Lęk przed miłością

Okładka książki Lęk przed miłością Rexanne Becnel
Okładka książki Lęk przed miłością
Rexanne Becnel Wydawnictwo: Amber Cykl: Swatka (tom 03) literatura obyczajowa, romans
Swatka (tom 03)
Amber

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Rewelacyjna książka. Z przyjemnością kiedyś do niej wrócę.

Rewelacyjna książka. Z przyjemnością kiedyś do niej wrócę.

Bardzo dobra w ramach swego tematu - są ciekawi bohaterowie (nieco nietypowi jak na tamten okres, ale przez to bardziej indywidualni, czyli współcześni),jest interesująca fabuła i są cięte dialogi (szczególnie między głównymi postaciami). Przydaje się też to, że czasem jest krótka zmiana perspektywy z Hester na Adriana (z rzadka też na inne osoby),co urozmaica powieść i pozwala też lepiej zrozumieć motywy działania. Dużo się dzieje i czas spędzony na czytaniu szybko mija - szybko i przyjemnie. I o to chodzi!

Kiedy za oknem pada deszcz i brakuje sił na czytanie cięższych lub bardziej wymagających książek, sięgam po lekki historyczny romans.

"Lęk przed miłością" to bardzo ciekawa książka, napisana lekkim stylem, a do tego mocno wciągająca! Główny bohater - Adrian, który mieszkał a Ameryce przyjeżdża do Londynu na ślub swojej siostry, a tam poznaje Hester - fabrykantkę panien młodych. Sytuacja życiowa tych dwojga jest niezwykle podobna, choć oni sami nie zdają sobie z tego sprawy.

Główni bohaterowie książki nie ukazują nam się od razu w pełni. Autor odsłania ich charaktery czy przeszłość systematycznie budując napięcie. Osobiście bardzo podobały mi się elementy humory sytuacyjnego w książce i nawiązania do Szekspira. Zabawne odwołania do utworów tego artysty możemy także zawdzięczać niebywałej precyzji tłumaczy.

Dramat, miłość, kłopoty rodzinne i swatanie - niebywałe połączeń, które może zawrócić w głowie. Mocno polecam książkę, którą pochłonęłam w niecałe pół dnia. To także dobry relaks po męczących i pracowitych dniach.

Na półkach: , , , , , , , ,

Hester wykonuje nietypową profesję: uczy nieśmiałe lub niezbyt powabne panny oczarowywać mężczyzn, by wyjść za mąż. Sama jest niezamężna, co więcej, udaje wdowę. Ta mała maskarada zapewnia jej szacunek londyńskiej śmietanki towarzyskiej i święty spokój. Kiedy jednak o rękę jej podopiecznej zaczyna starać się przystojny nuworysz z Ameryki, Hester z przerażeniem odkrywa, że nie potrafi się oprzeć jego męskiemu magnetyzmowi.

Lekka i przyjemna ♥

Lekka i przyjemna ♥

Całkiem przyjemny romans historyczny. Polecam.

Całkiem przyjemny romans historyczny. Polecam.

piękna książka warto ją przeczytać .Szybko sie ją czyta i jest dobra na deszczowy dzięń :)

Fabuła niezbyt wyszukana, ale dodatkowa gwiazdka dla Adriana - głównego bohatera.
Hester jest pięknością, jednak fakt, że jej matka uciekła od męża z kochankiem, skreśla ją z listy dobrych partii do ożenku. Jedyne propozycje jakie otrzymuje, to te z serii niemoralnych. Dlatego w połowie swojego drugiego sezonu postanawia uciec z Londynu i powraca dopiero po ośmiu latach jako niezbyt atrakcyjna wdowa: niemodnie ubrana w ciemne, ukrywające wdzięki suknie, uczesana w ciasny kok i z wielkimi okularami na nosie. Już ona doskonale wie, jakich wybiegów użyć, aby pozbawić się atrakcyjności. Wie też, jakich zabiegów dokonać, aby z nieśmiałej, mało atrakcyjnej młodej panny uczynić damę pożądaną przez odpowiednich kawalerów. I dokonuje tego, prowadząc Akademię Mayfair dla młodych panien i szybko zyskuje opinię fabrykantki panien młodych. Aż pewnego dnia trafia pod jej skrzydła młoda Dulcie Bennett, siostra zarozumiałego i ogólnie nie lubianego Georga Bennetta. Jego wróg ze szkolnych lat spędzonych w Eton - bastard o imieniu Adrian - staje się obiektem westchnień Dulcie. Niebezpiecznie przystojny i nieprzyzwoicie bogaty, nieodpowiedni dla panny Bennett, bo bez tytułu. W dodatku okazuje się, że stracił rozum dla pięknej Hester.

