Noce księżnej

Okładka książki Noce księżnej Eloisa James
Okładka książki Noce księżnej
Eloisa James Wydawnictwo: Amber Cykl: Księżna w desperacji (tom 3) Seria: Romans Historyczny literatura piękna
Księżna w desperacji (tom 3)
Romans Historyczny
Duchess by night
Amber
2009-01-01
2009-01-01
Maria Wójtowicz
lord hulaka uczucie romans XIX wiek romans historyczny

Miły, sympatyczny romans i z przyjemnością przeczytałam - dużo się dzieje, nie ma tak konwencjonalnych bohaterów. Bardzo fajny pomysł z przebraniem księżnej w młodzieńca i reakcjami Jema :) Można się wzruszyć czytając o Eugenii i uczuciach, jakimi darzy ją ojciec, a inne sytuacje wywoływały u mnie wybuchy śmiechu. Wszystko jest bardzo lekko i z humorem przedstawione. Amatorki romansów będą z pewnością zadowolone czytając "Noce księżnej".

Książka jest jedną z cyklu Księżna w desperacji, w każdej z nich, jest romantyczna historia kolejnego bohatera, a oni wszyscy są znajomymi lub przyjaciółkami.
Dobrze jest czytać w kolejności, ale nie jest to konieczne.
Tę pozycję czytałam parę razy, fabuła jest ulotna dla tego gatunku, ale mimo to, fajnie było ją odświeżyć.
Ciekawe sytuacje, niektóre wzruszające, ale to księżna, zdobyła moją sympatię.

Dobrze jest czytać w kolejności, ale nie jest to konieczne.
Ciekawe sytuacje, niektóre wzruszające, ale to...

Nie wiem czemu, ale historia Harriet mnie nie porwała ;)

Nie wiem czemu, ale historia Harriet mnie nie porwała ;)

Książki Eloisy James to zawsze dobry pomysł, gdy ma się ochotę na niesztampowy romans historyczny! Wiadomo – gatunek nie leży wszystkim, ale jeśli jesteś fanem romansów są spore szanse, że przypadnie Ci do gustu.
Historia Harriet i Jema to jedna z lepszych książek w cyklu „Księżna w desperacji.” Postacie są wielowymiarowe, akcja szybko idzie do przodu, a ciągłe zwroty akcji sprawiają, że trudno się oderwać od kolejnych stron.

Świetnie napisana - wartka akcja, ciekawi i wymykający się konwenansom bohaterowie, a jednocześnie zachowane schematy tego gatunku. Genialne i zabawne dialogi, które sprawiają, że od razu lubi się parę głównych bohaterów. Na pewno sięgnę po pozostałe tomy, bo jak widzę - zaczęłam przez przypadek od środka.

Bardzo lekka i przyjemna powieść, która idealnie nadaję się na upalne, letnie dni. Historia wciąga, niezwłocznie chcę się poznać dalsze losy bohaterów. Akcja opisana w przystępny sposób, postacie są dość dobrze wykreowane. Lektura niezobowiazująca, taka przy której można odpocząć. Jest to trzeci tom serii, ale wydaje mi się, że można czytać je bez zachowania kolejności. Znajomość poprzednich części nie jest konieczna.

Świetny cykl romansów historycznych i kolejny zabawny, wciągający, lekki romans. Dobrze jest czytać w kolejności tomów, bowiem historie wszystkich bohaterów ciągle rozwijają się i przeplatają. Harry i Jem są gorącą parą, ale najbardziej ujęła mnie Eugenia, niezwykłe dziecko, jej historii jestem ciekawa najbardziej. Może w kolejnych tomach jeszcze o niej usłyszę:)

Po bardzo słabej drugiej części przyszedł czas na trzecia część, opowiadająca o losach kolejnej księżnej, tym razem Harriet. Książka okazała się bardzo fajna, zaskakująca, zabawna, przewrotna, romantyczna. Polecam ją każdemu lubiącemu romanse historyczne.

guilty pleasure ;) czytałam po angielsku - sprawnie napisane, ładny język. doskonałe na taki czas, kiedy mózg musi odpocząć.

Jak na razie ta część z serii najbardziej mi się spodobała. Wiadomo denerwowało mnie, że niby księżna była mężatką, ale jest nieświadoma niczym 14-letnia dziewczynka. Jednak pomimo wszystko świetnie czytało mi się tą książkę. Miejscami tak zabawna, że nie mogłam powstrzymać śmiechu. Serdecznie polecam.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne