie ślubnym otrzymuje od Abdu największy i bardzo drogi skarb, medalion "Słońce i Księżyc"
Z miłości zaszła w ciążę, jednak podczas porodu pojawiły się komplikację, choć na świat przyszła córeczka, Phoebe już nigdy więcej nie mogła mieć...

Krzysiek | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Przyjemna lektura wprost na wolne dwa dni. Niezbyt złożona jeśli chodzi o aspekty sensacyjne, lecz Roberts genialnie opisuje skomplikowane relacje dwójki głównych bohaterów, a motywacje Adrianne są tak realistycznie, iż czytelnik natychmiast jej kibicuje. Bajkowe opisy jej dzieciństwa, kraju rodzinnego, ale także traumatycznych przeżyć są doskonale przedstawione. Autorka skupia się w głównej mierze na parze bohaterów, postacie drugoplanowe są dość płaskie i niestety pojawiają się epizodycznie. Dobra książka, w sam raz na nudę.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku