Opowieść Olivera

wydawnictwo
Albatros
typ
papier
6,09 (460 ocen i 32 opinie)

Opis książki

Kontynuacja słynnej Opowieści miłosnej Segala. Od odejścia Jenny minęły dwa lata, ale Oliver Barrett IV unika pogodzenia się z tym faktem. Jest przekonany, że nigdy więcej nie będzie kochał. Pewnego dnia, uprawiając jogging w Central Parku, spotyka piękną, tajemniczą dziewczynę Marcie. Czy życie daje mu kolejną szansę na szczęście i miłość? Moment prawdy nadejdzie w egzotycznym Hongkongu...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
My_books | 2014-12-07

Po przeczytaniu "Opowieści miłosnej" Segala, zaczęłam czytać "Opowieść Olivera", czyli kontynuację "Love Story". Wszystko było okej, książka dorównywała swojej poprzedniczce, jednak zakończenie było trochę dziwne- przedostatni rozdział i wszystko się posypało, tak nagle, że czytelnik nie był w stanie nawet zorientować się w sytuacji- bach! i koniec...
"Opowieść Olivera" pozostawia wiele do życzenia.
Teraz już wiem, że to "Opowieść miłosna" jest tą, którą będę pamiętać najlepiej!

Grażyna | 2012-10-04
Przeczytana: wrzesień 2012

"Śmierć to koniec życia, lecz nie koniec
uczucia-ono bowiem tli się dalej
w umyśle tego z dwojga, które przeżyło,
zmierzając ku jakiemuś rozwiązaniu, którego
być może nigdy nie znajdzie"

mnulka | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Dalszy ciąg książki pdt. "Opowieść miłosna". Książka bardzo mi się podobała. Jej bohater jest... dobrym człowiekiem, a o takich ludziach fajnie się czyta. Przez cały czas trzymałam za niego kciuki. Warto ją przeczytać, żeby dowiedzieć się co u Olivera...
Nie zgadzam się z niektórymi opiniami na forum, że Oliver był snobem lub w ogóle złym człowiekiem. Całe dorosłe życie walczył o siebie, nie chcąc nic od ojca, którego miał w pogardzie. Nie jeden uważałby się za wybrańca losu mając takiego ojca, korzystając z możliwości jakie daje nazwisko rodziny pełnymi garściami. Jednak Oliwier taki nie był.
Potrzebował również czasu żeby dojrzeć, dorosnąć, kto jak woli, żeby zrozumieć, że jednak źle oceniał swojego ojca.
Nie zgadzam się również, że Oliwer źle ocenił, czy raczej podsumował, Marcie podczas pobytu w Hongkongu, na pożegnanie... Ja uważałam tak od początku... Była zbyt idealna, żeby być prawdziwa, a Oliwera traktowała z lekceważeniem, jak lekko niedorozwinięte dziecko, choć moim...

boziaczek | 2012-06-16

Bardzo dobrze się czyta, ale nie jest to już niestety to co Love story.

silentdevotion | 2014-02-22

A moim zdaniem opisane jest dokładnie to co czuł Oliver, ukazany jest obraz człowieka, który cierpiał i który próbował sobie z tym radzić na wiele sposobów m.in. przez to wybujałe ego. Jego walka zresztą się nie udała, bo nadal był sam.

Jak dla mnie zakończenie dosyć nieprzewidywalne, myślałam że ożeni się po raz drugi, jak to zazwyczaj bywa w takich historiach.

Myślę, że dla kogoś, kto przeczytał już 'Love story' to lektura obowiązkowa.

Mrozia | 2015-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Świetnie dopełnienie i uzupełnienie losów Olivera po śmierci jego ukochanej Jane. Książka jest kontynuacją "Love story" i opowiada o tym co działo się z owdowiałym Oliverem. Przez prawie dwa lata żył pracą i wspomnieniami. I pewnego dnia podczas joggingu coś się zmienia. Oliver spotyka kobietę. Kobietę, która go intryguje. I tak rozpoczyna się coś nowego.
Bardzo podoba mi się styl Segala. Dobrze się go czyta, po prostu przyjemnie bez jakiejś górnolotnej napinki.
Szczególnie podobało mi się zakończenie "Opowieści Olviera". Dla tych, którzy jeszcze nie czytali nie będę rozwijać tego tematu żeby nie spoilerować. Ale jak dla mnie...takie właśnie powinno ono być.
Polecam

agiwka | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

To pierwsza książka Segala, która mi się nie podoba. Dawno nie spotkałam się z takim popisem szowinizmu i mizoginii podczas lektury.Bohater tytułowy to zepsuty dziedzic, który pod maską wrażliwości społecznej ukrywa monstrualne ego.
Nie chcę serwować spojlerów, dlatego nie wdaję się w szczegóły, ale pewnie większość z nas pamięta slynny "bon mocik" ( marnej zresztą jakości ) Leszka Millera - "Prawdziwego mężczyznę poznać nie po tym, jak zaczyna, ale po tym, jak kończy". Przypomniało mi się to, kiedy przeczytalam ostatnie zdanie Olivera wypowiedziane przez niego w Hongkongu. Żenada!
Usprawiedliwieniem dla Autora może być fakt, ze "Opowieść Oliviera" została napisana w roku 1977, czyli jednak trochę innej ( przynajmniej pozornie ) rzeczywistości.Mimo wszystko chyba nawet wtedy opisywanie kobiet jako "wiedźm" czy "suk" nie było w dobrym tonie.

Eljot | 2012-01-04

Zdecydowanie nie! Książka jest strasznie nudna. Bałam się zacząć ją czytać, gdyż spodziewałam się rozczarowania po love story, no i się nie zawiodłam a raczej zawiodłam...

Generalnie miałam wrażenie, że główny bohater jest strasznym snobem, zepsutym człowiekiem, który pomimo tragedii jaka go spotkała w pierwszym tomie, nic nie zrozumiał... Ponadto kobieta, w której zakochuje się Oliwier jest taka sama jak on sam...Oczywiście nie oczekiwałam od autora, że kobieta w której zakocha się Oli będzie z wyglądu i z zachowania przypominała Jenny. Nie spodziewałam się również, że skończy się happy endem. Jednakże to co przedstawił nam autor w drugiej części jest naprawdę żenujące.

Książka z kategorii, o której chcę jak najszybciej zapomnieć. Nie chcę jej utożsamiać ze świetną pierwszą częścią, która okazała się niezapomnianym dziełem...

nicavera | 2012-01-04
Przeczytana: styczeń 2012

Książka nie jest tak kiepska jak jej pierwsza część "Love story". Niemniej nie wzbudziła we mnie zachwytu, nawet nie próbowałam wczuć sie w sytuację bohaterów.

To straszne, jak płytkich bohaterów kreuje Segal. Jego kreacja skupia się na pisaniu o przeżyciach bohatera, niczego nie robi w sposób pośredni. Prawdziwy autor nie musi poprzez bohatera mówić, że jest smutny bo czytelnik sam się tego domyśli.

Książki do poczytania kiedy naprawdę nie ma się co robić. Chociaż język jest nieco prosty(jak dla mnie - zbyt) da się przeczytać.

Kate | 2014-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: luty 2014

Niestety nie miałam okazji przeczytania pierwszej części. Jednak i bez tego książka jest dość jasna i oczywista. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta, choć nie przepadam za taką literaturą. Ostateczny zwrot akcji jest dość dziwny, a podchody na zasadzie "nienawidzę jej, ale bardzo chcę się z nią umawiać" są nieco irytujące. Tak czy inaczej książka warta polecenia, jeśli ktoś takowe lubi czytać.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica