Oswoić cyberświat. Tożsamość, zaufanie i bezpieczeństwo w internecie

Seria: Biznes horyzonty
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Cyberphobia: Identity, Trust, Security and the Internet
bezpieczeństwo, Internet, komputer
Kurhaus

Ta książka stanowi dorobek dziesięcioletnich badań Edwarda Lucasa nad bezpieczeństwem w sieci internetowej. To ciekawa, napisana przystępnym jeęzykiem, a jednocześnie wyjaśniająca bardzo złożone zgadnienia książka, która już kilka miesięcy po światowej premierze doczekała się entuzjastycznych recenzji („Wall Street Journal”, „Sunday Times”). Lucas snuje opowieść o historii internetu przez pryzmat zagrożeń, które cyfrowa sieć niosła ze sobą już od początku jej istnienia. Niezmiernie łatwo łatwo w dzisiejszych czasach ukraść komuś tożsamość(w sieci). A skoro tak – twierdzi Autor – oznacza to, że zagrożone są fundamenty, na których społeczeństwa budowały swoje systemy polityczne, prawne i gospodarcze. Jednak zadaniem Lucasa wcale nie jest straszenie, tylko dostarczenie Czytelnikowi wiedzy o naturze cyfrowej przestępczości. Po to, byśmy mogli w bezpieczny sposób mogli eksploatować możliwości, które internet stwarza dla współczesnych gospodarek i relacji społecznych.

źródło opisu: http://www.kurhauspublishing.com/oswoic-cyberswiat/

źródło okładki: google

Dobry | 2017-06-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 czerwca 2017

Książka mogłaby być o połowę krótsza. Powtórzenia, piramidy metafor opisujące jedną rzecz lub działanie. Generalnie dużo wartościowych informacji jednak często ukrytych pomiędzy nic nie wnoszącymi do treści zdaniami.

Badbishop | 2017-12-11
Przeczytana: 23 listopada 2017