Dwudziestoośmioletnia Hester Poitevant prowadzi Akademię Mayfair,jej zadaniem jest wprowadzenie na salony młodziutkich dziewcząt debiutujących w towarzystwie i pomoc w znalezieniu męża.Kobieta przed towarzystwem udaje wdowę,ubiera się bardzo konserwatywnie i nosi okulary,pomimo iż jest piękną kobietą.Gdy w Londynie pojawia się Adrian Hawke,przedsiębiorca z Bostonu,w kobiecie zaczyna budzić się dawno odrzucona i zapomniana namiętność i pożądanie.Mrocznie przystojny Adrian jest nieślubnym dzieckiem barona i bratankiem Neville'a Hawke,w towarzystwie uznawany za bękarta jest teraz tolerowany ze względu na olbrzymie bogactwo i smykałkę do interesów.Wbrew sobie Adrian jest zaintrygowany chłodną w obyciu,sztywną w stosunkach damsko-męskich i zamkniętą w sobie Hester.Zaczyna uwodzić kobietę wzbudzając w niej zarówno strach i przerażenie jak i ciekawość oraz pożądanie.Gdy osiąga cel,Hester jest rozstrojona emocjonalnie,uczuciowo i wewnętrznie rozbita pomiędzy namiętnością do Adriana-mrocznego i magnetycznie zwierzęcego mężczyzny a strachem przed zaangażowaniem i zwyczajnie zażenowaniem. W tle rozgrywa się dodatkowo prywatny dramat Hester sprzed lat,związany z jej ojcem i niedawno odszukanym i odzyskanym bratem.Gdy kobieta odkrywa,że jest zakochana w Adrianie,a ten oświadcza jej się z poczucia obowiązku,Hester odrzuca jego propozycję.Adrian wyjeżdża z Londynu,a zrozpaczona Hester zastanawia się,czy nie popełniła największego błędu w swoim życiu…
W książce śledzimy losy Adriana Hawke’a,bratanka Neville’a z pierwszej części.Adrian wydoroślał,zmężniał i powrócił do Londynu z Bostonu,gdzie prowadzi intratne interesy i jest bardzo bogatym człowiekiem.Jednak w oczach londyńskiej śmietanki towarzyskiej na zawsze pozostanie bękartem,bastardem,który nie ma ich szacunku ale ma pieniądze.Adrian może mieć każdą kobietę,ale jego serce,umysł i ciało wybierają niepozorną z wyglądu i kryjącą się pod starymi sukniami i okularami Hester.Kobieta ma swoje powody,by udawać w towarzystwie wdowę;ciężko pracuje zarabiając na szacunek i pieniądze,podobnie jak Adrian jest wyrzutkiem społeczeństwa.Jednak jej życie uczuciowe i osobiste to samotność,puste łóżko i brak mężczyzny u boku.Wszystko się zmienia,gdy drogi tych dwojga splatają się.Szaleńcze pożądanie,fascynacja,potajemne schadzki i strach przed napiętnowaniem przez otoczenie sprawiają,że książka wciąga od samego początku.Gorąco polecam!!!

Bale, przyjecia i potajemne schadzki. Bardzo przyjemna lektura.

Bale, przyjecia i potajemne schadzki. Bardzo przyjemna lektura.

• Romans historyczny
  • Romans