Misja helikopter

In ginocchio sulle ali
himalaizm
literatura faktu
Cabro

Simone Moro – najbardziej utytułowany i najpopularniejszy dziś himalaista świata – to drugi, po Jerzym Kukuczce, zdobywca czterech ośmiotysięczników zimą. Ale co robić, kiedy człowiekowi uzależnionemu od ekstremalnej wspinaczki zabraknie ośmiotysięczników do zdobycia? Można na przykład spróbować zrealizować inne wielkie marzenie. Marzenie o lataniu. Simone Moro zawsze chciał pilotować...

Simone Moro zawsze chciał pilotować helikoptery. Zdobył licencję, kupił śmigłowiec – ale nie po to, żeby uprawiać drogie hobby. Miał plan: stworzyć himalajskie pogotowie. Dowieść, że można nieść skuteczną pomoc również tym, którzy wspinają się na najwyższe szczyty. Sam pokazał, że śmierć nie jest przeznaczeniem najwybitniejszych himalaistów świata. Teraz postanowił zmienić los innych. Okazało się, że był to plan nie mniej trudny, a przygoda z himalajskim pogotowiem nie mniej fascynująca niż wspinaczkowe wyczyny Simone Moro.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Iwona | 2017-02-04
Na półkach: Górskie, Posiadam, Przeczytane

oj, słabiutka to książka. Moro ma problem ze swoją megalomanią. „Helikopter” ocieka zachwytami nad sobą samym, co przy pięćdziesiątej stronie zaczyna denerwować, przy setnej staje się wkurzające, a pod koniec już tylko żenujące. Do tego jakieś pretensje do nie wiadomo kogo, spiskowe teorie i niedomówienia... Na dwieście stron tak ze dwadzieścia ciekawych :-). Nie warto kupować, jeśli już – wypożyczyć. Czy w ogóle warto czytać? Oto jest pytanie :-).

michand | 2017-02-06
Kacper Kowalik | 2017-02-20
Magdalena Kubacka | 2017-02-17
psciola | 2017-02-16
Patronaty tygodnia

W tym tygodniu polecamy siedem nowości wydawniczych, m.in. opowieści o życiu pozagrobowym, książkę o tym, jak radzić sobie ze śmiercią najbliższych, historię człowieka uzależnionego od ekstremalnej wspinaczki, który realizuje marzenie o lataniu i powieść historyczną o Eleonorze Akwitańskiej. Sprawdźcie!