Psychologia dla pracowników socjalnych

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
SOCIAL WORK, COMMUNITY WORK AND PSYCHOLOGY
8389120305
jasminum

Pracownicy socjalni, kuratorzy, animatorzy życia społecznego i psycholodzy mają wspólny obszar zainteresowań: ludzkie przeżycia i cierpienia. Ich celem jest zrozumienie przyczyn tych cierpień, wspieranie osób słabych i bezradnych oraz poprawa ludzkiej kondycji. Spoczywa więc na nich ogromna odpowiedzialność. Mogą stanąć oni przed koniecznością badania przypadków, w których zachodzi podejrzenie o emocjonalne lub fizyczne maltretowanie dziecka czy też o wykorzystywanie seksualne. Do ich obowiązków może należeć opieka nad osobami niepełnosprawnymi bądź – w wypadku kuratorów sądowych – nadzorowanie przestępców.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/

źródło okładki: www.gwp.pl