Tajemnica zamku

Cykl: Saga rodu Cantendorf (tom 1)
Wydawnictwo: Edipresse Książki
literatura polska
giovanna

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle. Na zamku Cantendorf w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra.. Cała okolica huczy od plotek. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia pragnie dziedzica, więc wśród młodych panien spore poruszenie. Strach o życie miesza się...

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.

Na zamku Cantendorf w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra.. Cała okolica huczy od plotek. Czy winny jest tajemniczy właściciel posiadłości, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia pragnie dziedzica, więc wśród młodych panien spore poruszenie. Strach o życie miesza się z ochotą na wielki majątek.

Rodzina Kate Milton stoi na progu bankructwa. Aby uratować sytuację, jej rodzice opracowują ryzykowny plan.

Tymczasem wśród tej zawieruchy niespodzianie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? Jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić?

To powieść o sile kobiecej więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

źródło opisu: edipresse.pl

źródło okładki: edipresse.pl

Gala | 2018-06-20
Przeczytana: 15 czerwca 2018

Krystyna Mirek jest znana czytelniczkom z powieści obyczajowych z wartką akcją, ciepłym humorem, z fabułą, która nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Dotychczas przeczytałam tylko jedną książkę tej autorki, ale zapamiętałam jej ujmujący styl pisania, bardzo plastyczny i obrazowy, wyróżniający się pośród niezliczonych powieści obyczajowych na rynku. Nie bez znaczenia zapewne jest fakt, że Krystyna Mirek z wykształcenia jest polonistką a pisanie książek stało się dominującym zajęciem w jej życiu. Trylogia „ Sagi Rodu Cantendorfów „ jest w karierze pisarki czymś innowacyjnym, zupełnie odmiennym od dotychczasowej twórczości. Pomimo, że nie miałam w planach jej wypożyczenia, to znalazła się w moim ręku zupełnie przypadkowo zamiast innych pozycji, których poszukiwałam w bibliotece. Zaważyło tu nazwisko autorki. Chociaż daleko mi do czytania tego typu książek nie mogę stwierdzić, że jestem szczególnie zawiedziona, bo nie jest to literatura z gatunku ambitnych, ale...

eduko7 | 2017-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2017

Ciekawe połączenie wątku: historycznego, obyczajowego, romansu z kryminałem. Wyraziste postaci, z których jedne budzą jednoznaczne uczucia, inne nie, bo też do końca trudno zrozumieć ich postępowanie. Jednym kibicujemy, są dla nas ciekawe, bliskie sercu. Inne pozostają nam obojętne, jeszcze inne nas irytują. Klimatyczna, wciągająca lektura, zachęcająca by sięgnąć po kolejne tomy i rozwikłać to, co pozostaje do końca tajemnicą, nie tylko tajemnicą zamku...

Kachusek | 2017-09-23
Przeczytana: 23 września 2017

Książka wciągająca, z dziewiętnastowiecznym klimatem, z tajemnicą i wątkiem miłosnym. Pani Mirek w innym wydaniu, ale pisząca jak zawsze lekkim piórem. Tym razem jednak tak mnie zaciekawiła, że z chęcią poznam ciąg dalszy historii głównych bohaterów :)

FannyBrawne | 2017-04-15

,,Tajemnicę zamku” Krystyny Mirek udało mi się wygrać w konkursie LubimyCzytać za co po raz kolejny dziękuję. Nie ukrywam, że bardzo zależało mi na tej książce, a moje oczekiwania zostały całkowicie spełnione.

Na zamku Cantendorf ,,panuje” przystojny i bogaty hrabia Aleksander, który właśnie pochował czwartą żonę. Kolejna tajemnicza śmierć na zamku budzi plotki i strach wśród sąsiadów. Wszyscy podejrzewają hrabiego o mordowanie żon, innymi budzącymi wątpliwości osobami są apodyktyczna gospodyni zamku, wieloletnia kochanka Aleksandra Isabelle i tajemnicza wiedźma Alice. Mężczyzna potrzebuje dziedzica, więc sąsiedzi są przekonani, że wkrótce znów się ożeni, i boją się o bezpieczeństwo swoich córek. Jednak majątek i pozycja hrabiego kuszą, zwłaszcza zubożałą rodzinę Miltonów. Pani Milton postanawia wydać za hrabiego swoją starszą córkę, Amelię. Młodsza panna Milton, Kate, obawia się o siostrę. Nie spodziewa się jednak, że sama wkrótce bliżej pozna hrabiego i zakocha się w nim wbrew...

