11 czarnych koszul. Jerzy Bułanow - moje wspomnienia

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
jerzy, bułanow, piłka nożna
sport
Viaar

źródło okładki: skan własny okładki

Viaar | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, Sport

Opowieść Jerzego Bułanowa to dawka ogromnej wiedzy na temat przedwojennej piłki. Emigrant rosyjski, który wraz z rodziną trafił do Polski, osiedlił się w niej na dobre, aby następnie reprezentować naszą ojczyznę na arenie międzynarodowej. Książka powstała na bazie pamiętnika, który co jakiś czas ujawniał się w gazecie „Nowy Sportowiec” w 1936 roku.

Książka pojawiła się na rynku z okazji obchodów stulecia Polonii Warszawa. Jej opracowaniem zajął się przesympatyczny człowiek, historyk oraz kibic „Czarnych Koszul” Robert Gawkowski. Po wstępie autora możemy zacząć czytać notatki Bułanowa, który spisał je piękną polszczyzną. Jednak pisownia wielu z nich (Polonja, Lechja, stadjon itd.) została ujednolicona i dopasowana do dzisiejszych zasad języka polskiego.

Wspomnienia zaczynają się początkiem XX wieku. Jerzy opisuje w nich swoje dzieciństwo, praktycznie do końca swojej kariery zawodowej. Nie ogranicza się do pisania tylko na temat własnej osoby. Książka jest świetną lekturą dla osób,...

Książkoświry | 2018-01-10
Na półkach: Przeczytane, KFootball