Oblubienica czarnoksiężnika tom 4

Cykl: Oblubienica czarnoksiężnika (tom 4)
Wydawnictwo: Studio JG
Mahou Tsukai no Yome (魔法使いの嫁)
komiksy
Dejikos

Chise udaje się do Krainy Smoków, aby lepiej nauczyć się panowania nad magią. Aby to osiągnąć musi stworzyć sobie różdżkę. Ale Lindel, były mistrz Eliasa, wprowadza ją nie tylko w tajniki swojej dziedziny. Widząc rozdarcie i niepewność dziewczyny, opowiada jej o tym jak poznał czarnoksiężnika. Na jaw wychodzi straszny sekret, którego Cierń tak bardzo bał się zdradzić swojej podopiecznej. Czy Chise będzie w stanie go zaakceptować?

źródło opisu: Studio JG, 2017

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Magdalena | 2018-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2018

Początek emocjonujący, później niby zwykłe życie uczennicy czarnoksiężnika, ale i tak dużo przygód i wciąga bardzo.
Wprost nie mogłam się oderwać ! ! !
Końcówka też emocjonująca i intrygująca!
Gorąco polecam ! ! !

PolishPopkulturę | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Mam wrażenie, że rozterki głównej bohaterki są rozdmuchane do granic przeniemożliwości - dziewczyna co dialog, co monolog, powtarza dokładne TO SAMO (serio, chyba nawet autorka robi ctrl+c, ctrl+v). Wszyscy dookoła ciągle jej mówią, nie, Chise, jesteś supi, Elias nigdy cię nie porzuci, jesteś jego waifu - a ta laska cały czas męczy bułę „o nie, pewnie zaraz mnie zostawi” na zmianę z kwestią „nazwał mnie rodziną, więc jesteśmy rodziną” xDD. Miało być głęboko chyba, wyszło płytko; nie ma w tym wszystkim za grosz prawdy psychologicznej. Podczas gdy tutaj autorka marnuje kolejne kadry na roztrząsanie dylematów Chise, wprawni scenarzyści potrafią z łatwością oddać dramat postaci za pomocą kilku niemych kadrów - i czasem wystarczy im na to jedna strona, a efekt jest porażający. Do tego poziomu, niestety, pani Yamazaki jeszcze daleko, choć ostatnie strony pozostawiają z nadzieją, że może wkrótce coś się w tej kwestii zmieni.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Rege | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

Przeszłość Jego i Jej. Zagadki i nowe stwory. Nadal wciągająca, choć martwi mnie trochę dziecinny zarys braku w jego osobowości, ale poczekam co z tym autorka zrobi dalej.

alexa970 | 2017-12-27
Na półkach: Jap, Manga, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Historia nabiera zawrotnego tępa, relacje między bohaterami stają się wyrazistsze, a całość zaczyna dynamicznie się rozwijać. W tym tomie możemy być świadkami wielu ważnych momentów dla dalszego rozwoju mangi.

silwana | 2018-05-19
Przeczytana: 17 maja 2018

W tym tomie poznajemy przeszłość Eliasa. Żałuję tylko, że nie zostało do końca wyjaśnione skąd tak na prawdę on pochodzi. Może w kolejnych częściach ta zagadka zostanie rozwiązana.

Ewa | 2017-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2017

Wreszcie zabrałam się za kolejny tom przygód Chise. Znajomi Ciernia uchylają rąbka tajemnicy o Magu dziewczynie, a ona zaś odbywa podróż w głąb siebie. Bardzo lubię tę serię i na pewno wkrótce sięgnę po następny tom (na dzień dzisiejszy ostatni jaki jest przetłumaczony na polski)

Keo10 | 2019-04-07
Przeczytana: 11 kwietnia 2019