Pani Detektyw Sowa

Cykl: Trochę hałasu z głębi lasu (tom 1) | Seria: Mój pierwszy komiks
Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM
komiksy
giera

Z dębu zniknęły żołędzie. Kto je znajdzie? Co to będzie?

Na szczęście Pani Detektyw Sowa uwielbia zagadki! Podążaj wraz z nią tropem...

źródło opisu: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/315256-pani-detektyw-sowa

źródło okładki: https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/315256-pani-detektyw-sowa

Andrzej Włudecki | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Wydawnictwo TADAM zrealizowało bardzo dobry pomysł, który uzupełnił lukę na naszym rynku: wydało komiksy dla najmłodszych czytelników. Tego brakowało na naszym rynku ksiągarskim, książeczek komiksowych, które mogą towarzyszyć naszym pociechom od pierwszych lat życia. Książeczki czytamy od kilku tygodni i nie znudziły się Amelce ani trochę.
Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne: książeczki mają grube, kartonowe kartki o lekko zaokrąglonych krawędziach. Jest to szalenie istotne, ponieważ są bezpieczne i odporne na zniszczenia.

„Pani detektyw Sowa” to komiks Adama Święckiego, autora którego doskonale znaliśmy z komiksów dla dorosłych czytelników. Autor doskonale sobie poradził ze stworzeniem historii dla najmłodszych. Tą właśnie książeczkę polecamy na początek ze względu na stonowaną kolorystykę, która jest adekwatna dla dzieci w pierwszym roku życia. Tytułowa bohaterka lubi rozwiązywać zagadki i postanawia odszukać zaginione żołędzie. W czasie poszukiwań spotyka zwierzaki i w...

Poznańska oficyna Tadam debiutowała na rynku w październiku ubiegłego roku. W przeciągu tych kilku miesięcy wypuściła na rynek dziesięć książek, przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Dużo? Mało? Myślę sobie, że jak na niewielkie wydawnictwo, to całkiem sporo. Warto nadmienić, że wszystkie pozycje zostały napisane (i narysowane) przez polskich twórców. We wspomnianym zestawie są cztery komiksy.

(...) Jak dobrze wiemy, sowa jest symbolem mądrości. I taki jest właśnie punkt wyjścia przedstawionej opowieści. Bohaterka mówi o sobie: "Cała rodzina jest ze mnie dumna, bo jestem bystra i wielce rozumna". W książce musi się posłużyć swoim rozumem, aby odnaleźć żołędzie, które zniknęły z dębu. Ptak ma dwa zadania: 1) odnaleźć owoce 2) odkryć, kto i dlaczego je zajumał. Pani Sowa nie wykonuje czysto detektywistycznej pracy. Nie śledzi, nie zbiera dowodów, nie szuka tropów. Ogranicza się do zadawania pytań innym zwierzętom, a następnie sprawdzania odpowiedzi.

Dzięki takiemu fabularnemu...

Zombiemniezzera | 2017-07-23