Ciemna strona księżyca

Wydawnictwo: Świat Książki
7,21 (457 ocen i 42 opinie)
tłumaczenie
Anna Zielińska
Angel's Falls
napad, koszmar, strach, morderstwo

Inne wydania

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym! Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych...

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym!
Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych dowodów.
W dojściu do prawdy pomaga jej Brody, pisarz, który nade wszystko ceni sobie samotność, a przynajmniej tak mu się wydaje... Sugestywny portret kobiety po przejściach, wplątanej w straszliwe wydarzenia i zaskoczonej przez uczucie, w które już nie wierzyła.

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Nie tacy oni straszni
  • Tajemnica domu Helclów
  • Powrót do Daringham Hall
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Podziemny labirynt
  • Zwykły człowiek
  • Alan Stoob, łowca nazistów
  • Ekspozycja
  • Widok z nieba
  • Czarny świt
  • Pół świata
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,24 (67 ocen i opinii)
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

7,91 (11 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Zwykły człowiek
Graeme Cameron

9,33 (3 ocen i opinii)
Alan Stoob, łowca nazistów
Saul Wordsworth

Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

„nazywa ją swoją ciemną stroną księżyca – cokolwiek to znaczy.”

Thriller i romans, czyli seks + zagadka kryminalna w tle + wyobraźnia pani Roberts + nietypowi i na swój sposób niezwykli bohaterowie + wspaniale rozbudowana i wciągająca akcja = cholernie dobra książka, zwana również „Ciemną stroną księżyca”!

„Co za różnica, czy w połowie pusta, czy do połowy napełniona? Jeśli cokolwiek jest w tej cholernej szklance, należy to wypić.”

Reece Gilmore jest naszą główną bohaterką. Po koszmarze z przeszłości i terapii postanawia znaleźć ukojenie podczas podróży w świat, a gdy pewne niechybne okoliczności sprawią, że będzie musiała się na chwilę zatrzymać w małym miasteczku Angel Falls, gdzie zachwycą ją krajobrazy oraz urok miasteczka i pewien facet to czy pewna tragedia do której dojdzie, a w którą prawie nikt nie będzie chciał uwierzyć dojrzy światło dnia? Czy ktokolwiek uwierzy Recce, która w niedalekiej przeszłości wyszła z psychiatryka? Czy może uznają to za powrót choroby i...

Tak się złożyło, że ta książka stała się jak to ujęłam w nazwie półki "ofiarą, innej bardziej wciągającej książki". Czasami tak bywa, że gdy czytamy wpadnie nam w oko inna, a jak już dorwiemy (tutaj kupimy) to ta pierwsza blednie w porównaniu do nowszej.

"Ciemna strona Księżyca" przegrała ową walkę z "Love, Rosie" Ahern, więc miała godnego przeciwnika ;). A później już tak zleciało, że i przebił ją "Pamiętnik" Sparksa i czym dalej w las tym ciemniej ;).

Nie mówię, że książka jest zła, Broń Boże, po prostu nie trafiła w moje gusta akurat w tym czasie. I chyba musi poczekać na swoją kolej.

Podsumowując: Jak dla mnie książka zdobyła status "neutralnej", więc nie mogę powiedzieć czy polecam czy nie. Musicie dać jej sami szansę i się przekonać :)

Marta | 2012-05-06
Przeczytana: 03 maja 2012

Bardzo dobrze mi się czytało. Doskonale nakreślone postaci, szczególnie główna bohaterka, doskonale przedstawione jej emocje, jej przeżycia, jej charakter.

W książce znajdziemy przyjaźń, miłość, piękne widoki, humor, ale także morderstwo i tajemnice.

Jedna z moich ulubionych powieści Nory.

