Płomień nocy

2006-01-01
2006-01-01
Katarzyna Jędrach
powieść ślub przemoc miłość

Dosc brutalna jak na romans.

Dosc brutalna jak na romans.

Naprawdę niezłe czytadło. Pochłonęłam szybko dzięki wartkiej akcji i całkiem zgrabnemu, jak na romansidło, językowi. Powieść zawiera sporo scen erotycznych, opisanych w przyjemny, niewulgarny sposób.

Sięgając po leżący od dłuższego czasu w kolejce romans historyczny spodziewałam się... oklepanej historii....
Ta książka MIŁO mnie zaskoczyła!
Bardzo dobrze skonstruowany romans, który, jak dla mnie, może zmusić do zastanowienia się nad ludzką psychiką i tym jak kształtują nas inni. (mimo, że czasy już inne)
Arielle - główna bohaterka to młoda, bo zaledwie osiemnastoletnia, dziewczyna, która przeżyła piekło i nie ufa mężczyzną. Jej pierwszy mąż był tyranem, przez którego młoda kobieta panicznie boi się mężczyzn. Wiele łez i walki musi upłynąć, nim zaufa mężczyźnie, który zapragnął walczyć o jej serce.
Burke - główny bohater to mężczyzna silny, pewny siebie i honorowy. Poza tym poukładany i... przyjemny. Dawno nie trafiłam na tak dobrze przedstawioną męską postać. Burke jest zdecydowany i dąży do celu, po drodze jednak nie zapomina, jak ważne są uczucia i cierpliwość.
Każde z nich jest przedstawione w ciekawy sposób. Jak na romans historyczny portrety psychologiczne bohaterów są świetnie dopracowane.
Postacie poboczne też całkiem nieźle skonstruowane.
Poza tym TAJEMNICE!
Tak właściwie, to książkę pochłania się w kilka godzin!
Bardzo dobrze napisana.

POLECAM!
JEDNAK - jeśli chcecie czegoś bardzo lekkiego, to ilość złych wydarzeń i bólu który człowiek może sprawić człowiekowi w tej książce może wam zepsuć tą "lekkość".
PS. wypowiedź bardzo chaotyczna, ale padam z nóg, a chciałam jeszcze dziś ją wstawić :)

Ta książka MIŁO mnie zaskoczyła!
Arielle - główna bohaterka to młoda, bo zaledwie...

I znowu to co lubię u tej pisarki czyli okrucieństwo równoważone uczuciem.
Arielle to kolejna bohaterka, która zniesie wszystko. Niewinna dziewczyna oczekująca na powrót ukochanego z wojny zostaje sprzedana przez brata podłemu staruchowi, który się nad nią znęca. Bije ją po plecach szpicrutą, poniża, przywiązuje do haka u sufitu, wyśmiewa i oczekuje uległości. żeby tego było mało pojawia się kolejny kat czyli Etienne, syn oprawcy, którego dziewczyna również musi zaspokajać.
Gdy z wojny wraca Burke Arielle jest młodą wdową, a mimo to mężczyzna nadal jej pragnie. Z Czasem zaczyna rozumieć jej dziwne zachowanie i przyjmuje rolę tego, który uświadamia dziewczynie, że związek małżeński nie musi być nieustannym poniżeniem i wykorzystywaniem, a może dawać satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa a nawet rozkosz.
Bardzo fajna książka. Seks i przemoc są narzędziami, a nie celem, jak to jest w wielu współczesnych tzw. romansach. Charaktery jednoznaczne, wymowne. Od razu widać kto jest zły, a kto dobry i nie ma tu żadnych odcieni pośrednich.
Doris to wariatka.
Peijsej to oprawca.
Etienne to prześladowca i tchórz.
Evan jest przebiegły i dwulicowy.
Burke to obrońca o szlachetnym charakterze.
Arielle zaś dostała się rola kobiety przechodzącej inicjację od naiwnej ofiary do nieustraszonej zwyciężczyni.
Catherine Coulter ma niepoprawne pióro, przykuwa uwagę, szokuje ale widać, że doskonale wie co robi i czemu to ma służyć.

I znowu to co lubię u tej pisarki czyli okrucieństwo równoważone uczuciem.

Początek książki jest dość mroczny i przygnębiający, ale bohaterka z pomocą kochającego Burke pokonuje traumę jaką zgotował jej pierwszy znęcający się nad nią mąż. Nie łatwo czyta się początek, ale może świadomość że będzie lepiej, niektórym pomoże:).

Przejmujące opisy brutalności z jaką spotkała się główna bohaterka sprawiają , że książka odbiega od ułagodzonej fabuły innych romansów.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne