Spowiedź diabła

Cykl: Kuba Sobański (tom 3)
Wydawnictwo: Novae Res
olciak84

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem. Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za...

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem.

Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za kwotę dwóch milionów złotych wynajmują kancelarię Kuby Sobańskiego oraz jego wspólniczki Sandry. Tymczasem z kliniki odwykowej wychodzi dawna dziewczyna Kuby, Julia – obecnie pisarska celebrytka, autorka bestsellerowej książki "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek".

źródło opisu: Novae Res, 2017

źródło okładki: empik.com

awiola | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

"Nałóg, najprzyjemniejszy z grzechów, za każdym razem przybliżający swym fałszywym spełnieniem do piekła".

To rzadkość, by w konkretnym cyklu powieściowym każda, kolejna książka była lepsza od poprzedniej. To rzadkość, by każdy kolejny tom swoim zakończeniem zwiększał nienasycenie czytelnika, kumulując emocje i pozostawiając coraz więcej znaków zapytania. Tak, po skończeniu "Spowiedzi diabła" jestem nienasycona, chcę więcej i muszę to napisać - proza autora mnie uwiodła. Uwielbiam takie czytelnicze uczty.

Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu i właścicielem firmy handlowej. Autor zadebiutował dobrze przyjętą przez czytelników książką pt. "Pamiętnik diabła" (2014 r.), by następnie wydać kontynuację cyklu pt. "Proces diabła" (2015 r.). "Spowiedź diabła" to trzeci tom tej...

Nina | 2017-03-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 20 marca 2017

Jeszcze mną trzęsie... ale jak to? Co to za zakończenie?! Ile trzeba czekać na kontynuację?! To absolutnie nie fair, tak zostawić czytelnika, tak mu namieszać w głowie!
Jednym słowem REWELACJA! Wielka różnica między pierwszym, debiutanckim tomem, a tym, trzecim już z kolei. Widać, jak autor rozwija swój warsztat. Adrian, jest naprawdę świetnie, pisz dalej, oby szybko, bo nie chcę czekać rok na dalszy ciąg.

żurawie_origami | 2017-05-04
Przeczytana: 04 maja 2017

Właśnie skończyłam moje trzecie spotkanie z "krakowskim Diabłem" i nie mogę się pozbierać. Jestem w ogromnym szoku.
Pan Adrian Bednarek znów zafundował mi niezwykłą podróż w głąb demonicznej duszy Kuby Sobańskiego. Muszę dodać, że podróż jeszcze bardziej niezwykłą niż dwie poprzednie. Panie Adrianie chylę czoła i czekam na więcej, więcej, więcej.Wiem, że przeczytam wszystko, co wyjdzie spod pana pióra.
Dawno żadne książki nie wzbudzały we mnie tyle sprzecznych uczuć, do tego, wstyd się przyznać, ale ja w jakimś stopniu kibicowałam tytułowemu Diabłu, żeby nie został złapany... Ciągłe napięcie, obrzydzenie i fascynacja sposobem działania głównego bohatera, jego psychika otwarta przed nami jak księga. Czułam prawdziwy strach czytając "Spowiedź Diabła", chyba na horrorach filmowych aż tak bardzo już się nie boje, jak bałam się czytając . Zakończenie wbija w fotel i powoduje złość, że trzeba czekać na kontynuację...
Podziwiam autora za pomysł, pracę włożoną w książkę i że z każdym...

Pistacia_Vera | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 marca 2017

"Spowiedź diabła" to trzeci tom serii, której bohaterem jest prawnik - morderca. bardzo zgrabnie autor opisał dalsze losy Kuby Sobańskiego i powiązanych z nim kobiet znanych z wcześniejszych części a także jednej, która pojawiła się po raz pierwszy dopiero w tej części. po przeczytaniu pierwszych stron myślałam nawet, że to będzie erotyk. moje przypuszczenia rozwiały następne rozdziały ale myślę, że gdyby autor chciał się sprawdzić w literaturze erotycznej to może to śmiało zrobić. wydaje mi się, że ten tom jest najlepszy, dobrze napisany i dobrze zredagowany. historia wciąga a epilog szokuje.

izabela81 | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017 rok
Przeczytana: 28 stycznia 2017

"Spowiedź diabła" ukazuje dalsze losy Rzeźnika Niewiniątek, który tak naprawdę nie umarł, żyje i ma się całkiem dobrze. Czy dalej będzie cieszył się spokojem na wolności? Jak to mawia - w raju? Czy nadal będzie mógł rozkoszować się tym rajem? Pewne jest jedno: wpadł w sidła. Ale dzięki swojej nieprzeciętnej inteligencji, już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi w błyskotliwy sposób wyjść z mniejszej czy większej opresji.

