Podręcznik nienagannych manier

poradniki
mariola

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-12

Na tę książkę od czasu do czasu spoglądałem i wreszcie postanowiłem do niej zajrzeć. Kupiona została dawno temu przez jednego z członków mojej rodziny i od tamtej pory stoi na jednej z książkowych półek. Ciekawość zwyciężyła i po raz pierwszy przeczytałem tego typu książkę. Napiszę szczerze. Podobała mi się i okazała się ciekawa.
Autorka stoi na stanowisku, że to zasady są dla ludzi, a nie odwrotnie. To nie znaczy, że nie powinno być żadnych granic, norm i zasad w zachowaniu. Wielu rzeczy nie wypada w towarzystwie i powinniśmy przede wszystkim z szacunkiem odnosić się do drugiego człowieka. Książka rozpoczyna się wstępem i podziękowaniami autorki. Dalej znajdziemy dwadzieścia cztery dłuższe lub krótsze rozdziały opisujące zasady etykiety i dobrego wychowania w różnych życiowych sytuacjach. Dodatkowo w książce znajdziemy kilka pomocniczych rysunków.
Autorka podkreśla już na wstępie, że esencją dobrych manier jest troska o innych. Rady i zasady przekazywane do czytelników książki na...

Breakdancer | 2017-06-17
mariola | 2017-01-08