Okładka książki Opowieść Olivera

wydawnictwo
Albatros
typ
papier
6,03 (431 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Kontynuacja słynnej Opowieści miłosnej Segala. Od odejścia Jenny minęły dwa lata, ale Oliver Barrett IV unika pogodzenia się z tym faktem. Jest przekonany, że nigdy więcej nie będzie kochał. Pewnego dnia, uprawiając jogging w Central Parku, spotyka piękną, tajemniczą dziewczynę Marcie. Czy życie daje mu kolejną szansę na szczęście i miłość? Moment prawdy nadejdzie w egzotycznym Hongkongu...

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
mnulka | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Dalszy ciąg książki pdt. "Opowieść miłosna". Książka bardzo mi się podobała. Jej bohater jest... dobrym człowiekiem, a o takich ludziach fajnie się czyta. Przez cały czas trzymałam za niego kciuki. Warto ją przeczytać, żeby dowiedzieć się co u Olivera...
Nie zgadzam się z niektórymi opiniami na forum, że Oliver był snobem lub w ogóle złym człowiekiem. Całe dorosłe życie walczył o siebie, nie chcąc nic od ojca, którego miał w pogardzie. Nie jeden uważałby się za wybrańca losu mając takiego ojca, korzystając z możliwości jakie daje nazwisko rodziny pełnymi garściami. Jednak Oliwier taki nie był.
Potrzebował również czasu żeby dojrzeć, dorosnąć, kto jak woli, żeby zrozumieć, że jednak źle oceniał swojego ojca.
Nie zgadzam się również, że Oliwer źle ocenił, czy raczej podsumował, Marcie podczas pobytu w Hongkongu, na pożegnanie... Ja uważałam tak od początku... Była zbyt idealna, żeby być prawdziwa, a Oliwera traktowała z lekceważeniem, jak lekko niedorozwinięte dziecko, choć...

boziaczek | 2012-06-16

Bardzo dobrze się czyta, ale nie jest to już niestety to co Love story.

Grażyna | 2012-10-04
Przeczytana: wrzesień 2012

"Śmierć to koniec życia, lecz nie koniec
uczucia-ono bowiem tli się dalej
w umyśle tego z dwojga, które przeżyło,
zmierzając ku jakiemuś rozwiązaniu, którego
być może nigdy nie znajdzie"

silentdevotion | 2014-02-22

A moim zdaniem opisane jest dokładnie to co czuł Oliver, ukazany jest obraz człowieka, który cierpiał i który próbował sobie z tym radzić na wiele sposobów m.in. przez to wybujałe ego. Jego walka zresztą się nie udała, bo nadal był sam.

Jak dla mnie zakończenie dosyć nieprzewidywalne, myślałam że ożeni się po raz drugi, jak to zazwyczaj bywa w takich historiach.

Myślę, że dla kogoś, kto przeczytał już 'Love story' to lektura obowiązkowa.

agiwka | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011

To pierwsza książka Segala, która mi się nie podoba. Dawno nie spotkałam się z takim popisem szowinizmu i mizoginii podczas lektury.Bohater tytułowy to zepsuty dziedzic, który pod maską wrażliwości społecznej ukrywa monstrualne ego.
Nie chcę serwować spojlerów, dlatego nie wdaję się w szczegóły, ale pewnie większość z nas pamięta slynny "bon mocik" ( marnej zresztą jakości ) Leszka Millera - "Prawdziwego mężczyznę poznać nie po tym, jak zaczyna, ale po tym, jak kończy". Przypomniało mi się to, kiedy przeczytalam ostatnie zdanie Olivera wypowiedziane przez niego w Hongkongu. Żenada!
Usprawiedliwieniem dla Autora może być fakt, ze "Opowieść Oliviera" została napisana w roku 1977, czyli jednak trochę innej ( przynajmniej pozornie ) rzeczywistości.Mimo wszystko chyba nawet wtedy opisywanie kobiet jako "wiedźm" czy "suk" nie było w dobrym tonie.

Eljot | 2012-01-04

Zdecydowanie nie! Książka jest strasznie nudna. Bałam się zacząć ją czytać, gdyż spodziewałam się rozczarowania po love story, no i się nie zawiodłam a raczej zawiodłam...

Generalnie miałam wrażenie, że główny bohater jest strasznym snobem, zepsutym człowiekiem, który pomimo tragedii jaka go spotkała w pierwszym tomie, nic nie zrozumiał... Ponadto kobieta, w której zakochuje się Oliwier jest taka sama jak on sam...Oczywiście nie oczekiwałam od autora, że kobieta w której zakocha się Oli będzie z wyglądu i z zachowania przypominała Jenny. Nie spodziewałam się również, że skończy się happy endem. Jednakże to co przedstawił nam autor w drugiej części jest naprawdę żenujące.

Książka z kategorii, o której chcę jak najszybciej zapomnieć. Nie chcę jej utożsamiać ze świetną pierwszą częścią, która okazała się niezapomnianym dziełem...

nicavera | 2012-01-04
Przeczytana: styczeń 2012

Książka nie jest tak kiepska jak jej pierwsza część "Love story". Niemniej nie wzbudziła we mnie zachwytu, nawet nie próbowałam wczuć sie w sytuację bohaterów.

To straszne, jak płytkich bohaterów kreuje Segal. Jego kreacja skupia się na pisaniu o przeżyciach bohatera, niczego nie robi w sposób pośredni. Prawdziwy autor nie musi poprzez bohatera mówić, że jest smutny bo czytelnik sam się tego domyśli.

Książki do poczytania kiedy naprawdę nie ma się co robić. Chociaż język jest nieco prosty(jak dla mnie - zbyt) da się przeczytać.

Kate | 2014-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: luty 2014

Niestety nie miałam okazji przeczytania pierwszej części. Jednak i bez tego książka jest dość jasna i oczywista. Bardzo przyjemnie i szybko się ją czyta, choć nie przepadam za taką literaturą. Ostateczny zwrot akcji jest dość dziwny, a podchody na zasadzie "nienawidzę jej, ale bardzo chcę się z nią umawiać" są nieco irytujące. Tak czy inaczej książka warta polecenia, jeśli ktoś takowe lubi czytać.

Triceratops | 2010-11-04

Także świetnie napisana i opowiedziana historia dalszych losów bohatera Love Story. Następna miłość Oliwiera także nie jest prosta i ostatecznie kończy się...

Mefi | 2011-03-20

Drugi tom(ik) "Love Story" był o niebo lepszy od pierwszego. Ale nie grzeszył też specjalnie wciągającą akcją.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica