Ciemna strona księżyca

Anna Zielińska
Angel's Falls
napad, koszmar, strach, morderstwo

Inne wydania

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym! Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych...

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym!
Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych dowodów.
W dojściu do prawdy pomaga jej Brody, pisarz, który nade wszystko ceni sobie samotność, a przynajmniej tak mu się wydaje... Sugestywny portret kobiety po przejściach, wplątanej w straszliwe wydarzenia i zaskoczonej przez uczucie, w które już nie wierzyła.

• Zadurzenie
  • Salon Wiosenny
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda

7,06 (18 ocen i opinii)
Historia zaginionej dziewczynki
Elena Ferrante

8,5 (6 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

7 (3 ocen i opinii)
Skucha
Jacek Hugo-Bader

6,69 (26 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

„nazywa ją swoją ciemną stroną księżyca – cokolwiek to znaczy.”

Thriller i romans, czyli seks + zagadka kryminalna w tle + wyobraźnia pani Roberts + nietypowi i na swój sposób niezwykli bohaterowie + wspaniale rozbudowana i wciągająca akcja = cholernie dobra książka, zwana również „Ciemną stroną księżyca”!

„Co za różnica, czy w połowie pusta, czy do połowy napełniona? Jeśli cokolwiek jest w tej cholernej szklance, należy to wypić.”

Reece Gilmore jest naszą główną bohaterką. Po koszmarze z przeszłości i terapii postanawia znaleźć ukojenie podczas podróży w świat, a gdy pewne niechybne okoliczności sprawią, że będzie musiała się na chwilę zatrzymać w małym miasteczku Angel Falls, gdzie zachwycą ją krajobrazy oraz urok miasteczka i pewien facet to czy pewna tragedia do której dojdzie, a w którą prawie nikt nie będzie chciał uwierzyć dojrzy światło dnia? Czy ktokolwiek uwierzy Recce, która w niedalekiej przeszłości wyszła z psychiatryka? Czy może uznają to za powrót choroby i...

Gladys | 2015-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Świetny zamysł co do wątku, który jest bardzo ciekawy i pobudza naszą wyobraźnię i ciekawość- co wydarzy się na kolejnych stronach powieści. Rewelacyjnie wykreowana postać Reece, która jest bardzo odważną i silną kobietą, która pomimo swojego strasznego życiowego doświadczenia i wielkiej liczby straconych bliskich osób, stara się żyć z całych sił. Natomiast Brody jest typem, którego przeraża świadomość, iż mógłby związać się z kobietą na poważnie, lecz gdy poznaje młodą kucharkę, odkrywa, że nie wyobraża sobie życia bez niej. Świetne połączenie tych dwóch głównych bohaterów, którzy wzajemnie się dopełniają. Ona jest świadkiem zabójstwa, lecz nikt jej nie wierzy- oprócz spotkanego na szlaku pisarza, wszyscy znają jej mroczną przeszłość i fakt, iż leczyła się psychiatrycznie, więc twierdzą, że to była sprawka jej wyobraźni. Lecz Reece nie poddaje się tak łatwo i jej upór zmusza zabójcę, do podjęcia działań w sprawie wybicia jej rozwiązania zagadki z głowy. Pomimo starań prześladowcy,...

książek: 2045

Tak się złożyło, że ta książka stała się jak to ujęłam w nazwie półki "ofiarą, innej bardziej wciągającej książki". Czasami tak bywa, że gdy czytamy wpadnie nam w oko inna, a jak już dorwiemy (tutaj kupimy) to ta pierwsza blednie w porównaniu do nowszej.

"Ciemna strona Księżyca" przegrała ową walkę z "Love, Rosie" Ahern, więc miała godnego przeciwnika ;). A później już tak zleciało, że i przebił ją "Pamiętnik" Sparksa i czym dalej w las tym ciemniej ;).

Nie mówię, że książka jest zła, Broń Boże, po prostu nie trafiła w moje gusta akurat w tym czasie. I chyba musi poczekać na swoją kolej.

Podsumowując: Jak dla mnie książka zdobyła status "neutralnej", więc nie mogę powiedzieć czy polecam czy nie. Musicie dać jej sami szansę i się przekonać :)

basik | 2016-05-25

"Ciemna strona księżyca "powieść sensacyjna z ciekawym wątkiem miłosnym.

