Desperado

2009-01-28
2009-01-28
Weronika Żółtowska
sekret miłość szantaż tajemnica

Pamiętacie może Maggie? To ta sama dziewczyna, która zrezygnowała z pracy w Qawi, żeby móc wrócić do Ameryki. Tam trop się urwał, jednak możemy być pewni, że bezpiecznie dotarła do celu, ponieważ Desperado to właśnie pozycja, która opowiada jej dalsze losy. Jak się okazało - nie bądźcie proszę zaskoczeni - historie tworzone przez Dianę Palmer są połączone w jedno uniwersum i bohaterowie jednego tytułu mogą czasem pojawić się w innym. Początkowe losy naszej dzisiejszej protagonistki znajdziecie we Władcy pustyni, jednak teraz skupmy się na naszej najnowszej perełce.

Maggie wraca do domu po tym jak okazuje się, że jej przybrany brat traci wzrok po wybuchu bomby na jednej z misji. Gdy dociera do domu drzwi otwiera śliczna blondynka, a sam Cord traktuje ją z chłodnym dystansem. Dziewczyna postanawia nie dawać się upokarzać i odchodzi z postanowieniem znalezienia nowej pracy za granicą i opuszczeniu kraju jak najszybciej.

To od czego zacznę tym razem, to zerwanie autorki z brakiem umiejętności komunikowania się między bohaterami. W końcu doczekałam się głównej postaci męskiej, która mimo dystansowania się od ludzi, potrafi wyrażać swoje myśli i uczucia w bezpośredni sposób nie tworząc zbędnych nieporozumień. Cord nie jest typowo diano-palmerowskim toksycznym facetem, a wręcz przeciwnie. Opiekuje się bohaterką, a także stara się dowiedzieć co złego spotkało ją w przeszłości przy jednoczesnym dbaniu o przyszłość.
Nasza protagonistka ma za sobą przykrych doświadczeń przez które jest bardziej zamknięta w sobie i nie chce rozmawiać o problemach. Odsuwa od siebie nawet mężczyznę, którego kocha.

Część fabuły skupia się na relacjach głównej pary bohaterów, ale pojawia się też wątek pełen niebezpieczeństw. Wróg Corda może chcieć uderzyć w niego, raniąc najbliższe mu osoby. Mamy więc element, który trzyma nas w napięciu, aczkolwiek jak to w podobnych pozycjach bywa, wszystko wydaje się iść czasem zbyt gładko, żeby mogło być prawdziwe.

Relacje budowane są również w bardziej rzeczywisty sposób i stonowany, natomiast postacie drugoplanowe są bardzo nijacy i nieistotni. Tak naprawdę gdyby Cord i Maggie mogli mówić sobie wszystko, to nawet nie trzeba byłoby tworzyć dodatkowych osób, które wyraźnie swoim wścibstwem i jakąś dawką posiadanych informacji, pchają akcję do przodu.

Pozycja fabularnie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Historie z którymi miałam do czynienia wcześniej przeważnie opierały się na tych samych schematach z małymi modyfikacjami. Ta na pewno zapadnie w mojej pamięci ze względu na mniejszą niż dotychczas toksyczność bohaterów, bo mimo tego, że zdarzały się nieprzyjemne sytuacje i problemy (co jest normalne),to sposoby komunikacji i ogólne działanie na rzecz drugiej osoby sprawiały, że miałam mniejszą ochotę zamknąć książkę przed czasem.

Pozdrawiam
Klaudia 🍂

Autor: Diana Palmer
Tytuł: Desperado
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Zaczęła się ona bardzo ciekawie i już nie mogłam doczekać się rozwinięcia fabuły.

Podobała mi się relacja między bohaterami. Widać było bardzo dużo emocji. Spowodowało to, że zaczęłam się z nimi zżywać.

Pewne elementy fabuły bardzo mnie poruszyły. Chciałam żeby wszystko się ułożyło. Przede wszystkim chodziło o Maggie, ponieważ ciągle rozmyślała nad przeszłością.

Historia była bardzo urocza. Podobało mi się zachowanie Corda, ponieważ był bardzo stanowczy, ale także potrafił być uczuciowy.

