Naturalna kuchnia wegetariańska

Wydawnictwo: Fundacja Źródła Życia
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
FundacjaZZ

Dawno, dawno temu, kiedy blender kuchenny był absolutną nowością, a sprzedawczynie w delikatesach zapytane o soczewicę lub produkty sojowe robiły wielkie oczy... czyli przed ponad dwudziestoma laty, gdy wegetarianizm w naszym kraju dopiero zaczynał raczkować, ukazała się Naturalna kuchnia wegetariańska – pierwsza wegańska książka kucharska w Polsce, na której wychowały się całe pokolenia wegan i wegetarian. Wielu do dziś pamięta smak pysznej chrupiącej granoli, zaskakujący budyń z kaszy jaglanej, robioną naprędce pastę z zielonego groszku lub zupę z soczewicy i kotlety sojowe. A przecież książka ta kryje w sobie znacznie więcej pysznych niespodzianek!

Tu każdy znajdzie coś dla siebie. To przepisy tak łatwe i szybkie, że zachęcają do gotowania zabiegane mamy, dzieci, a nawet zatwardziałych wrogów gotowania.

... tak smaczne, że chce się wypróbować więcej i pochwalić przed znajomymi.

... tak niedrogie, że stać na nie nawet studentów.

... i oczywiście zdrowe, bo oparte wyłącznie o naturalne składniki roślinne.

Oddając do Waszych rąk zupełnie odnowioną, piękną i kolorową Naturalną kuchnię wegetariańską, po raz kolejny życzymy: Smacznego!

źródło opisu: http://sklep.fzz.pl/pl/p/NATURALNA-KUCHNIA-WEGETARIANSKA-1/569

źródło okładki: http://sklep.fzz.pl/pl/p/NATURALNA-KUCHNIA-WEGETARIANSKA-1/569

Pokrecona | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

" Naturalna kuchnia wegetariańska '' podzielona jest na dwie części. W jednej mamy wyjaśnienie, co to jest zdrowie, w jaki sposób o nie dbać, oraz jakie są podstawowe zasady zdrowego odżywiania.
Jest to bardzo przydatne dla początkujących wegetarian. Jestem przekonana, że rozwieje ona wszelkie wątpliwości co do zmiany nawyków.
Druga połowa to oczywiście przepisy.
Są proste do wykonania i co najważniejsze, do ich przygotowania używamy łatwo dostępnych i tanich produktów .
Całość jest PRZEPIĘKNA. Kolorowe strony, apetyczne zdjęcia oraz mnóstwo przepisów. Prawie każdy przepis już wypróbowałam i każdy mi się udał.. Jest to pozycja nie tylko dla początkujących wegetarian ale dla wszystkich chętnych zmian w swoim życiu.
Naprawdę można wspaniale zaskoczyć gości, podając im inne dania oraz całkiem nowe smaki. Rewelacja!!

Jedliście hummus? Ja uwielbiam jego smak, ale teraz robię go już sama. Nawet nie wiedziałam, że to takie proste :)
Do tej pory nie miałam pomysłu co robić na...

Elwira | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

W pierwszej części mamy obszerny wstęp w którym autorka przybliża podstawowy zdrowego odżywiania oraz plusy wegetarianizmu. W drugiej części mamy już przepisy na konkretne potrawy.
Książka obfituje też w różne ciekawostki dotyczące zdrowego – świadomego odżywiania, co ma także wartość edukacyjną w temacie żywienia.

Przepisy nie są skomplikowane – śmiało mogę powiedzieć, że są proste, a do do tego jasno opisane, przy czym ich przygotowanie nie wymagają posiadania kosztownego sprzętu.
Produkty na których bazują przepisy w książce są na ogół łatwo dostępne.
Autorka wszystko przygotowuje sama, od podstaw, także napoje.

Ja choć nie jestem weganką/wegetarianką coraz częściej skłaniam się ku tej kuchni. Sama książka trafi zarówno dla miłośników tej kuchni jak i amatorów, no i przede wszystkim do tych, którzy chcą zaprowadzić naprawdę zdrowe nawyki żywieniowe, lub dokonać znaczących pozytywnych zmian.
Prosto, przystępnie i zdrowo – polecam

sigma122 | 2018-03-08
IwonaB | 2017-12-04