Spowiedź diabła

Cykl: Kuba Sobański (tom 3)
Wydawnictwo: Novae Res
olciak84

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem. Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za...

Jestem diabłem. Sam tak stwierdzisz, gdy dowiesz się, co zrobiłem.

Siedemnastoletnia Sonia, dziewczyna z dobrego i bogatego domu, zostaje oskarżona o zabójstwo brata bliźniaka. Odurzony alkoholem i narkotykami chłopak zastaje ją podczas erotycznej randki on-line, a następnie wypada z balkonu, skręcając sobie kark. Zrozpaczeni rodzice usiłują ratować przynajmniej ostatnie ze swoich dzieci i za kwotę dwóch milionów złotych wynajmują kancelarię Kuby Sobańskiego oraz jego wspólniczki Sandry. Tymczasem z kliniki odwykowej wychodzi dawna dziewczyna Kuby, Julia – obecnie pisarska celebrytka, autorka bestsellerowej książki "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek".

źródło opisu: Novae Res, 2017

źródło okładki: empik.com

awiola | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017

"Nałóg, najprzyjemniejszy z grzechów, za każdym razem przybliżający swym fałszywym spełnieniem do piekła".

To rzadkość, by w konkretnym cyklu powieściowym każda, kolejna książka była lepsza od poprzedniej. To rzadkość, by każdy kolejny tom swoim zakończeniem zwiększał nienasycenie czytelnika, kumulując emocje i pozostawiając coraz więcej znaków zapytania. Tak, po skończeniu "Spowiedzi diabła" jestem nienasycona, chcę więcej i muszę to napisać - proza autora mnie uwiodła. Uwielbiam takie czytelnicze uczty.

Adrian Bednarek to urodzony w 1984 r. w Częstochowie, absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Autor od wielu lat fascynuje się tematyką kryminalną, w tym postaciami seryjnych morderców i II wojną światową. Jest także fanem żużlu i właścicielem firmy handlowej. Autor zadebiutował dobrze przyjętą przez czytelników książką pt. "Pamiętnik diabła" (2014 r.), by następnie wydać kontynuację cyklu pt. "Proces diabła" (2015 r.). "Spowiedź diabła" to trzeci tom tej...

Nina | 2017-03-20
Na półkach: 2017, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2017

Jeszcze mną trzęsie... ale jak to? Co to za zakończenie?! Ile trzeba czekać na kontynuację?! To absolutnie nie fair, tak zostawić czytelnika, tak mu namieszać w głowie!
Jednym słowem REWELACJA! Wielka różnica między pierwszym, debiutanckim tomem, a tym, trzecim już z kolei. Widać, jak autor rozwija swój warsztat. Adrian, jest naprawdę świetnie, pisz dalej, oby szybko, bo nie chcę czekać rok na dalszy ciąg.

izabela81 | 2017-02-10
Na półkach: 2017 rok, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 28 stycznia 2017

"Spowiedź diabła" ukazuje dalsze losy Rzeźnika Niewiniątek, który tak naprawdę nie umarł, żyje i ma się całkiem dobrze. Czy dalej będzie cieszył się spokojem na wolności? Jak to mawia - w raju? Czy nadal będzie mógł rozkoszować się tym rajem? Pewne jest jedno: wpadł w sidła. Ale dzięki swojej nieprzeciętnej inteligencji, już niejednokrotnie udowodnił, że potrafi w błyskotliwy sposób wyjść z mniejszej czy większej opresji.

"Nie każdy zły umysł musi mieć złą duszę. Czasami człowiek może zachować logiczne rozumowanie, pałać miłością do drugiej osoby, ale gdy kontrolę przejmą demoniczne żądze, zmienia się w krwiożercze zwierzę."

Julia Merk wychodzi z kliniki odwykowej. Napisała książkę o Tomaszu Rogowskim "Sypiałam z Rzeźnikiem Niewiniątek". Rodzice seryjnego mordercy chcą pozwać Julię o wykorzystanie praw do wizerunku ich syna. W tym celu spotyka się z Kubą Sobańskim i proponuje mu, by reprezentował ją w sądzie. Ponownie między tą dwójką dochodzi do romansu. W międzyczasie do...

