Zgłosuj na książki roku 2017

Hashimoto's Protocol: A 90-Day Plan for Reversing Thyroid Symptoms and Getting Your Life Back

Wydawnictwo: HarperOne
zdrowie, medycyna
angielski
Margita

Dr. Izabella Wentz, the author of the phenomenal New York Times bestseller Hashimoto’s Thyroiditis, returns with a long-awaited, groundbreaking prescription to reverse the symptoms of this serious autoimmune condition that is becoming one of the country’s fastest growing diseases. More than thirty-five million Americans currently suffer from Hashimoto’s—an autoimmune disease that affects the...

More than thirty-five million Americans currently suffer from Hashimoto’s—an autoimmune disease that affects the thyroid gland and causes the body to attack its own cells. To alleviate the symptoms of this debilitating condition—including chronic cough, acid reflux, IBS, allergies, chronic pain, hair loss, brain fog, and forgetfulness—patients are often prescribed synthetic hormones that have numerous life-altering side effects.

But there is a better way.

Diagnosed with Hashimoto’s at twenty-seven, pharmacist Dr. Izabella Wentz knows first-hand the effects of the disease, as well as the value—and limitations—of medication. The key to improved health, she argues, involves lifestyle interventions. In Hashimoto’s Protocol, she outlines a proven treatment that has helped thousands heal and many others feel better—in as fast as ninety days.

Drawing on her own personal experience as well as her work consulting with thousands of patients, Hashimoto’s Protocol offers a practical pathway for healing and reversing the autoimmune damage at the root of the disease. The first step is a quick-start two-week detox that includes foods to eat and inflammatory foods to avoid, advice on supplements to support the liver, and an adrenal recovery plan. Next, readers create a personalized plan with foods, supplements, and other lifestyle interventions tailored to their body’s own unique Hashimoto’s triggers, which they can identify using self-tests included in the book. Hashimoto’s Protocol also features original recipes.

Grounded in the latest science, Hashimoto’s Protocol is the first book to offer a proven protocol by an acknowledged expert in the field to treat this condition without dangerous hormones—and help sufferers reclaim their lives.

źródło opisu: www.harperone.hc.com

źródło okładki: www.harperone.hc.com

DomowaKsięgarnia | 2017-10-12

Czemu sięgnęłam po tę książkę? Odpowiedź jest prosta. Sama choruję na autoimmunologiczne schorzenie tarczycy i od jakiegoś czasu wertuję książki w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące mnie pytania.

Jednocześnie, opowiedziałam o tej książce swojemu lekarzowi, który odpowiedział mi krótko: „Każdy może dziś napisać książkę”. Powiedziałam mu o tym przed skończeniem książki, pomyślałam wtedy, że to trochę niemiłe z jego strony dyskredytować pracę kogoś, kogo owoców pracy nie zna się dobrze.

Jednak po lekturze książki stwierdzam, że było w powyższym zdaniu dużo racji. Autorka pisząc tę książkę jako farmaceuta z zawodu, pisze przede wszystkim z perspektywy samej siebie , dodając do tego opinie spotkanych przez siebie pacjentów. Nie cytuje, z nazwy lub imienia i nazwiska żadnych konkretnych zespołów badawczych, lekarzy, ani programów badawczych. Używa zwrotów typu: "uważa się". " zaleca się". Dla mnie to poważna wada. Wiem, że wiele osób uzna, że zwyczajnie się czepiam, bo przecież...

Hashimoto. Jak w 90 dni pozbyć się objawów i odzyskać zdrowie, to druga książka w dorobku Izabelli Wentz, doktora farmacji, która sama zachorowała na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy Hashimoto. Pierwszej książki, niestety nie miałam jeszcze okazji poznać, ale zdecydowanie zamierzam to nadrobić.

Na Hashimoto choruję już parę dobrych lat. Niestety, gdy u mnie została wykryta, byłam już w stadium, gdy tarczyca była tak wykończona, że organizm zaczął być atakowany innymi chorobami z autoagresji. To oznacza, że wykrycie nastąpiło zdecydowanie za późno. Niestety na polskim rynku wydawniczym nie było wtedy zbyt wielu publikacji na temat sposobów życia i leczenia, tej coraz powszechniej występującej choroby. Zapalenie tarczycy nieleczone, bądź leczone tylko poprzez podawanie do końca życia leków z syntetycznymi hormonami nadal prowadzi do wyniszczania organizmu, a z wiekiem dawki leków muszą być zwiększane, przy czym objawy nie zanikają. Wręcz przeciwnie: tycie, zespół cieśni...

