Okładka książki Ciemna strona księżyca

Świat Książki
napad, koszmar, strach, morderstwo
typ
papier
7,14 (401 ocen i 34 opinie)

Opis książki

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym! Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych dowod...

Nowa powieść Nory Roberts – thriller i romans w jednym!
Reece Gilmore, jedyna ocalała z brutalnego napadu, rozpaczliwie próbuje uwolnić się od prześladujących ją koszmarów i ataków lęku. W poszukiwaniu spokoju osiada w małym miasteczku Angel Falls, gdzie staje się świadkiem zbrodni. Ale czy na pewno? Jej zdrowie psychiczne pozostawia wciąż wiele do życzenia, na morderstwo zaś nie ma żadnych dowodów.
W dojściu do prawdy pomaga jej Brody, pisarz, który nade wszystko ceni sobie samotność, a przynajmniej tak mu się wydaje... Sugestywny portret kobiety po przejściach, wplątanej w straszliwe wydarzenia i zaskoczonej przez uczucie, w które już nie wierzyła.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

„nazywa ją swoją ciemną stroną księżyca – cokolwiek to znaczy.”

Thriller i romans, czyli seks + zagadka kryminalna w tle + wyobraźnia pani Roberts + nietypowi i na swój sposób niezwykli bohaterowie + wspaniale rozbudowana i wciągająca akcja = cholernie dobra książka, zwana również „Ciemną stroną księżyca”!

„Co za różnica, czy w połowie pusta, czy do połowy napełniona? Jeśli cokolwiek jest w tej cholernej szklance, należy to wypić.”

Reece Gilmore jest naszą główną bohaterką. Po koszmarze z przeszłości i terapii postanawia znaleźć ukojenie podczas podróży w świat, a gdy pewne niechybne okoliczności sprawią, że będzie musiała się na chwilę zatrzymać w małym miasteczku Angel Falls, gdzie zachwycą ją krajobrazy oraz urok miasteczka i pewien facet to czy pewna tragedia do której dojdzie, a w którą prawie nikt nie będzie chciał uwierzyć dojrzy światło dnia? Czy ktokolwiek uwierzy Recce, która w niedalekiej przeszłości wyszła z psychiatryka? Czy może uznają to za powrót choroby i demonów p...

Marta | 2012-05-06
Przeczytana: 03 maja 2012

Bardzo dobrze mi się czytało. Doskonale nakreślone postaci, szczególnie główna bohaterka, doskonale przedstawione jej emocje, jej przeżycia, jej charakter.

W książce znajdziemy przyjaźń, miłość, piękne widoki, humor, ale także morderstwo i tajemnice.

Jedna z moich ulubionych powieści Nory.

Bardzo uważnie oraz z zapartym tchem śledzi się akcję powieści pod tytułem "Ciemna strona księżyca", ponieważ kartka po kartce jest coraz lepiej, coraz bardziej wciąga nas w swój tajemniczy świat, przeżywamy wszystko z niezwykłymi bohaterami, są tu niebanalne sytuacje.
To wszystko zakiełkowało w głowie Nory Roberts kiedy tworzyła tę książkę i to wszystko sprawiło, że książka wyszła niesamowicie.

Reece Gilmore to młoda, pełna pasji i utalentowana kucharka. Szybko stała się szefem kuchni w jednej z bardziej ekskluzywnych i prestiżowych restauracji.
Pewnego dnia restauracja zostaje napadnięta i Reece jest jedyną ocalałą. Teraz kobieta jest znerwicowana i boi się, że oprawcy przyjdą po nią i dokończą swoje dzieło!

W poszukiwaniu spokoju i równowagi wyrusza w podróż, nigdzie nie zatrzymuje się na długo, ale jest już zmęczona niekończącą się wędrówką. W końcu osiada w małym miasteczku Angel Falls i tam poznaje swoją miłość. Człowieka, który pomoże jej poradzić sobie z demonami...

detektywmonk | 2010-07-20

Chyba najlepsza powieść pisarki . Piękne opisy stanu Wyoming cudowna przyroda . I dla mnie nie spodziewane zakończenie .

betina360 | 2014-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2014, Nora Roberts
Przeczytana: 06 maja 2014

Kobieta ktora jako jedyna przezyla napad nie tak szybko moze dojsc do siebie.Tym bardziej ze gdy juz prawie sie udaje i wyjezdza do spokojnego miasteczka jest przypadkowym swiadkiem morderstwa.Jednym slowem ksiazka wciaga od poczatku i trzyma do samego konca.Nie wpadlam na to kto bedzie morderca i dobrze bo lubie byc zaskakiwana.

Sonja | 2012-07-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012

Dobra historia, czasami lekko leniwa, jednak wcale się nie nudziłam. Wyraźnie zarysowana postać głównej bohaterki jak i opisy przyrody zachęcają do czytania... polecam :)

Klaudia | 2011-04-28

Cały czas byłam wręcz przekonana, że wiem kto jest mordercą. Dopiero na dosłownie ostatnich stronach okazało się, że się myliłam. Trzyma w napięciu i sprawia, że nie da się od niej oderwać.

Małgorzata | 2014-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2014

Muszę przyznać , że świetna książka. Miłość, sensacja i rozdwojenie jaźni w jednym. Nie będę opisywać fabuły, ale z czystym sumieniem mogę polecić ją każdemu kto lubi kryminalne zagadki.

Assapan | 2011-02-24

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Należy zawsze uważnie patrzeć władzy na ręce.
Niekiedy choroba staje się błogosławieństwem.
Polecam :).

Magdalenaa | 2014-04-08

Zacznę od tego, że strasznie spodobała mi się nazwa miasteczka, a w którym toczy się akcja. Jeszcze fajniejsze jest to jak główna bohaterka zbliża się do Brodyego. Jednak nie wątek miłosny mnie uwiódł. Szczerze, że ostatnio trafiam na książki, w których drugą główną postacią jest pisarz. I czuję już przesyt. Ale nie o tym chciałam. Uwiodła mnie mroczna aura książki. Po jej przeczytaniu naprawdę miałam problem z ciemnością. Każdy szmer i nocny odgłos budził mnie, a potem ciężko było mi zasnąć. Po raz pierwszy spotkałam się z czymś takim. Przeczytałam dużo książek o dychach, aniołach, potworach, zombie. Ta ma mało z tym wspólnego, ale wpędzanie głównej bohaterki w paranoję i mnie w nią pędzono. Oczywiście tylko chwilowo, ale jednak...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku