Zaszumiały pióra

Wydawnictwo: Ad Oculos
miłość, samotność, opowiadania

Nieszczęsna jest dusza ludzka. Żadna bestia nie jest narażona na tyle niebezpieczeństwa, co ona. zewsząd na nią czatują, jak nie anioł, to diabeł. Różne pokusy, a strachy i utrapienia bodą ją, niby nogi czarta, a z drugiej strony anielskie szaty głaszczą. Książka jest zbiorem opowiadań Mniszkówny, autorki Trędowatej, której postacie często wrażliwe i skazane na samotność, próbują odnaleźć swoje miejsce w świecie.

źródło opisu: Ad Oculos, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Freakoholic | 2015-03-29

Na te książkę natrafiłam przypadkiem. Kupiłam ją za 50 gr w jednym z sklepów ''za 2,50''. Opis bardzo mnie zachęcił, jednakże po pierwszej historii odłożyłam ją na bok czując się zbyt przytłoczona nadmiarem przemyśleń i głębokich refleksji. Postanowiłam drugi raz ją przeczytać i przeszłam przez wszystkie opowiadania bez najmniejszego trudu. Jest kilka opowiadań, które tak jak mówię przytłaczają czytelnika zbyt głębokim rozważaniem, przez co czuje się zagubiony w fabule. Znalazły się też takie, które naprawdę mnie pochłonęły i podrzuciły kilka ciekawych cytatów. Dla mnie ta książka jest idealna na prezent dla przyjaciela, który lubi czasem pomyśleć nad życiem ;)
Bardzo ciekawa, śmiało można ją położyć na półce przy znanej nam pozycji tego rodzaju ''Alchemiku''

Krystyna | 2016-10-31
Krystyna_Skop | 2015-07-30