Katarzyna | 2018-02-01

Bardzo mi się podoba. To taki poradnik i rozmowa w jednym. Autorka na swoim przykładzie opisuje hashimoto i pokazuje jak z nim walczyć. Mamy więc i profesjonalną wiedzę i ludzkie spojrzenie z punktu widzenia pacjenta.
Książka jest przystępnie napisana, wszystko jest dobrze, prosto wytłumaczone. Posiada sporo fajnych przepisów.
Wyczytane, teraz pora na wcielenie w życie.
Jedyny minus za to, że mogłaby być bardziej skondensowana, bo momentami zdarzają się powtórzenia.

zofiawkrainieksiazek | 2017-11-26

Dlaczego zdecydowałam się na tę książkę?

Dość niedawno wykryto u mnie chorobę Hashimoto (większość osób chorujących na tę chorobę to niestety kobiety). Poszłam na rutynowe badania diagnostyczne, a później z wynikami poszłam do doktora, który po chwili powiedział to Hasimoto, w związku z tym muszę brać syntetyczny hormon tarczycy. Usłyszałam Hashimoto, nie no teraz to chyba wszyscy są na to chorzy, wiem, że to choroba tarczycy – myślę sobie spoko będę żyła – mogło być gorzej, więc jak pewnie większość z Was nie odważyłam się przeszkadzać Pani doktor, która już „bardzo subtelnie” zakończyła naszą wizytę, zupełnie dla niej nieistotnymi pytaniami: ale co to jest? I czemu to akurat JA jestem na to chora?

Wtedy zupełnie przez przypadek zobaczyłam, że już niedługo premierę będzie miała nowa książki Izabeli Wentz – myślę sobie czemu nie? To była szybko podjęta decyzja, która naprawdę pozwoliła mi zrozumieć tą chorobę i umożliwiła mi „naturalne samouleczenie”.

Poniżej znajdziecie 3...

go0osia | 2017-10-22
Przeczytana: 22 października 2017

Opinia pisana tylko na podstawie czytania, jeszcze nie przeprowadziłam u siebie "terapii", więc nie wiem jak to wszystko będzie się miało do mojego zdrowia.
Jeśli chodzi o samą książkę, uważam, że jest napisana w bardzo przystępny sposób, dużo informacji napisanych w konkretny i jasny sposób. Od pierwszej chwili, gdy zaczęłam ją czytać chciałam przejść na dietę i wszystko to przetestować na sobie. Wiem, jednak, że to ie takie łatwe i musze się do tego dobrze przygotować, żeby miało to większy sens i szansę na pozytywne zakończenie.
Jedyne do czego mogłabym się przeczepić to, to, że polskie tłumaczenie nie pokusiło się o wprowadzenie danych na temat polskich statystyk oraz informacji o zabiegach i suplementach.

Generalnie polecam, mam nadzieję, że książka ta zachęci ludzi do spojrzenia inaczej na tą chorobę i zmianę swojej diety oraz może też trochę stylu życia.

Kinia | 2017-10-19
Przeczytana: 19 października 2017

Jestem w tej chwili na rozdziale poświęconym odtruwaniu wątroby i niestety tak jak się spodziewałam ilość produktów z których musiałabym zrezygnować jest zatrważająca, a podane zamienniki i przepisy nie dość że kosmicznie drogie to w większości niedostępne w Polsce.
Sama odżywka białkowa którą poleca pani farmaceutka (oczywiście jest producentką tejże odżywki ) to koszt 70 dolarów.
(nie zgadzam się z opinią "Domowej Księgarni" odnośnie braku źródeł z których I. Wentz korzystała - są podane na końcu książki)

Martynka_89 | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017

Książka ewidentnie pisana na Rynek amerykański, chociaż przypisów, co do Polski nie brakuje. Swoją drogą usiąść i płakać w naszym pięknym kraju z tą chorobą.

gosiakarys | 2017-10-26
Przeczytana: październik 2017

Książka dla ludzi, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu i nie boją się spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Są ludzie, którzy wolą codziennie rano brać tabletkę i żyć dalej tak jak żyli i to jest ok. Są tacy, którzy chcą coś zmienić i dla nich jest ta książka. Autorka przekazuje nam swoje holistyczne podejście do Hashimoto. Skupia się na leczeniu przyczyn i wzmocnieniu organizmu a nie objawów jak robią to lekarze konwencjonalni. Nie możemy, więc oczekiwać jak pisze to recenzentka wyżej, że lekarz konwencjonalny poleci nam tą książkę bo byłoby to raczej sprzeczne z tym czego nauczył się na studiach. Uważam jednak, że każdy chory powinien wiedzieć jak najwięcej o swojej chorobie i tym jak sobie z nią poradzić. Książka jest przyjaźnie napisana, daje wsparcie i przedstawia konkretne informację, z których możemy skorzystać albo nie. Dajmy sobie jednak wybór. Gorąco polecam.

Aldona Lip | 2017-11-13

szkodliwe bzdury!