Czas grozy i oporu

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
PWS

Książka wiejskiego nauczyciela z Woli Blizockiej nad Wieprzem. Opisujący wrzesień 1939 roku pracę nauczyciela pod niemiecką okupacją niemieckiej oraz aresztowanie pobyt w niemieckim więzieniu i obozie koncentracyjnym.

PWS | 2017-01-06

Książka pokazująca obraz polskiej wsi we wrześniu 1939 oczami młodego wiejskiego nauczyciela, jego pierwsze kontakty z okupacyjną władzą.Naukę w wiejskiej szkółce pod okupacją, działalność konspiracyjną w ZWZ, aresztowanie pobyt w więzieniu. Szkoda, że nie ujrzały światła dziennego kolejne część opisująca pobyt autora w obozie w Oświęcimiu, Flossenburgu, Stuthoffie oraz część dotycząca tzw. "marszu śmierci" wyzwolenia i przygód związanych z powrotem dp Woli Blizockiej.

Na półkach