Ciemna strona księżyca

Wydawnictwo: Świat Książki
7,19 (437 ocen i 41 opinii)
tłumaczenie
Anna Zielińska
Angel's Falls
napad, koszmar, strach, morderstwo

Inne wydania

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym! Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych...

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym!
Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych dowodów.
W dojściu do prawdy pomaga jej Brody, pisarz, który nade wszystko ceni sobie samotność, a przynajmniej tak mu się wydaje... Sugestywny portret kobiety po przejściach, wplątanej w straszliwe wydarzenia i zaskoczonej przez uczucie, w które już nie wierzyła.

Sklep

8,23 (22 ocen i opinii)
Kalinowe serce
Teresa Ewa Opoka

6,25 (4 ocen i opinii)
Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie
Magdalena Łyczko

Ucząc psa czytać
Jonathan Carroll

6,57 (113 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

„nazywa ją swoją ciemną stroną księżyca – cokolwiek to znaczy.”

Thriller i romans, czyli seks + zagadka kryminalna w tle + wyobraźnia pani Roberts + nietypowi i na swój sposób niezwykli bohaterowie + wspaniale rozbudowana i wciągająca akcja = cholernie dobra książka, zwana również „Ciemną stroną księżyca”!

„Co za różnica, czy w połowie pusta, czy do połowy napełniona? Jeśli cokolwiek jest w tej cholernej szklance, należy to wypić.”

Reece Gilmore jest naszą główną bohaterką. Po koszmarze z przeszłości i terapii postanawia znaleźć ukojenie podczas podróży w świat, a gdy pewne niechybne okoliczności sprawią, że będzie musiała się na chwilę zatrzymać w małym miasteczku Angel Falls, gdzie zachwycą ją krajobrazy oraz urok miasteczka i pewien facet to czy pewna tragedia do której dojdzie, a w którą prawie nikt nie będzie chciał uwierzyć dojrzy światło dnia? Czy ktokolwiek uwierzy Recce, która w niedalekiej przeszłości wyszła z psychiatryka? Czy może uznają to za powrót choroby i...

Tak się złożyło, że ta książka stała się jak to ujęłam w nazwie półki "ofiarą, innej bardziej wciągającej książki". Czasami tak bywa, że gdy czytamy wpadnie nam w oko inna, a jak już dorwiemy (tutaj kupimy) to ta pierwsza blednie w porównaniu do nowszej.

"Ciemna strona Księżyca" przegrała ową walkę z "Love, Rosie" Ahern, więc miała godnego przeciwnika ;). A później już tak zleciało, że i przebił ją "Pamiętnik" Sparksa i czym dalej w las tym ciemniej ;).

Nie mówię, że książka jest zła, Broń Boże, po prostu nie trafiła w moje gusta akurat w tym czasie. I chyba musi poczekać na swoją kolej.

Podsumowując: Jak dla mnie książka zdobyła status "neutralnej", więc nie mogę powiedzieć czy polecam czy nie. Musicie dać jej sami szansę i się przekonać :)

Marta | 2012-05-06
Przeczytana: 03 maja 2012

Bardzo dobrze mi się czytało. Doskonale nakreślone postaci, szczególnie główna bohaterka, doskonale przedstawione jej emocje, jej przeżycia, jej charakter.

W książce znajdziemy przyjaźń, miłość, piękne widoki, humor, ale także morderstwo i tajemnice.

Jedna z moich ulubionych powieści Nory.

Bardzo uważnie oraz z zapartym tchem śledzi się akcję powieści pod tytułem "Ciemna strona księżyca", ponieważ kartka po kartce jest coraz lepiej, coraz bardziej wciąga nas w swój tajemniczy świat, przeżywamy wszystko z niezwykłymi bohaterami, są tu niebanalne sytuacje.
To wszystko zakiełkowało w głowie Nory Roberts kiedy tworzyła tę książkę i to wszystko sprawiło, że książka wyszła niesamowicie.

Reece Gilmore to młoda, pełna pasji i utalentowana kucharka. Szybko stała się szefem kuchni w jednej z bardziej ekskluzywnych i prestiżowych restauracji.
Pewnego dnia restauracja zostaje napadnięta i Reece jest jedyną ocalałą. Teraz kobieta jest znerwicowana i boi się, że oprawcy przyjdą po nią i dokończą swoje dzieło!

W poszukiwaniu spokoju i równowagi wyrusza w podróż, nigdzie nie zatrzymuje się na długo, ale jest już zmęczona niekończącą się wędrówką. W końcu osiada w małym miasteczku Angel Falls i tam poznaje swoją miłość. Człowieka, który pomoże jej poradzić sobie z demonami...

detektywmonk | 2010-07-20

Chyba najlepsza powieść pisarki . Piękne opisy stanu Wyoming cudowna przyroda . I dla mnie nie spodziewane zakończenie .

betina360 | 2014-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 06 maja 2014

Kobieta ktora jako jedyna przezyla napad nie tak szybko moze dojsc do siebie.Tym bardziej ze gdy juz prawie sie udaje i wyjezdza do spokojnego miasteczka jest przypadkowym swiadkiem morderstwa.Jednym slowem ksiazka wciaga od poczatku i trzyma do samego konca.Nie wpadlam na to kto bedzie morderca i dobrze bo lubie byc zaskakiwana.

Katarzyna | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Jejciu!!!
Jestem zakochana w książkach Nory!!! Każda, którą przeczytałam wryła się do mojej pamięci!!!
"Ciemna strona księżyca" to jak zwykle romans + kryminał <3 idealne połączenie! Interesująca historia! No i ten pisarz!!!:) <3
Już nie wspominając, że czytając burczało mi w brzuchu!
Gorąco polecam!

Sonja | 2012-07-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012

Dobra historia, czasami lekko leniwa, jednak wcale się nie nudziłam. Wyraźnie zarysowana postać głównej bohaterki jak i opisy przyrody zachęcają do czytania... polecam :)

Klaudia | 2011-04-28

Cały czas byłam wręcz przekonana, że wiem kto jest mordercą. Dopiero na dosłownie ostatnich stronach okazało się, że się myliłam. Trzyma w napięciu i sprawia, że nie da się od niej oderwać.

Małgorzata | 2014-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2014

Muszę przyznać , że świetna książka. Miłość, sensacja i rozdwojenie jaźni w jednym. Nie będę opisywać fabuły, ale z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu kto lubi kryminalne zagadki.