Lubimyczytać.pl to:

978-83-241-2837-2
romans
typ
papier
7.18 (329 ocen i 39 opinii)

Opis książki

Adrianne, córka arabskiego szejka, od dawna obmyśla zemstę na ojcu, który kiedyś skrzywdził jej matkę. Postanawia wykraść z pałacu dumę jego kolekcji, najcenniejszy klejnot świata. Skarbiec jest pilnie strzeżony, lecz nie ma na świecie sejfu, którego nie otworzyłaby Adrianne – zuchwała i nieuchwytna złodziejka biżuterii. Tym razem jednak w ślad za nią podąża były włamywacz, obecnie agent Interpolu...

źródło opisu: http://merlin.pl/Slodka-zemsta_Nora-Roberts/browse...(?)

źródło okładki: http://merlin.pl/Slodka-zemsta_Nora-Roberts/browse...»

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Stasia | 2013-09-18
Przeczytana: 18 września 2013

Tego właśnie szukałam! Książka bezczelnie uwięziła mnie po przeczytaniu pierwszego rozdziału. Idealnie zarysowani bohaterowie, trzymająca w napięciu akcja, romantyczna historia i bohaterowie z charakterkiem. To małe cudeńko o 320 stronach, zawiera w środku wszystko, co uwielbiam w książkach. Jest to pierwsza moja książka Nory Roberts, ale na pewno nie ostatnia! Wszystko jest opisane tak doskonale, że chwilami wierzyłam, że to dzieje się naprawdę! Głównej bohaterki nie można nie kochać, tak samo jak czarującego pana Philipa.
Jedynym czego żałuje jest to, że nie mogę zapomnieć tej historii, by przeczytać ją jeszcze raz, nie znając zakończenia.

Marlena | 2012-01-10
Na półkach: Kobiece, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Wybitny, niebanalny romans. Szczypta sensacji, świetnie nakreślone postaci. Odczuwalny bajkowy klimat.
Niewątpliwie kolejne bardzo udane dzieło genialnej Nory Roberts, a przy tym jedna z najbardziej wciągających opowieści, jakie czytałam! Trudno się oderwać choćby na chwilę, polecam wszystkim miłośnikom dobrych romansów.

Sabinka | 2011-04-19
Przeczytana: 18 kwietnia 2011

Nora Roberts jest jedną z najsławniejszych, najbardziej znanych i utalentowanych pisarek na świecie. W Polsce również jest autorką znaną i cenioną. Jej książki sprzedają się bez jakiejś specjalnej promocji i reklamy. Zauważyłam, ze wiele osób albo uwielbia styl Nory Roberts, albo zwyczajnie nienawidzi. Osobiście jestem w tej pierwszej grupie. Gdy tylko mam okazję, z wielką przyjemnością sięgam po powieści pisane pod nazwiskiem Roberts lub też pseudonimem J.D. Robb.

Przyznaję, że "Smak zemsty" mnie zainteresował opisem z okładki. Skusiłam się gdy przeczytałam o tym, że część akcji dzieje się w pięknym małym państewku - Jaquir gdzieś w Arabii.
Autorka w pierwszej części powieści przenosi nas do uroczego, malowniczego, a jednak rygorystycznego Państwa, gdzie władcą jest szejk Abdu i Allah. Gdzie kobiety są tylko po to by dawać przyjemność i synów swoim mężczyznom - władcom. Gdy rodzi się dziewczynka, służy raczej jako karta przetargowa z innymi krajami.
Szejk Abdu wykształcił się na Za...

alamuhan | 2010-09-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Dobra, ciekawa, wciągająca.
Rewelacyjna autorka, choć nie każda jej książka mi pasuje. Ta emanuje dojrzałością, jest wątek sensacyjny, który bardzo mi się spodobał. A główna bohaterka, jest niesamowicie silną i naprawdę nas porusza.
Chętnie do niej powracam.

MariaMR | 2013-01-03
Przeczytana: 28 kwietnia 2012

Wspaniała książka! Przeczytałam prawie jednym tchem :) Miłość, nienawiść, intryga, zemsta, namiętność... I więcej nie trzeba. Polecam!

anza19 | 2013-03-14

Szejk Abdu wykształcił się na Zachodzie, tam też poznał wspaniałą aktorkę Phoebe, rudą piękność, która dla niego rzuciła Nowy Jork, aktorstwo, znajomych i została żoną szejka. Zmieniła przyzwyczajenia, zachowanie by tylko być z kimś kogo pokochała. W prezencie ślubnym otrzymuje od Abdu największy i bardzo drogi skarb, medalion "Słońce i Księżyc"
Z miłości zaszła w ciążę, jednak podczas porodu pojawiły się komplikację, choć na świat przyszła córeczka, Phoebe już nigdy więcej nie mogła mieć dzieci,...

Karolina | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013 rok
Przeczytana: 10 maja 2013

Myślę, że z tego mógłby być dobry film:)
Ciekawa tematyka - inna niż dotychczasowe..
Ona- księżniczka, która wraz z matką ucieka z muzułmańskiego państwa. Za dnia- znana, sławna, zapraszana na obiady. W nocy- mistrz złodziejskiego fachu.
On- były złodziej, pracuje dla Interpolu.

Jakie w tym wszystkim znaczenie ma "Slońce i Księżyc"? Przeczytaj:)

dona | 2011-04-16

Ciekawa i wciągająca, jest wątek sensacyjny co wywołuje dreszczyk. Przeczytałam ją jednym tchem.

ewa0818 | 2012-03-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Swietna ksiazka,niesamowicie wciaga,az trudno sie oderwac.Polecam wszystkim

Kotna | 2011-11-12
Przeczytana: 07 października 2011

Niegdyś Phoebe Spring, była utalentowaną, amerykańską aktorką. Porzuciła, jednak swój zawód, przyzwyczajenia oraz miejsce zamieszkania. Przeniosła się do państwa Jaquiru i poślubiła jego władcę Abdu. Żyła z nim w szczęśliwym związku, jednak, gdy urodziła córkę.
Abdu, który chciał mieć syna, znienawidził swoją córkę, zaś żonę oddał do haremu.
Pomimo mijających lat Phoebe miała dość Jaquiru, była jednak zadowolona, że jej córka Adrianne, dobrze się czuje w tym państwie.
Kiedy jednak nadarza się okazja, Phoebe ucieka wraz z córką. Początkowo zamieszkuje u najlepszej przyjaciółki Celeste, i próbuje wrócić do pracy, jednak jej pozycja słabnie, a choroba dodatkowo pogarsza jej stan…
Mijają lata i nieoczekiwanie zaczyna działać tajemniczy złodziej „Cień”. Interpol wysyła byłego złodzieja Philipa Chamberlaina, który ma zadanie go powstrzymać Zaś Adrianne zamierza zemścić się na ojcu…

Za Słodką Zemstę, zabrałam się, ponieważ zainteresowała mnie tematyka tej książki.
I nie żałuje, że po nią...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto