Wilczyca i Czarny Książę #1

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: Wilczyca i Czarny Książę (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Ookami Shoujo to Kuro Ouji
komiksy
Dejikos

Erika Shinohara to uczennica 1 klasy liceum, która lubi się popisywać. Chwali się wspaniałym chłopakiem i opowiada o swoich miłosnych przygodach, a tak naprawdę przez całe 16 lat życia nigdy nikogo nie miała… Aby jej kłamstwa nie wyszły na jaw, robi zdjęcie przystojniakowi na ulicy i przedstawia go koleżankom jako swojego ukochanego. Okazuje się jednak, że nieznajomy chodzi do tej szkoły i wydaje się niezbyt sympatyczny… Wykorzystuje sekret Eriki i robi z niej swojego ,,pieska”.

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Aaa!
Ale to było słodkie! <3
Oczywiście główna bohaterka jest okropnie szalona, ale to dzięki właśnie temu wybrykowi ta manga ma swój urok i jest przerażająco fajna!
Jak zaczęłam oderwałam się dopiero jak ją skończyłam czytać, a miał być tylko jeden rozdział xD.
To była taka słodka i troszeczkę masochistyczna manga xD.
Gorąco polecam ! ! ! <3

Kosz_z_Książkami | 2017-03-13

Miłość – czeka na nią z niecierpliwością praktycznie każda nastolatka. Zwłaszcza w przypadku gdy przyjaciółki mają super facetów i ciągle o nich rozmawiają, przechwalając się czego to nie robili… Co więc zrobi zdesperowana dziewczyna, by się przypasować do koleżanek? Okaże się, że wiele – nawet wymyśli, że ma chłopaka pokazując zdjęcie przypadkowo napotkanego rówieśnika. Niby bajka, ale jednak nie do końca. Praktycznie typowe shōjo. Zapraszam do poznania Wilczycy i Czarnego Księcia.

W życiu nie wszystko układa się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Należy o tym pamiętać, tym bardziej gdy decydujemy się zmyślać. Kłamstwa w końcu muszą wyjść na jaw. Dotkliwie przekonała się o tym Erika Shinohara – przeciętna, pogodna nastolatka. W pewnym momencie „przyjaciółki” zaczynają wątpić w fizyczne istnienie wymyślonego przez dziewczynę chłopaka. Na dowód robi zdjęcie przypadkowemu przystojnemu nastolatkowi. Pech jednak chciał, że jednak nie jest to taki anonimowy chłopak, a jeden z uczniów...

Bukku-recenzje | 2017-09-24
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 24 września 2017

Każdy z nas był - lub nadal jest - w liceum. To ciężki okres dla każdego. Nowe otoczenie, nowi ludzie i więcej nauki. Sądzę, że nie było żadnego licealisty, który chociaż RAZ w życiu nie skłamał. Każdy kłamie. W większym czy w mniejszym stopniu. Erika Shinohara jest 16-latką. Zaczęła naukę w bardzo typowym liceum. Chcąc się przypodobać grupie dziewczyn ze swojej klasy, zaczyna kłamać. Chwali się genialnym chłopakiem, wręcz ideałem, który tak na serio NIE ISTNIEJE. Erika brnie dalej w swoje kłamstwa, i robi zdjęcie na ulicy przystojnemu chłopakowi. Ma być to świetny dowód na to, że on jest prawdziwy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy okazuje się, że owy nieznany chłopak to jej kolega z równoległej klasy. Czy jej kłamstwo wyjdzie na jaw? Jak zareaguje mężczyzna, kiedy dowie się, w co został wplątany? Czy Erika znajdzie odwagę i przyzna się do kłamstwa?

Manga jest typowym shoujo - komedia romantyczna. Nie znajdziemy tutaj kryminalnych zagadek czy czystej erotyki. Zobaczymy za to...

lunia | 2017-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2017

Pierwszy raz zetknęłam się z Manga dawno temu, lecz dopiero niedawno zainteresowałam się bardziej tym tematem. Jak na pierwszy raz bardzo mnie zaskoczyła. Nie przepadam za komiksami ale w tym wypadku są naprawdę niesamowite. Każdemu ją polecam i na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Livieh | 2017-03-05
Przeczytana: 12 lutego 2017

Trochę dziwny pomysł na fabułę, ale chyb z tego słyną mangi :D Mimo wszystko... Zapowiada się ciekawie i na pewno kupię kolejne części.

Magdalena-cherry | 2017-09-14
Przeczytana: 14 września 2017

Parę lat temu oglądałam mange i byłam zakochana w tej historii czytając mange powracam do słodkiej i niewinnej dziewczyny szukającej wielkiej miłości.

Belcia70 | 2017-11-30
Przeczytana: 01 grudnia 2017