Zgłosuj na książki roku 2017

9788326203794
Grot

źródło okładki: google

Grot | 2017-01-11

Bardzo dobry przejrzysty słownik, oprócz głównego działu podzielony tematycznie na takie zagadnienia jak filozofia, przyroda, czy wyrazy obcojęzyczne.

I na tym mógłbym zakończyć opis, choć za bardzo nikogo by ten standardowy, lakoniczny komentarz specjalnie nie zaintrygował, więc nie odmówię sobie zacytowania nawiązania literackiego jakie odnalazłem w słowniku, dotyczy on Franza Kafki, jednego z najwybitniejszych pisarzy wszech czasów;

"Sytuacja kafkowska - bezsensowna, niepojęta, stwarzająca konflikt, między jednostką a anonimowym tłumem/bezdusznym urzędem."

ev86 | 2017-09-18
Aleksander | 2017-03-27