Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Wieszać każdy może

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Andman

Kiedy wrogie armie ścierają się koło twego domu, kiedy Zieloni Mściciele wkraczają do akcji, a potężna klątwa egipska zagraża wszystkim i wszystkiemu, pojawia się On. Nie jest super bohaterem, nadczłowiekiem, nie ratuje ludzkości w imię wyższych celów. Rozpoznacie go bez trudu. Walonki, kufajka, czapka uszanka i ten specyficzny…aromat? Najbardziej charakterystyczny bohater polskiej fantastyki....

Rozpoznacie go bez trudu. Walonki, kufajka, czapka uszanka i ten specyficzny…aromat? Najbardziej charakterystyczny bohater polskiej fantastyki. Bimbrownik, egzorcysta…po prostu Jakub Wędrowycz. Powraca w wielkim stylu!%CUT%

„Wieszać każdy może”, to kolejna książka o tej kultowej postaci. W typowo „wędrowyczowskich” opowiadaniach poznacie jedną z wojennych przygód bohatera, dowiecie się kim są „Zieloni Mściciele” oraz wysłuchacie wykładu na tematy fachowe. Autor ujawni wreszcie prawdziwe imię Baby Jagi i pokaże zgubne efekty działania kaca. Po raz pierwszy okaże się również, że był ktoś, kto mógł wypić więcej niż Jakub Wędrowycz. Ale nie był człowiekiem, więc się nie liczy. A na koniec… na koniec poznacie siłę prawdziwej egipskiej klątwy.
Tym razem do Wędrowycza dołączy również Wieśmin – bohater opowiadania nagrodzonego w konkursie literackim „U nas za stodołą”. Opowiadanie po części wyjaśnia tajemnicę niezwykłej płodności twórczej Andrzeja Pilipiuka.
Wydanie III

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/autorzy/andrzej-pilipiuk/wieszac-kazdy-moze/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/autorzy/andrzej-pilipiuk/wieszac-kazdy-moze/

Syn | 2017-09-02

Sięgając po kolejne tomy z tym słynnym egzorcystą ,zawsze wiem czego się spodziewać. Może nie brzmi to zachęcająco,ale tym przypadku to cecha pozytywna.

Humor,absurd,masa pomysłów sprawia że zawszę chętnie do nich wracam i będę wracać. Myślę że to idealny cykl lekkich opowiadań fantastycznych,a postacie są dla mnie jak "starzy" kumple.
Polecam z zimnym piwkiem lub whisky(z bimbrem nie dał bym chyba rady )
Dobre i tyle...

PETRUS | 2017-10-05

Witam
UWIELBIAM tzw. cykl Jakubowy. Od 15 lat jestem wiernym fanem Bimbrownika,Egzorcysty amatora i Pasożyta społecznego.
Podoba mi się ten cały absurdalny, prosty jak deska na budowie humor, który mimo że momentami głupi i prymitywny, to jednak pozwalający się zresetować i zdystansować do wszystkich i wszystkiego.

Odsłona pt. "Wieszać każdy może" jest moim zdaniem NAJLEPSZĄ pozycją z całego cyklu. Pamiętam jak dawno temu jadąc pociągiem, wertowałem niniejszą książeczkę i śmiałem się na pół wagonu, budząc konsternację współpasażerów.
Nie przypuszczałem wówczas,że osobnicy, którzy nieciekawie zapisali się w historii, czyli Lenin z Dzierżyńskim, staną się moimi PUPILAMI na czas lektury.

Piękne kobiety, przystojni faceci,romantyczna miłość. TEGO TU NIE MA!
Jest wartka akcja, międzynarodowe plenery (łącznie z zaświatami) oraz bohaterowie przy których NIEZNISZCZALNI WYSIADAJĄ!!!
Dodatkowo, bez żadnej dopłaty poznacie genezę zwrotu "pożar w burdelu".

PODSUMOWANIE:
Macie...

Filip Rybka | 2017-03-20
Przeczytana: 20 marca 2017

Pole Trzcin to mega opowiadanie i fajnie, że takie dłuższe :) Te mega kreatywne pomysły, Lenina, Dzierżyńskiego i Stalina w zaświatach egipskich... Rodzaje zaświatów egipskich (zmumifikowanych ludzi) czy chrześcijańskich, archeologia, klątwy, podróż sterowcem w którą są wplątane walki z wampirami i ratowanie świata przed tymi wampirami :P Te rozważania Lenina i Dzierżyńskiego na temat przeprowadzenia rewolucji, żebranie żeby zbierać pieniądze, "zwerbowanie" punka i kontakt z jego dziewczyną, rabowanie domu publicznego :P Inne opowiadania też były ciekawe, tylko bardzo krótkie. Pomysły o zielonych powstrzymujących budowę fabryki, o cioci Agnieszce, skansenie czy naśmiewanie się z Unii Europejskiej. Bardzo ciekawe też było dla mnie końcowe, "gościnne", opowiadanie o wieśminie.

Michał | 2017-08-16
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Opowiadania super zabawne z przemyconymi staropolskim wierzeniami dla mnie super dla innych nie wiem ,ale książkę przeczytać warto

książek: 1933
Efemeryda | 2017-07-15

Znajomi opowiadali sobie ze śmiechem o jakimś egzorcyście w gumofilcach z zapadłej polskiej wsi. Przerzucali się cytatami. Pozazdrościłam i przeczytałam. Historia urzekła mnie ujęciem przedstawionego świata klimatu, polskością - my tez na miarę swoich możliwości możemy mieć hmm...maga. Doskonała plejada postaci drugoplanowych.
Trochę jakby słabszy poziom, może to zmęczenie serią, ale i tak następne przeczytam. To nadal doskonała rozrywka.

Дaniel | 2017-04-13

Po "komediowych" przygodach Jakuba doznałem szoku, gdy okazało się ten tom jest napisany w pewien sposób na poważnie. Mimo to książka jest udana i godna polecenia. Chociaż dodam jeszcze, że jednego opowiadania w ogóle nie zrozumiałem.

Metal Szlachetny | 2017-07-07

Zabawna, choć momentami łapiąca zadyszkę główna historia nie jest tak atrakcyjna jak "otaczające" ją opowiadania, ale i tak, jak zawsze, śmichu miałem do porzygu.

Piodr123 | 2017-05-16

Główne opowiadanie zbioru to w pewnym sensie "Wędrowyczowa Odyseja" :) Warto przeczytać

Katerinification | 2017-05-13

Czytając każdy następny zbiór opowiadań o egzorcyście bimbrowniku zastanawiam się skąd Pan Pilipiuk czerpie pomysły. Dopuszczalne granice absurdu zostały już dawno przekroczone:) W "Wieszać każdy może" mamy niezniszczalnego Wędrowycza, któremu udaje się wszystko bez najmniejszego wysiłku. Na Agenta 007 pretenduje też najmłodszy z rodziny Piotruś, odważnie kultywujący tradycję rodu Wędrowyczów i wychodzący z każdej opresji. Rośnie Piotruś na intelektualistę abstynenta, dla dobra Jakuba należy mieć nadzieję, że nie wyrośnie :)

majer88 | 2017-09-07
Przeczytana: 07 września 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej części mamy okazję odbyć długą podróż Jakuba do Egiptu, zatrzymując się parokrotnie na trasie, i choć finałem jest zesłanie Lenina do piekieł, to dla mnie kulminacją było ... wzięcie przez Jakuba prysznica w Egipcie. Moment, w którym uśmiałem się jak dawno :) Polecam!