Spowiedź diabła

Cykl: Kuba Sobański (tom 3)
Wydawnictwo: Novae Res
olciak84

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem. Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za...

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem.

Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za kwotę dwóch milionów złotych wynajmują kancelarię Kuby Sobańskiego oraz jego wspólniczki Sandry. Tymczasem z kliniki odwykowej wychodzi dawna dziewczyna Kuby, Julia – obecnie pisarska celebrytka, autorka bestsellerowej książki "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek".

źródło opisu: Novae Res, 2017

źródło okładki: empik.com

obli | 2019-09-15
Przeczytana: 15 września 2019

Dostałem to, czego się spodziewałem! Został ostatni tom... Już niebawem...

"Miasto (...) wciąż jest piękne, zachęca swą czarną magią do grzechu..."

Trzecie spotkanie z Kubą Sobańskim okazało się jak dotąd najbardziej udane. W książce, a szczególnie w jej drugiej połowie dużo się dzieje, pojawiają się też nowi bohaterowie- jak Sonia Wodzińska, czy też starzy, znani z pierwszej części- z leczenia w klinice odwykowej wraca Julia Merk po wewnętrznej walce z uzależnieniem i czymś jeszcze... Niestety, jeśli chodzi o Kubę, mam wrażenie że pomimo upływu lat stracił pewną czujność. Poniesienie się emocjom także nie może mu wyjść na dobre, ale o tym przekonamy się już w tomie czwartym i ostatnim. Tymczasem "Spowiedź diabła" jest książką w której może nie ma tylu opisów zbrodni co choćby w pierwszym tomie, ale ich miłośnicy i tutaj znajdą coś dla siebie. Gra zaczyna się toczyć na nieco innym poziomie, a Sobański nie jest już chłopakiem, tylko trzydziestoletnim mężczyzną.
Wszystko byłoby super, gdyby nie nadużywanie przez Autora słowa "ordynarnie", czasem...

Angelika | 2019-09-10

To już trzeci tom serii z Kubą Sobańskim. Przyznam szczerze, że o ile pierwsze dwie pozycje były dla mnie mega i przeczytałam je w jeden dzień, tak z tą częścią miałam mały problem. Irytująca postać Soni, nastolatki zagubionej we własnym życiu i emocjach, zniechęcała mnie do dalszego czytania. Jednak postanowiłam dać jej szansę. Mimo, że w książce wszystko układa się po myśli głównego bohatera, co dla mnie osobiście jest zbyt przerysowane i irytujące to samo zakończenie, ostanie strony, wzbudza ciekawość i chęć sięgnięcia po następna część. Aczkolwiek fabuła przez całą lekturę wydaje się dość przewidywalna. Ogólnie książkę oceniam na 6 gwiazdek, gdyż nie jest najgorsza, ale daleko jej do poprzednich części.

byrcyn11 | 2019-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2019

Czytając trzecią część o psychopacie-adwokacie, który jest sprytniejszy niż cala reszta świata, a jego mózg ma przynajmniej 50 zwojów więcej, mam wrażenie, że autor chce napisać całą sagę z jednego pomysłu.
Bednarek pisze dobrze, emocjonująco i nieprzewidywalnie, choć są momenty słabo wytłumaczalne (np. śledzenie Vespą samochodu osobowego poza miastem), to jednak powoli odnoszę wrażenie, że autor drepcze w miejscu.
Autor tym razem wplótł wątek nieletniej morderczyni, bez zasad, a przy okazji nimfomanki, na pewno dodaje kolorytu; zakończenie mówi nam, że to nie będzie ostatni jej występ.
Mimo moich krytycznych uwag, pozycja na pewno warta przeczytania.

DeVi | 2019-05-04
Przeczytana: 04 maja 2019

Wszystko wydaje się iść swoim biegiem. Kuba Sobański żyje w swoim raju broniąc nastolatki, dzięki któremu jego konto bankowe osiągnie sześć zer. Lecz na jaw wychodzą brudne sprawy. Dla Sonii, córki miliarderów, Rzeźnik Niewiniątek staje się rzeczywistym mentorem ku młodzieńczemu odrodzeniu. Jak Kuba sobie poradzi w nowej roli - wspólnika i nauczyciela?

Klątwa drugiego tomu nie wypaliła, lecz tom trzeci równie dobrze może pogrążyć całą serię!

Jednakże...