Ocena 4/10

Autor: Diana Palmer
Tytuł: Desperado
Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Cord Romero, były policjant i agent FBI, jest niezrównany w swoim fachu. Teraz musi stanąć twarzą w twarz z bezwzględnym szefem gangu, rekrutującym dzieci do niewolniczej pracy. W niebezpiecznej misji wspiera Corda jego przybrana siostra Maggie. Po latach Cord odkrywa w niej kobietę – niezależną i niezwykle pociągającą. Maggie chowa jednak w sercu mroczny sekret. Prześladowca także zna jej tajemnicę.
Oszołomieni nagłym uczuciem, Cord i Maggie muszą zaufać sobie nawzajem i razem stanąć do walki, w której stawką jest życie i… miłość.

Nie jestem w stanie już nawet zliczyć, które to moje spotkanie z twórczością autorki, jej powieści znam od lat dawna, ponieważ moja Mama zaczytywała się lata temu w jej książkach. Styl autorki jest niezwykle lekki, co sprawiło, że książkę przeczytałam w błyskawicznym tempie, że wzgledu na niewielką ilość stron "Desperado" jest idealną lekturą na jeden wieczór. Muszę przyznać, że od pierwszych stron wciągnęłam się w historię Corda i Maggie i byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadzi ich losy. Oboje zostali ciekawie i realistycznie wykreowani, myślę, że ich postaci śmiało mógłby znaleźć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Maggie polubiłam już od początku, jednak Core wielokrotnie działał mi na nerwy swoim zachowaniem, dopiero z czasem zaczął zyskiwać na plus w moich oczach. W "Desperado" umiejętnie został połączony romans z nutką sensacji i kryminału, co sprawiło, że książkę czytało się z jeszcze większym zaciekawieniem. Książki autorki mają to do siebie, że są niezobowiązujące i idealne na odstresowanie po ciężkim dniu. Poraz kolejny mile spędziłam czas z powieścią Pani Palmer i czekam na więcej. Polecam! Moja ocena 8/10.

Corda Romero i Maggie Barton wychowywali się razem, oboje przygarnięci przez Amy. Maggie od dawna go kocha, jednak on tylko potrafi ją ranić. Była przy nim w trudnych momentach, okazywała wsparcie, wyciągała pomocną dłoń. Teraz chciała wyjechać, być jak najdalej, choć trochę zapomnieć. Miała już swoje plany, załatwioną pracę u pewnego Szejka, jednak informacja o wypadku, którego następstwem jest utrata wzroku przez Corda, wiele zmienił. Nie zastanawiała się długo, przebyła kilkudniową, męczącą podróż, aby być przy nim. Kiedy dotarła na miejsce, z walizką w dłoni, została potraktowana jak zawsze i dosłownie wygoniona. Maggie jest wściekła, tym bardziej że czeka ją piesza wędrówka, a jest naprawdę mocno zmęczona.
Cord był pewien, że ona przyjedzie od razu, jednak widocznie jej ani trochę na nim nie zależy, skoro zajęło jej to aż tyle dni. Prawda okazuje się jednak inna, a kiedy mężczyzna ją poznaje, postanawia pierwszy raz przeprosić. Dociera do niego, jak bardzo ją ranił, jak wiele dla niego znaczy. Nic jednak nie będzie łatwe. Nie tylko Maggie ma dość, ale również oboje są w niebezpieczeństwie i to niemałym. Czy kobieta mu przebaczy? Co ich połączy? Dlaczego są w niebezpieczeństwie? Jak doszło do wypadku Corda?

Osobiście lubię książki tej autorki, pozwalają mi nie tylko przeżyć ciekawą przygodę z bohaterami, ale również cofnąć się w wyobraźni w przeszłość, gdzie wszystko było zupełnie inne niż teraz. To kolejna książka tej autorki, jaką czytałam i tym razem również uważam, że to ciekawie spędzony czas. Książka była dość wciągają, momentami z nutką strachu. To nie tylko romans, ale mamy również trochę sensacji, wątek kryminalny, a także porusza niełatwe tematy (nie mogę zdradzić, jakie jednocześnie nie zdradzając zbyt wiele z książki).

