Hiszpania - Polska. Studium poznawcze rozwoju gospodarczego

Wydawnictwo: CeDeWu
Hiszpania, Polska, gospodarka, ekonomia
Inne
Suerte

To pierwsza w Polsce książka porównująca rozwój dwóch państw: Hiszpanii i Polski. W 1950 roku państwa te reprezentowały podobny poziom rozwoju, a w połowie lat 60. XX wieku posiadały identyczną liczbę mieszkańców. Pomimo znacznej odległości fizycznej, jaka dzieli te państwa, w ich przeszłości znaleźć można wiele podobnych zdarzeń. Warto je poznać, aby zrozumieć i zgłębić rozwój tych państw w czasach współczesnych oraz dzielący je dystans w rozwoju.

W książce analizie poddano różne zjawiska, które mają decydujący wpływ na wzrost i rozwój społeczno-gospodarczy, a więc: handel zagraniczny, bilans płatniczy, budżet, deficyt, dług publiczny i zagraniczny, bezpośrednie inwestycje zagraniczne, międzynarodowa pozycja inwestycyjna, aktywa i depozyty banków oraz wiele innych istotnych elementów wzbogacających dotychczasową wiedzę o tych państwach. Zamieszczone w książce dane statystyczne pozwalają Czytelnikowi na ich własną interpretację bez konieczności poszukiwania ich w różnych źródłach.

źródło opisu: www.cedewu.pl

źródło okładki: www.cedewu.pl