Kowadło

Tłumaczenie: Marta Koniarek
Cykl: Generał (tom 3)
Wydawnictwo: ISA
The Anvil

Przy pomocy rozumnego komputera bojowego sprzed Upadku międzygwiezdnej cywilizacji Raj Whitehall zbliżył się do zjednoczenia całej planety Bellevue. Za swoje zwycięstwa i sposób, w jaki ich dokonał, Raj jest kochany przez ludzi, a jego armia poszłaby za nim do piekła. Nawet najbliżsi - grupa jego wiernych Towarzyszy oraz jego pokrętnie subtelna, lecz całkowicie lojalna żona - patrzą na niego z nabożnym podziwem.

I w tym tkwi problem. Chociaż Raj toczy bitwy jedynie w imieniu swego władcy i raz po raz udowadnia swoją lojalność, to na wpół oszalały z zawiści i strachu Barholm Clerett nie da mu wyboru - będzie musiał się zbuntować lub umrzeć na torturach.

Raj Whitehall, Młot na Barbarzyńców, Miecz Ducha Człowieka był zawsze gotowy znieść wszelki ciężar i zapłacić każdą cenę za ostateczne zwycięstwo. Teraz musi zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem.

źródło opisu: [ISA, 2001]

Yababold | 2013-10-22

Trzecia część trochę już nuży, przydały by się jakieś spiski,zdrady,knowania a tu nic. Szkoda że autor zaniedbał postać żony generała, wtedy książka nabrała by koloru i dała trochę odpoczynku od ciągłych bitew

ZygZag | 2016-12-04
Przeczytana: 01 stycznia 2011