Pistacia_Vera | 2017-03-21
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 21 marca 2017

"Spowiedź diabła" to trzeci tom serii, której bohaterem jest prawnik - morderca. bardzo zgrabnie autor opisał dalsze losy Kuby Sobańskiego i powiązanych z nim kobiet znanych z wcześniejszych części a także jednej, która pojawiła się po raz pierwszy dopiero w tej części. po przeczytaniu pierwszych stron myślałam nawet, że to będzie erotyk. moje przypuszczenia rozwiały następne rozdziały ale myślę, że gdyby autor chciał się sprawdzić w literaturze erotycznej to może to śmiało zrobić. wydaje mi się, że ten tom jest najlepszy, dobrze napisany i dobrze zredagowany. historia wciąga a epilog szokuje.

raczek | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

Skończyłem czytać około 1 w nocy . Zdecydowanie najlepsza z serii!!!!!!! Jako czytelnik jestem w 110% zadowolony i moim zdaniem świetnie sie rozwijasz.. Jak dla mnie ,,Spowiedź Diabła" zabija niejeden szumnie reklamowany tytuł w tym gatunku. Dzięki Adi Be bo na takie książki czekam i takie chcę czytać. A....zapomniałem o końcówce napisać   Będą dalsze części ? :P

ALEX | 2017-02-26
Na półkach: Papierowe, Przeczytane
Przeczytana: 26 lutego 2017

Jak zwykle GENIALNE !!! Trzecia książka tego autora i równie świetna jak poprzednie!
Nie będę się rozpisywać, bo to trzeba przeczytać!
Zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie czytali, bo niesamowita uczta przed nimi :)
Panie Adrianie, zaczynam się Pana bać ;)

Kosz_z_Książkami | 2017-03-06

Adrian Bednarek powraca, a wraz z nim Kuba Sobański! W trzecim tomie historii Rzeźnika Niewiniątek napięcie rośnie z każdą stroną i nie pozwala oderwać się aż do samego końca. Choć zdawać by się mogło, że wraz z odejściem Ady umarły demony drzemiące w Kubie, tym samym kończąc działalność krakowskiego Rzeźnika, to jednak przeszłość nie zapomina upomnieć się o swoje. Czy odważysz się przekonać, jaka zbrodnia tym razem wyszła spod pióra Adriana Bednarka? Czy wysłuchasz Spowiedzi diabła? Wszystkich śmiałków serdecznie zapraszam do lektury przedpremierowej recenzji.

Kuba Sobański otrzymuje nowe zlecenie, tym razem przyjdzie mu bronić nieletniej, oskarżonej o zabicie swojego brata. Nie spodziewa się, że będzie to coś więcej niż tylko kolejna sprawa do wygrania. Tym bardziej, że w jego życiu ponownie pojawia się Julia – jego dawna dziewczyna, którą próbował zniszczyć, a której ku jego zdumieniu udało się wyrwać z narkotykowego nałogu. Teraz, po wydaniu autobiograficznej książki o życiu z...

Malgorzata | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Szczerze mowiac mam mieszane uczucia...uwielbiam dwie pierwsze czesci diabla, wciskaly mnie w fotel, nie moglam sie od nich oderwac. Spowiedz troche mnie irytowala. A moze tylko postac Soni? jakos dziwnie dzialala mi na nerwy, poza tym od samego poczatku bylam w stanie przewidziec co bedzie dalej, choc z malym wyjatkiem, poniewaz spodziewalam sie,ze to raczej Sonia zabije Julie a nie Kuba...natomiast musze przyznac uczciwie, ze Adrian Bednarek potrafi ''zabic''czlowieka w taki sposob, ze moja wyobraznia naprawde to widzi,a wrecz czuje zapach krwi, za kazdym razem czytajac Bednarka zastanawiam sie natomiast ile kresek sam wciagnal podczas opisywania takich scen? he he
co jeszcze, podczas kazdej czesci mialam ochote na jogging lub calkiem ostre cardio...polecam wszystkie 3 pozycje, pomimo przewidywalnosci ostatniej na pewno siegne po nastepna tego autora

endriu | 2017-01-26

Naprawdę świetna książka, czyta się bardzo szybko, a akcja wciąga jak bagno. Adrian Bednarek pokazuje, że polscy autorzy zupełnie nie mają się czego wstydzić - wciągająca historia, dobry warsztat i doskonały, płynny styl narracji. Niestety nie znam poprzednich części, ale na pewno postaram się to nadrobić. Kuba Sobański to taki trochę polski Dexter Morgan. ;) Naprawdę warto przeczytać. Nie dam 10 gwiazdek, bo one są zarezerwowane dla absolutnych klasyków, ale jeśli ktokolwiek się waha nad zapoznaniem się ze Spowiedzią Diabła - dość wahania, czytajcie śmiało!

Aneta | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

Zakochana, zauroczona takie książki chciałabym czytać do końca życia i jeszcze trochę :)
jak dlaa mnie wszystko na tak...
oczekuję kontynuacji...perypetii Kuby!!