Niezłomnie trudno jest czuć znudzenie. Czytanie idzie jak burza. Pojawia się i znika. Zawsze znalazłam chwilę aby przeczytać jeszcze kilka stron! Rzeźnik Niewiniątek wydaje się być typowym mordercą. Żyje w swoim pięknym raju, a kiedy zaczyna robić się gorąco, rozpoczyna zabójczą przygodę. Ucisza demony demonstrując swoją władzę, determinację i siłę. Na pierwszym planie pojawiają się cztery postacie: Kuba, Julia, Sandra i Sonia. Takich czterech to szukać igły w stogu siana. Kreacje są mocno realne, a zarazem czuć do nich pewien...

aniap14 | 2019-04-07
Przeczytana: 2019 rok

Wyjątkowy gniot. Autor powinien mocno się zastanowić i pozostać jednak przy zainteresowaniach technicznych. Nie każdy musi pisać, a jak w tym przypadku widać nie każdy potrafi. Nie dziwię się, że żadne szanujące się wydawnictwo nie chciało tego wydać. Z tomu na tom coraz gorzej

MojaMałaBlondyneczko | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

O tak, trzecia część losów Sobańskiego za mną i nie żałuję ani minuty lektury!

Niestety uważam, że póki co to najsłabsza część, ale nadal bardzo dobra.
Chociaż kolejne wydarzenia były przewidywalne (nie mogłam wyzbyć się wrażenia, że autorowi powoli kończą się pomysły), to czas spędzony ze "Spowiedzią Diabła" był przyjemnym czasem. Podoba mi się, że każda część jest inna, życie toczy się dalej, rzeczywistość się zmienia, zmienia się główny bohater, nie można się nudzić.

I nie zgodzę się z popularnym stwierdzeniem, że język drażni, a przesadna ilość opisu ubioru bohaterów drażni i nudzi.

Szkoda, że moja przygoda z Kubą powoli dobiega końca, bo to naprawdę niezła seria!

bielinka8 | 2019-03-11

moim zdaniem,najlepsza książka tego autora którą do tej pory przeczytałam.od początku do końca napisana w taki sposób,że chcę czytać i czytać a każda próba oderwania mnie od książki kończy się fochem.przeniosłam się do świata rzeźnika niewiniątek i ciężko wrócić do rzeczywistości.książka-petarda👍

Zapach_ksiazek | 2019-01-30

Kraków, Sonia- nastolatka z dobrego domu zostaje oskarżona o zabójstwo swojego brata. Zatroskani rodzice udają się o pomoc do kancelarii Kuby Sobańskiego. Skuszony dużymi pieniędzmi Sobański podejmuje się obrony dziewczyny. W międzyczasie jego była dziewczyna Julia opuszcza klinikę odwykową i wydaje bestsellerową powieść o jej życiu z Rzeźnikiem Niewiniątek.
"Spowiedź diabła" by @adrian_bednarek_autor to trzeci tom serii z Kubą Sobańskim. Poprzednimi częściami byłam oczarowana na maxa, także z przyjemnością sięgnęłam po ten tom. "Spowiedź diabła" jest zdecydowanie mniej krwawym thrillerem niż poprzednie, natomiast jest równie wciągającą książką. Pomimo tego, że jest tu mało flaków, to autor wynagrodził to rewelacyjną opowieścią o podróży w głąb popapranego umysłu psychopaty. Kuba Sobański w tej części jakby trochę wydoroślał, jest mniej narwany, ale nadal jest zły do szpiku kości. Ogólnie Sobański to mój ulubiony psychopata ever! Do granic możliwości pochłaniają mnie jego...

Wojciech | 2019-01-21
Na półkach: Przeczytane, 📚2019📚
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Trzeci tom z drżącym sercem zacząłem czytać ponieważ wszystkie znaki na ziemi zapowiadają że spotyka mnie coś niebywałego, bo według opinii tendencja rosnąca (jeśli chodzi o oceny) ma właśnie przynieść mi ogrom emocji.
I tak też się stało, pewnych rzeczy można się domyśleć, ale mimo wszystko, przyznam zupełnie szczerze, że moje domysły powodowały usypianie czujności. I właśnie poprzez to, w pewnym momentach doznawałem szoku. Kiedy marudziłem pod nosem, że jednak nie jest tak fajnie, nagle pojawia się zimny prysznic i książka fascynuje. Naprawdę. To niesamowite, jak dobrą serię stworzył autor. To co się w tej książce wyprawia, jest niesamowite, i przyprawia mnie o dreszcze.
Koniec wgniata w fotel, i choć z wielkim żalem, sięgam po IV tom. Z żalem dlatego, że naprawdę to była niesamowita podróż przez "raj" ;)

III TOM WART POLECENIA! I to też czynię, krzykiem! ;)