Grażyna Este | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017

Akcja dzieje się w dawnych czasach /bliżej nie określonych/. Właściciel zamku - bogaty hrabia Aleksander Cantendorf /wdowiec - cztery żony/, jego kochanka Isabelle, rudowłosa Kate Milton /być może kolejna kandydatka na żonę/, pani Hammond /starsza zarządczyni i piastunka Aleksandra/, która nosi w sobie jakąś zamkową tajemnicę - to główne postacie tej powieści.
Autorka przenosi nas w dawną epokę, kreuje nader ciekawie bohaterów... Powieść jest interesująca, wnosi trochę magii przez osobę lokalnej "wiedźmy" i trochę zamkowych intryg.
Sądzę, że pierwsza część zapowiada kolejną "lekką" lekturę i w następnych dwóch częściach pewnie dowiemy się o tajemnicach zarządczyni, jak też, dlaczego żony Aleksandra tak szybko umierały i kto skrzywdził właściciela zamku w dzieciństwie. Na pewno zło zostanie pokonane, dobro zwycięży, miłość prawdziwa dojdzie do głosu...
Przeczytałam pierwszą część i sięgnę po kolejne tomy /muszę sprawdzić, czy dobrze przewiduję/.

Grażyna | 2017-05-12
Przeczytana: maj 2017

Już po pierwszych stronach utwierdziłam się,że to "moja bajka",moje klimaty.Jest tu to wszystko co uwielbiam-saga ,oczywiście tajemnica w tle a nawet więcej niż jedna i miłość bez której trudno wyobrazić sobie życie.Dałam się zaprosić do zamku Cantendorfów. Polubiłam Kate Milton,osóbkę "niepokorną" w świecie gdy głównie liczą się konwenanse,gdy pozycja społeczna rodziny znaczyła dużo w życiu młodej panny.Zapachniało mi tu nastrojem,klimatem jakim cieszyłam się przy czytaniu powieści Jane Austen.Także jeżeli chodzi o "przedstawianie" postaci tych "mniej sympatycznych" autorka robi to w dobrym,powściągliwym stylu.Martwi mnie ,że nie dotarłam do wyjaśnienia tajemnicy,ale są jeszcze dalsze części,w których liczę na to. Pani Krystyna Mirek jest moim zdaniem nietuzinkową autorką ,choćby dlatego ,że porusza się w swoich powieściach "po różnych rodzajach" Ta saga jest zupełnie inna od książek ,które już miałam przyjemność czytać tej autorki. Dla mnie jako czytelniczki to duży plus.Na...

Madi | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

Powieść świetnie napisana,czyta się niemal lotem błyskawicy, do tego lekka i wciągająca.Dzięki niej przeniosłam się w świat hrabiów,lordów,sztywnych konwenansów i ciasnych gorsetów.
Do tego owiana tajemnicami,intrygami i miłosnymi westchnieniami.
Pierwsza taka powieść w polskim wydaniu-BRAWO!
Cieszę się ,że wypożyczyłam od razu II tomy,bo zaraz biorę się za drugi.

Agacha | 2017-11-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 listopada 2017

Bardzo sympatyczna powieść historyczno-romantyczna. Wciąga od pierwszej strony i pochłania czytelnika na amen. Historia hrabiego Aleksandra, Kate i reszty bohaterów pokazuje, że marzenia i potrzeby ludzi są podobne, niezależnie od pochodzenia i posiadanego majątku. Książka warta zainteresowania.

Katherina87 | 2018-02-25

Saga Rodu Cantendorfów. Tom I.

Lekka i wciągająca opowieść z tajemnicą w tle.
Na zamku Cantendorf w niejasnych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra. Cała okolica huczy od plotek. Czy ktoś przyczynił się do jej śmierci? Tajemniczy właściciel zamku, jego kochanka, budząca lęk wiedźma, a może gospodyni sprawująca władzę na zamku? Hrabia pragnie dziedzica, więc po raz kolejny stanie przed ołtarzem. Wśród potencjalnych kandydatek na żonę strach o życie miesza się z ochotą na wielki majątek.
Rodzina Kate Milton znalazła się na progu bankructwa. Jej rodzice opracowują ryzykowny plan, aby uratować sytuację. Tymczasem wśród tych zawirowań niespodziewanie rodzi się prawdziwa miłość. Czy uda się ocalić to uczucie? Jaką cenę przyjdzie za nie zapłacić?

Opowieść o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne.

Książka ciekawa, fajnie i szybko się czyta. A co najważniejsze do końca trzyma w napięciu.

Adam | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

Dziewiętnastowieczna Anglia zaprasza nas do zamku Cantendorf, gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach umiera czwarta żona hrabiego Aleksandra.
„Kolejne żony umierają nie wydawszy na świat oczekiwanego potomka i narażają na szwank dobre imię rodziny”.
Trzy niezamężne ciotki Aleksandra stanowiły najbliższą rodzinę, członków klanu do tronu następcy hrabiego nie było. Brak dziedzica stawał się problemem coraz mocniej palącym. Tajemnicza śmierć czterech pań powstrzymywała kolejne damy przed zamążpójściem.
Kto stoi za tajemniczą śmiercią młodych kobiet?
Zżera mnie ciekawość więc czytam dalej. Poznaję kochankę hrabiego, która przecież mogła eliminować żony Aleksandra. Niejasna też jest sytuacja głównej gospodyni zamku, która zajmowała się Aleksandrem od niemowlęcia, kiedy to jego matka umarła tuż po porodzie.
Wątpliwości budzi też postać zielarki, wiedźmy, której mieszkańcy boją się jak ognia. Jednak w obliczu nieszczęścia wszyscy garną do niej szukając pomocy.
„Tajemnica zamku” to...