Bohaterowie mający wady i zalety, a co za tym idzie, są realistyczni (nie czarujmy się, nie ma ludzi bez wad).
Maggie jest młodą, odważną, samodzielną, niezależną kobietą. Mimo niełatwej przeszłości stara się iść do przodu, odnaleźć własną drogę do szczęścia. Momentami jednak bywa krucha i pragnąca wsparcia, opieki kogoś innego, chociaż stara się tego nie pokazywać. Osobiście ją polubiłam.
Cord to mężczyzna, któremu lepiej nie stawać na drodze. Bywa mroczny, chamski, odpychający, niebezpieczny. Nie będę ukrywać, że początkowo ani trochę go polubiłam. Później on się zaczął zmieniać, a ja zaczęłam zmieniać o nim zdanie, jednak jak to musicie odkryć już sami.

„Desperado” to książka, z którą spędziłam udane popołudnie i według mnie warto po nią sięgnąć. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/09/harpercollins-polska-ksiazka-pt.html

Diana Palmer jest autorką chętnie czytanych pozycji dla nastolatek, choć te chyba już wyszły z mody i obecnie autorzy starają się dotrzeć do dorosłego czytelnika, który na chwilę chce oderwać się od codziennych trudności, zmagań i przenieść w świat nieco wyidealizowany, bez większych wad i niedomówień. Jestem zadowolona z lektury tej pozycji. Nie jest to lektura najwyższych lotów, ale i nie taką funkcję miały spełniać harlequiny, prawda?

W tym przypadku nie brakuje wątku kryminalnego. Główny bohater musiał zająć się poszukiwaniem przestępcy. Problematyczne było to, że jego uczucie mogło zostać skierowane w kierunku kobiety, która dodatkowo była jego krewną. Czy taka miłość była możliwa? W jaki sposób zakończył się wątek przestępczy?

Diana Palmer stworzyła całkiem niezobowiązującą lekturę, idealną na ten schyłek lata, w której przy okazji poznajemy jak objawiać może się miłość oraz nie brakuje napięcia związanego z nutą kryminału. Ciekawie wykreowani bohaterowie, tajemnice z przeszłości skutecznie zachęcają, by sięgnąć po ten tytuł. Serdecznie polecam!

Kiedy szukam lektury kojącej i pozwalającej oderwać się od codziennych problemów często stawiam na twórczość Diany Palmer. Ta autorka pisze lekko, przyjemnie i zawsze stawia na emocje, więc chcąc nie chcąc utożsamiam się z jej bohaterami i przepadam w fabule, która umila mi czas i koi nerwy. Nie inaczej było z "Desperado", bo chociaż w tle przewijają się jakieś sensacyjne elementy to i tak najważniejsze są relacje pomiędzy postaciami.

Całość czyta się szybko i z uśmiechem na ustach. Każdy fan powieści obyczajowych chociaż raz w życiu powinien dać szansę twórczości Palmer, ponieważ jest ona niezawodnym lekiem na wszelkie zło, podnosi na duchu, udowadnia, że prawdziwa miłość pokona wszelkie przeciwności a problemy w końcu same się rozwiążą. I chociaż jest to dość naiwne podejście do tematu, to w rękach tej autorki wszystko wydaje się takie proste, nieskomplikowane oraz szczere, że wierzy się jej wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Fabuła opowiada o losach byłego policjanta i agenta FBI. Cord Romero to człowiek, który zna się na rzeczy i praca zawsze była dla niego najważniejsza. Niestety wydaje się, że aktualne wyzwanie może go pokonać. Musi pojmać szefa gangu rekrutującego dzieci do niewolniczej pracy, ale ten skutecznie wymyka mu się z rąk. I nawet jeśli każdy z nas jest w stanie przewidzieć przebieg wydarzeń to i tak chętnie obserwujemy działania Corda, który jednocześnie zaczyna wzdychać do Maggie towarzyszącej mu w śledztwie.

Subtelna tajemnica towarzyszy dziewczynie, więc czytelnik zastanawia się co wydarzyło się w jej życiu, że tak trudno jej komuś zaufać. W tle prowadzone są intensywne poszukiwania gangstera a na dokładkę pojawiają się miłosne rozterki bohaterów. Całość otoczona jest pięknym style autorki, zadziornymi dialogami oraz płynnymi przejściami pomiędzy motywami, więc lektura stanowi ogromną przygodę w połączeniu z mnóstwem towarzyszących nam emocji.