Bardzo uważnie oraz z zapartym tchem śledzi się akcję powieści pod tytułem "Ciemna strona księżyca", ponieważ kartka po kartce jest coraz lepiej, coraz bardziej wciąga nas w swój tajemniczy świat, przeżywamy wszystko z niezwykłymi bohaterami, są tu niebanalne sytuacje.
To wszystko zakiełkowało w głowie Nory Roberts kiedy tworzyła tę książkę i to wszystko sprawiło, że książka wyszła niesamowicie.

Reece Gilmore to młoda, pełna pasji i utalentowana kucharka. Szybko stała się szefem kuchni w jednej z bardziej ekskluzywnych i prestiżowych restauracji.
Pewnego dnia restauracja zostaje napadnięta i Reece jest jedyną ocalałą. Teraz kobieta jest znerwicowana i boi się, że oprawcy przyjdą po nią i dokończą swoje dzieło!

W poszukiwaniu spokoju i równowagi wyrusza w podróż, nigdzie nie zatrzymuje się na długo, ale jest już zmęczona niekończącą się wędrówką. W końcu osiada w małym miasteczku Angel Falls i tam poznaje swoją miłość. Człowieka, który pomoże jej poradzić sobie z demonami...

detektywmonk | 2010-07-20

Chyba najlepsza powieść pisarki . Piękne opisy stanu Wyoming cudowna przyroda . I dla mnie nie spodziewane zakończenie .

Gladys | 2015-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Świetny zamysł co do wątku, który jest bardzo ciekawy i pobudza naszą wyobraźnię i ciekawość- co wydarzy się na kolejnych stronach powieści. Rewelacyjnie wykreowana postać Reece, która jest bardzo odważną i silną kobietą, która pomimo swojego strasznego życiowego doświadczenia i wielkiej liczby straconych bliskich osób, stara się żyć z całych sił. Natomiast Brody jest typem, którego przeraża świadomość, iż mógłby związać się z kobietą na poważnie, lecz gdy poznaje młodą kucharkę, odkrywa, że nie wyobraża sobie życia bez niej. Świetne połączenie tych dwóch głównych bohaterów, którzy wzajemnie się dopełniają. Ona jest świadkiem zabójstwa, lecz nikt jej nie wierzy- oprócz spotkanego na szlaku pisarza, wszyscy znają jej mroczną przeszłość i fakt, iż leczyła się psychiatrycznie, więc twierdzą, że to była sprawka jej wyobraźni. Lecz Reece nie poddaje się tak łatwo i jej upór zmusza zabójcę, do podjęcia działań w sprawie wybicia jej rozwiązania zagadki z głowy. Pomimo starań prześladowcy,...

betina360 | 2014-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 06 maja 2014

Kobieta ktora jako jedyna przezyla napad nie tak szybko moze dojsc do siebie.Tym bardziej ze gdy juz prawie sie udaje i wyjezdza do spokojnego miasteczka jest przypadkowym swiadkiem morderstwa.Jednym slowem ksiazka wciaga od poczatku i trzyma do samego konca.Nie wpadlam na to kto bedzie morderca i dobrze bo lubie byc zaskakiwana.

Katarzyna | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Jejciu!!!
Jestem zakochana w książkach Nory!!! Każda, którą przeczytałam wryła się do mojej pamięci!!!
"Ciemna strona księżyca" to jak zwykle romans + kryminał <3 idealne połączenie! Interesująca historia! No i ten pisarz!!!:) <3
Już nie wspominając, że czytając burczało mi w brzuchu!
Gorąco polecam!

Sonja | 2012-07-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012

Dobra historia, czasami lekko leniwa, jednak wcale się nie nudziłam. Wyraźnie zarysowana postać głównej bohaterki jak i opisy przyrody zachęcają do czytania... polecam :)

Klaudia | 2011-04-28

Cały czas byłam wręcz przekonana, że wiem kto jest mordercą. Dopiero na dosłownie ostatnich stronach okazało się, że się myliłam. Trzyma w napięciu i sprawia, że nie da się od niej oderwać.