"Nie każdy zły umysł musi mieć złą duszę. Czasami człowiek może zachować logiczne rozumowanie, pałać miłością do drugiej osoby, ale gdy kontrolę przejmą demoniczne żądze, zmienia się w krwiożercze zwierzę."

Julia Merk wychodzi z kliniki odwykowej. Napisała książkę o Tomaszu Rogowskim "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek". Rodzice seryjnego mordercy chcą pozwać Julię o wykorzystanie praw do wizerunku ich syna. W tym celu spotyka się z Kubą Sobańskim i proponuje mu, by reprezentował ją w sądzie. Ponownie między tą dwójką dochodzi do romansu. W międzyczasie do...

Alexandra | 2017-03-30

Po „Procesie diabła”, który mnie zachwycił, nadszedł czas na najnowszą powieść Adriana Bednarka "Spowiedź diabła". Od samego początku wiedziałam, że będzie to świetna lektura, jednak nie podejrzewałam, że aż tak bardzo.

Nastolatka z dobrego domu zostaję oskarżona o morderstwo brata. Razem z matką zgłasza się w tej sprawie do kancelarii Kuby Sobańskiego, mężczyzna skuszony dużym wynagrodzeniem podejmuję się tego zadania. Od tej pory mecenas spędza z oskarżoną dużo czasu i zaczyna widzieć w niej wiele podobieństw do siebie, gdy sam był w jej wieku. Jednak jego zaangażowanie w sprawę Soni staje się mniejsze, gdy dowiaduję się, że z kliniki odwykowej wychodzi jego była dziewczyna. Największym zaskoczeniem jest fakt, że napisała książkę o Rzeźniku Niewiniątek. Kuba czuję się zagrożony jej powrotem, dlatego próbuję się do niej zbliżyć.

Czytałam tę książkę jednym tchem. Autor powoli rozkręcał akcje, dawkował emocje i napięcie. Fabuła jest dokładnie przemyślana i perfekcyjnie opisana....

Malgorzata | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mowiac mam mieszane uczucia...uwielbiam dwie pierwsze czesci diabla, wciskaly mnie w fotel, nie moglam sie od nich oderwac. Spowiedz troche mnie irytowala. A moze tylko postac Soni? jakos dziwnie dzialala mi na nerwy, poza tym od samego poczatku bylam w stanie przewidziec co bedzie dalej, choc z malym wyjatkiem, poniewaz spodziewalam sie,ze to raczej Sonia zabije Julie a nie Kuba...natomiast musze przyznac uczciwie, ze Adrian Bednarek potrafi ''zabic''czlowieka w taki sposob, ze moja wyobraznia naprawde to widzi,a wrecz czuje zapach krwi, za kazdym razem czytajac Bednarka zastanawiam sie natomiast ile kresek sam wciagnal podczas opisywania takich scen? he he
co jeszcze, podczas kazdej czesci mialam ochote na jogging lub calkiem ostre cardio...polecam wszystkie 3 pozycje, pomimo przewidywalnosci ostatniej na pewno siegne po nastepna tego autora

Ilona | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Ja chyba zaraz zwariuję! Tak być nie może, żeby to tak poniewierać czytelnikiem? Tyle emocji, tyle myśli i ten epilog... Jak wytłumaczyć głowie, że to już na razie koniec i trzeba czekać na kontynuację? Mam tyle książek do przeczytania w kolejce, ale nie dam rady wyrzucić z myśli historii Kuby, którego mimo wszystko...lubię. Nie sposób mu nie kibicować i co z tego, że jest przebiegłym mordercą i doskonałym kłamcą - każdy ma wady:) Okej bzdury piszę:) Z niecierpliwością czekam na kolejną część i w sumie nie wiem, czy będzie to już ostatnia, ale jeśli tak, to skrycie liczę, że wszystko się w końcu wyda i Kuba dostanie karę. Lubię złe zakończenia. Chociaż dla niego byłoby złe, dla innych bohaterów i ofiar dobre... W każdym razie polecam!

raczek | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

Skończyłem czytać około 1 w nocy . Zdecydowanie najlepsza z serii!!!!!!! Jako czytelnik jestem w 110% zadowolony i moim zdaniem świetnie sie rozwijasz.. Jak dla mnie ,,Spowiedź Diabła" zabija niejeden szumnie reklamowany tytuł w tym gatunku. Dzięki Adi Be bo na takie książki czekam i takie chcę czytać. A....zapomniałem o końcówce napisać   Będą dalsze części ? :P

ALEX | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Papierowe
Przeczytana: 26 lutego 2017

Jak zwykle GENIALNE !!! Trzecia książka tego autora i równie świetna jak poprzednie!
Nie będę się rozpisywać, bo to trzeba przeczytać!
Zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie czytali, bo niesamowita uczta przed nimi :)
Panie Adrianie, zaczynam się Pana bać ;)