Ona cudem uniknęła śmierci podczas napadu na restaurację w której pracowała, ale odbiło się to na jej zdrowiu psychicznym, przeżyła załamanie nerwowe i po kuracji wyjeżdża szukać spokojnego miasteczka do dalszego życia.
On pisarz poczytnych kryminałów, też uciekł z wielkiego miasta, żeby w spokoju pisać kolejną książkę.
Spotykają się w restauracji, w której ona dostała pracę jako kucharka, a potem w bardziej dramatycznych okolicznościach, gdy ona podczas wędrówki w góry jest świadkiem morderstwa.
Nikt jej nie wierzy (prócz niego) że morderstwo miało miejsce, bo brak ciała i śladów popełnienia zbrodni. I wtedy zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy... ktoś próbuje pozbyć się jej z miasteczka.

Pozytywni bohaterowie, też Ci drugoplanowi, ciekawa intryga i zaskakujące zakończenie. Jedynym minusem (według mnie), to ciągle i szczegółowe opisy jedzenia , zarówno w restauracji jak i w domu ( to pobudzało mój apetyt...

Marta Bilewicz | 2012-05-06
Przeczytana: 03 maja 2012

Bardzo dobrze mi się czytało. Doskonale nakreślone postaci, szczególnie główna bohaterka, doskonale przedstawione jej emocje, jej przeżycia, jej charakter.

W książce znajdziemy przyjaźń, miłość, piękne widoki, humor, ale także morderstwo i tajemnice.

Jedna z moich ulubionych powieści Nory.

Katarzyna Busłowska | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Znów najpierw obejrzałam film. I to nie raz. Od pierwszych stron wiedziałam, co zobaczy Reece i czyja to sprawka. Jednak wiele faktów zostało przeinaczonych. Bohaterowie książkowi różnią się od filmowych.

To, co spotkało Reece Gilmore było straszne. Nie mogę wyobrazić sobie, że po czymś takim jestem w stanie normalnie funkcjonować. Załamanie nerwowe bohaterki w tej sytuacji wydaje się oczywiste. Reece ze wszystkich sił stara się utrzymać na powierzchni. Nie pozwala sobie na pogrążenie w szaleństwie. Walczy ze strachem. Każdego dnia, każdej nocy stawia czoło dręczącym ją demonom tak, jak potrafi.

Niespodziewanie Reece odnajduje swoje miejsce na ziemi w małym miasteczku Angels Fall. Gburowaty i boleśnie prawdomówny pisarz daje jej poczucie bezpieczeństwa, na które straciła już nadzieję, a nieco postrzelona Linda-gail pomaga wrócić do normalności paplaniem o ciuchach, facetach i zabiegach kosmetycznych. Fobie bohaterki stopniowo słabną.

Wszystko byłoby pięknie jak w bajce, gdyby...

Bardzo uważnie oraz z zapartym tchem śledzi się akcję powieści pod tytułem "Ciemna strona księżyca", ponieważ kartka po kartce jest coraz lepiej, coraz bardziej wciąga nas w swój tajemniczy świat, przeżywamy wszystko z niezwykłymi bohaterami, są tu niebanalne sytuacje.
To wszystko zakiełkowało w głowie Nory Roberts kiedy tworzyła tę książkę i to wszystko sprawiło, że książka wyszła niesamowicie.

Reece Gilmore to młoda, pełna pasji i utalentowana kucharka. Szybko stała się szefem kuchni w jednej z bardziej ekskluzywnych i prestiżowych restauracji.
Pewnego dnia restauracja zostaje napadnięta i Reece jest jedyną ocalałą. Teraz kobieta jest znerwicowana i boi się, że oprawcy przyjdą po nią i dokończą swoje dzieło!

W poszukiwaniu spokoju i równowagi wyrusza w podróż, nigdzie nie zatrzymuje się na długo, ale jest już zmęczona niekończącą się wędrówką. W końcu osiada w małym miasteczku Angel Falls i tam poznaje swoją miłość. Człowieka, który pomoże jej poradzić sobie z demonami...

książek: 1940
detektywmonk | 2010-07-20

Chyba najlepsza powieść pisarki . Piękne opisy stanu Wyoming cudowna przyroda . I dla mnie nie spodziewane zakończenie .

Katarzyna | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Jejciu!!!
Jestem zakochana w książkach Nory!!! Każda, którą przeczytałam wryła się do mojej pamięci!!!
"Ciemna strona księżyca" to jak zwykle romans + kryminał <3 idealne połączenie! Interesująca historia! No i ten pisarz!!!:) <3
Już nie wspominając, że czytając burczało mi w brzuchu!
Gorąco polecam!

betina360 | 2014-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 06 maja 2014

Kobieta ktora jako jedyna przezyla napad nie tak szybko moze dojsc do siebie.Tym bardziej ze gdy juz prawie sie udaje i wyjezdza do spokojnego miasteczka jest przypadkowym swiadkiem morderstwa.Jednym slowem ksiazka wciaga od poczatku i trzyma do samego konca.Nie wpadlam na to kto bedzie morderca i dobrze bo lubie byc zaskakiwana.