Okładka książki Opowieść Olivera

wydawnictwo
Albatros
typ
papier
6,05 (435 ocen i 31 opinii)

Opis książki

Kontynuacja słynnej Opowieści miłosnej Segala. Od odejścia Jenny minęły dwa lata, ale Oliver Barrett IV unika pogodzenia się z tym faktem. Jest przekonany, że nigdy więcej nie będzie kochał. Pewnego dnia, uprawiając jogging w Central Parku, spotyka piękną, tajemniczą dziewczynę Marcie. Czy życie daje mu kolejną szansę na szczęście i miłość? Moment prawdy nadejdzie w egzotycznym Hongkongu...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
My_books | 2014-12-07

Po przeczytaniu "Opowieści miłosnej" Segala, zaczęłam czytać "Opowieść Olivera", czyli kontynuację "Love Story". Wszystko było okej, książka dorównywała swojej poprzedniczce, jednak zakończenie było trochę dziwne- przedostatni rozdział i wszystko się posypało, tak nagle, że czytelnik nie był w stanie nawet zorientować się w sytuacji- bach! i koniec...
"Opowieść Olivera" pozostawia wiele do życzenia.
Teraz już wiem, że to "Opowieść miłosna" jest tą, którą będę pamiętać najlepiej!

Grażyna | 2012-10-04
Przeczytana: wrzesień 2012

"Śmierć to koniec życia, lecz nie koniec
uczucia-ono bowiem tli się dalej
w umyśle tego z dwojga, które przeżyło,
zmierzając ku jakiemuś rozwiązaniu, którego
być może nigdy nie znajdzie"

boziaczek | 2012-06-16

Bardzo dobrze się czyta, ale nie jest to już niestety to co Love story.

mnulka | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Dalszy ciąg książki pdt. "Opowieść miłosna". Książka bardzo mi się podobała. Jej bohater jest... dobrym człowiekiem, a o takich ludziach fajnie się czyta. Przez cały czas trzymałam za niego kciuki. Warto ją przeczytać, żeby dowiedzieć się co u Olivera...
Nie zgadzam się z niektórymi opiniami na forum, że Oliver był snobem lub w ogóle złym człowiekiem. Całe dorosłe życie walczył o siebie, nie chcąc nic od ojca, którego miał w pogardzie. Nie jeden uważałby się za wybrańca losu mając takiego ojca, korzystając z możliwości jakie daje nazwisko rodziny pełnymi garściami. Jednak Oliwier taki nie był.
Potrzebował również czasu żeby dojrzeć, dorosnąć, kto jak woli, żeby zrozumieć, że jednak źle oceniał swojego ojca.
Nie zgadzam się również, że Oliwer źle ocenił, czy raczej podsumował, Marcie podczas pobytu w Hongkongu, na pożegnanie... Ja uważałam tak od początku... Była zbyt idealna, żeby być prawdziwa, a Oliwera traktowała z lekceważeniem, jak lekko niedorozwinięte dziecko, choć...

silentdevotion | 2014-02-22

A moim zdaniem opisane jest dokładnie to co czuł Oliver, ukazany jest obraz człowieka, który cierpiał i który próbował sobie z tym radzić na wiele sposobów m.in. przez to wybujałe ego. Jego walka zresztą się nie udała, bo nadal był sam.

Jak dla mnie zakończenie dosyć nieprzewidywalne, myślałam że ożeni się po raz drugi, jak to zazwyczaj bywa w takich historiach.

Myślę, że dla kogoś, kto przeczytał już 'Love story' to lektura obowiązkowa.

agiwka | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

To pierwsza książka Segala, która mi się nie podoba. Dawno nie spotkałam się z takim popisem szowinizmu i mizoginii podczas lektury.Bohater tytułowy to zepsuty dziedzic, który pod maską wrażliwości społecznej ukrywa monstrualne ego.
Nie chcę serwować spojlerów, dlatego nie wdaję się w szczegóły, ale pewnie większość z nas pamięta slynny "bon mocik" ( marnej zresztą jakości ) Leszka Millera - "Prawdziwego mężczyznę poznać nie po tym, jak zaczyna, ale po tym, jak kończy". Przypomniało mi się to, kiedy przeczytalam ostatnie zdanie Olivera wypowiedziane przez niego w Hongkongu. Żenada!
Usprawiedliwieniem dla Autora może być fakt, ze "Opowieść Oliviera" została napisana w roku 1977, czyli jednak trochę innej ( przynajmniej pozornie ) rzeczywistości.Mimo wszystko chyba nawet wtedy opisywanie kobiet jako "wiedźm" czy "suk" nie było w dobrym tonie.

Eljot | 2012-01-04

Zdecydowanie nie! Książka jest strasznie nudna. Bałam się zacząć ją czytać, gdyż spodziewałam się rozczarowania po love story, no i się nie zawiodłam a raczej zawiodłam...

Generalnie miałam wrażenie, że główny bohater jest strasznym snobem, zepsutym człowiekiem, który pomimo tragedii jaka go spotkała w pierwszym tomie, nic nie zrozumiał... Ponadto kobieta, w której zakochuje się Oliwier jest taka sama jak on sam...Oczywiście nie oczekiwałam od autora, że kobieta w której zakocha się Oli będzie z wyglądu i z zachowania przypominała Jenny. Nie spodziewałam się również, że skończy się happy endem. Jednakże to co przedstawił nam autor w drugiej części jest naprawdę żenujące.

Książka z kategorii, o której chcę jak najszybciej zapomnieć. Nie chcę jej utożsamiać ze świetną pierwszą częścią, która okazała się niezapomnianym dziełem...

nicavera | 2012-01-04
Przeczytana: styczeń 2012

Książka nie jest tak kiepska jak jej pierwsza część "Love story". Niemniej nie wzbudziła we mnie zachwytu, nawet nie próbowałam wczuć sie w sytuację bohaterów.

To straszne, jak płytkich bohaterów kreuje Segal. Jego kreacja skupia się na pisaniu o przeżyciach bohatera, niczego nie robi w sposób pośredni. Prawdziwy autor nie musi poprzez bohatera mówić, że jest smutny bo czytelnik sam się tego domyśli.

Książki do poczytania kiedy naprawdę nie ma się co robić. Chociaż język jest nieco prosty(jak dla mnie - zbyt) da się przeczytać.

Kate | 2014-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: luty 2014

Niestety nie miałam okazji przeczytania pierwszej części. Jednak i bez tego książka jest dość jasna i oczywista. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta, choć nie przepadam za taką literaturą. Ostateczny zwrot akcji jest dość dziwny, a podchody na zasadzie "nienawidzę jej, ale bardzo chcę się z nią umawiać" są nieco irytujące. Tak czy inaczej książka warta polecenia, jeśli ktoś takowe lubi czytać.

Triceratops | 2010-11-04

Także świetnie napisana i opowiedziana historia dalszych losów bohatera Love Story. Następna miłość Oliwiera także nie jest prosta i ostatecznie kończy się...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku