IRAN Nowoczesnych Ajatollahów

Wydawnictwo: DM Sorus Sp. z o.o.
kamils3

Iran nowoczesnych ajatollahów stanowi zaproszenie do egzotycznego kraju i jest adresowany zarówno do uczestników wycieczek organizowanych przez biura podróży, jak i turystów indywidualnych. Dokładnie opisuje najważniejsze i najciekawsze miejsca. Odpowiada na pytania: •Jak dobrze zorganizować pobyt w Iranie? •Jak obniżyć koszty takiego wyjazdu? •Jak zmniejszyć ryzyko zagrożeń występujących w...

Odpowiada na pytania:
•Jak dobrze zorganizować pobyt w Iranie?
•Jak obniżyć koszty takiego wyjazdu?
•Jak zmniejszyć ryzyko zagrożeń występujących w podróży?

Książka łączy cechy przewodnika i poradnika, ale nie ogranicza się do elementów praktycznych. Autor w ciekawy sposób porusza historię Iranu, jego kulturę i obyczajowość. Dzięki skrupulatnie sporządzonej liście czytelnik dowie się, co koniecznie kupić, gdzie i za ile. Rozdział poświęcony kuchni ukaże bogactwo irańskich smaków, a w słowniczku można znaleźć najbardziej przydatne słowa i zwroty, które znacznie ułatwią komunikację w kraju nowoczesnych ajatollahów.

Przede wszystkim pozycja ta odsłania współczesność Irańczyków. Jak pisze sam autor:

Eksperyment irański wciąż trwa i w wiek dojrzały wkroczyło pokolenie, które urodziło się już w Republice Islamskiej. Społeczeństwo jest młode i mało kto pamięta zarówno Szachinszacha, jak i ojca rewolucji, Imama Chomeiniego. Irańczycy jednak wciąż pozostają wierni jego słowom […]. Owszem, piją colę, islamską czy licencyjną, jedzą pizzę i spaghetti, żelują włosy i malują paznokcie. Jednak ci młodzi ludzie zachowują głęboką wiarę i dumę narodową ze swojego kraju.

źródło opisu: http://www.sorus.pl/ksiazka/iran-nowoczesnych-ajatollahow/

źródło okładki: http://www.sorus.pl/ksiazka/iran-nowoczesnych-ajatollahow/