Co prawda "Desperado" nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych lektur, ale czasami nie potrzeba wiele, by lektura była dla nas czystą przyjemnością. Polubiłam głównych bohaterów, trzymałam za nich kciuki i z rosnącym zaciekawieniem obserwowałam pościg za szefem gangu, więc ani przez moment nie żałowałam swojego wyboru. To idealna propozycja na leniwe popołudnie, niezobowiązująca a jednak angażująca.

Desperado to historia Corda Romero i Maggie Barton, bohaterów powierzchownie znanych już z poprzednich powieści w cyklu Hutton & Co. Diany Palmer. Tutaj autorka zresztą nawiązuje trochę do niektórych książkowych wydarzeń. Maggie została adoptowana przez Amy w wieku ośmiu lat. Kobieta niedługo potem przygarnęła szesnastoletniego sierotę Corda Romero. Od lat więc Maggie i Cord traktowani byli jako przybrane rodzeństwo. Maggie czuła się przy nim bezpieczna, choć nigdy nie chciała opowiadać mu o swojej przeszłości. Dobrze jednak znała Corda i nie raz spieszyła mu z pomocą. Cord złamał jej jednak serce, gdy poślubił inną kobietę. Z kolei Maggie w miesiąc po śmierci Amy niespodziewanie wychodzi za mąż za znacznie starszego od siebie dwukrotnego rozwodnika. Małżeństwo Corda nie trwało długo, a Maggie właściwie jeszcze krócej. Mimo tragicznych okoliczności Cord i Maggie coraz bardziej oddalali się od siebie. Maggie postanawia więc na dobre uwolnić się od niego, sprzedaje dobytek, rezygnuje z pracy i wyjeżdża z przyjaciółką najpierw na wakacje do Maroka. Potem w jej planach było objęcie posady w szejkanacie Qawi. Jak wiadomo już z powieści Władca pustyni – nigdy do tego nie doszło. Maggie jeszcze w Maroku dostaje od Ediego wiadomość o wypadku Corda. Decyduje się jak najszybciej dotrzeć do Teksasu i zaopiekować się chorym. I w tym momencie właśnie zaczyna się powieść Desperado. Gdy Maggie pojawia się na ranczu Corda, przywitanie odbiega od jej wyobrażeń. Postanawia wrócić do Huston, zamieszkać w hotelu i poszukać pracy, a potem wyjechać na dobre. Oczywiście wszystko wynika z nieporozumienia i Cord postanawia naprawić sprawy. Odkrywa, że tak właściwie zupełnie nic nie wie o dziewczynie, którą zna od osiemnastu lat i która wzbudza w nim ciekawe uczucia. W dodatku do tej pory z zachowania Maggie i z uzyskanych o niej informacji wyciągał błędne wnioski. Jak to w powieściach Diany Palmer bywa, oprócz miłości mamy też poruszone dość trudne sprawy. Mowa jest między innymi o molestowaniu seksualnym, pedofilii, handlu dziećmi, zgubnych skutkach alkoholizmu i narkomani oraz o przemocy domowej. W dodatku Cord to były policjant, a obecnie najemnik, który wykonuje bardzo ryzykowną i niebezpieczną pracę. To wprowadza wątek kryminalny do powieści.

Przeszłość zarówno Corda, jak i Maggie jest pełna bólu i cierpienia. Przez lata, mimo przyciągania, ciągle nie potrafili odnaleźć do siebie tej właściwej drogi. Cord jest mroczny i niebezpieczny, surowy, powierzchownie zimny i nie może wybaczyć sobie, na co pozwolił sobie kilka lat temu. Maggie gra kobietę niezależną i samodzielną, ale wewnątrz jest w rzeczywistości krucha i bezbronna. W dodatku od lat zauroczona jest Cordem.

Desperado to dość ciekawy romans, pełen akcji i przygód. Historia jest czytelna i momentami zabawna. Palmer nie stroni też od scen seksu, co można zauważyć w jej niektórych powieściach. Maggie i Cord zawsze jednak są gdzieś w tle w książkach Palmer.

Jest przyjemna.

Jest przyjemna.

Może być,ale spodziewałam czegoś więcej.

Może być,ale spodziewałam czegoś więcej.

Kocham książki tej autorki ,wiem, że są ckliwe i w sumie co drugą o tym samym,ale te książki są swego rodzaju odskocznią od życia codziennego.

• Diana Palmer
  • Romans