Stażyści

Wydawnictwo: Fundacja FARKA
10 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
FARKA

Stażyści to osoby żyjące za 3,12 € dziennie, mieszkające u rodziców i pracujące w zawodach nieadekwatnych do swoich umiejętności. „Stażyści” to powieść romantyczno-antysystemowa, w warstwie romantycznej – o ponadnarodowej przyjaźni, walce o własne marzenia, poszukiwaniu prawdy o sobie i pragnieniu naprawiania świata, a w warstwie antysystemowej – o kryzysie Unii Europejskiej, bezrobociu, nielegalnych imigrantach, uchodźcach, komercjalizacji sztuki i hipokryzji organizacji humanitarnych. „Stażyści” to powieść realistyczna XXI wieku.

Bruksela zimą jest parszywym miejscem, tonącym w strugach marznącego deszczu, spowitym mgłą i przykrytym brzydkimi chmurami w kolorze brudnej, szarej szmaty. W tak niesprzyjających warunkach, zupełnie niespodziewanie, Natalia postanawia rozpocząć nowe życie – bez pieniędzy, bez przyjaciół, bez planu, we włoskich zamszowych szpilkach w kolorze cappuccino. Dostaje pracę asystentki w organizacji pozarządowej działającej na rzecz praw migrantów i tak poznaje środowisko stażystek, które w stolicy Europy zamierzają rozpocząć międzynarodową karierę. Jednak w brzydkiej, zimnej i wilgotnej Brukseli nic nie dzieje się według planu. Zamiast kariery, rozwijają się problemy, rozczarowania, samotność, hipokryzja i nuda. Aż pewnej lutowej nocy zjawia się tajemniczy bohater, który zabiera Natalię w inną część miasta, tam, gdzie Bruksela jest tajemnicza, zamieszkana przez bezinteresownych przyjaciół i spowita w młodzieńcze, niespełnione (jeszcze) marzenia.

źródło opisu: www.farka.com.pl

źródło okładki: www.farka.com.pl

mierzeja | 2017-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2017

Bardzo gruba, ale czyta się bardzo szybko.

Alice | 2017-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2017