Historia 8 Polska i świat naszego wieku od roku 1939

1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8302034639
historia
Wito

Książka pomocnicza do klasy ósmej szkoły podstawowej.

źródło opisu: wewnętrzna okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Wito | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Skrajnie nieobiektywny i pełen manipulacji podręcznik do historii napisany w pełnej zgodzie z komunistyczną propagandą. Przytaczam kilka dosłownych cytatów, które pokazują, jakie dzieło w latach 80-ych napisał ceniony potem przez narodowców publicysta radia Maryja
O Katyniu:
W Kwietniu 1943 r. Niemcy ogłosili światu, że w lasach w pobliżu miejscowości Katyń koło Smoleńska znajdują się groby masowe oficerów polskich z kampanii wrześniowej, internowanych przez Armię Czerwoną po 17 września 1939 r. i oskarżyli ZSRR o dokonanie tego czynu. Rząd radziecki kategorycznie odrzucił ten zarzut i stwierdził, że mordu na polskich oficerach dokonali Hitlerowcy.
O sfałszowanym referendum w Polsce po wojnie
W dniu 30 czerwca 1946 r. odbyło się w Polsce referendum ludowe. Społeczeństwo odpowiedziało „Tak” na 3 zasadnicze pytania.
O 1968 r. w Czechosłowacji
21 sierpnia 1968 r. na wezwanie członków partii i rządu CSRS, w celu udzielenia braterskiej pomocy oddziały wojskowe ZSRR, Polski, Węgier, NRD...

Na półkach