Agnieszka

Gdy życie Julii wywraca się do góry nogami, kobieta postanawia wyjechać. Swoje nowe miejsce na ziemi znajduje w Bogumiłej – malutkim mieście w Bieszczadach, gdzie odziedziczyła dom po ciotce. Czy nowy początek wyjdzie jej na dobre? Czy Julia odnajdzie się w nowym świecie? I jak potoczą się losy jej drogich przyjaciółek, Gosi i Kamili, które zostały w willi przy ulicy Leśnych Dzwonków? Przystań Julii to ciepła, wzruszająca książka, pełna pozytywnej energii i wiary w to, że najlepsze dopiero przed nami.

źródło opisu: https://literia.pl/przystan-julii, 2016

źródło okładki: https://literia.pl/przystan-julii

wiejskifilozof | 2017-02-02

Lubię czytać książki,które dzieją się w pięknych sceneriach naszego Kraju.Bieszczady ich,urok i piękno zostały tu cudownie przedstawione.
Perypetie życia w małych,uroczym domku.Bardzo mi się podobały,wątek kryminalny.
Który tu był,moim zdaniem.Do najlepszych na świecie nie należał.

Fajna taka miła historia z lekkim dreszczykiem.Takim sobie dreszczykiem.

Ela | 2014-11-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 listopada 2014

To nie jest opinia lecz uzasadnienie oceny – książka ma wyraźnie poprowadzone i dające się rozgraniczyć dwa wątki. Opis perypetii Kamili i Łukasza, rozwiązanie tajemnicy śmierci Jakuba i działania z tym związane oraz motyw odbudowywania własnego życia przez Julię. O ile w tym pierwszym wątku autorka tradycyjnie już popłynęła w kierunku scenariusza brazylijskiej telenoweli, o tyle wątek Julii moim zdaniem poprowadzony został znacznie lepiej, jest ciekawy i – jakby tu delikatnie... – bardziej realny. Choć literacko dość zużyty.
Średnia arytmetyczna z ocen obydwu wątków dała mi wynik 4,5. Zaokrągliłam w górę ze względu na urokliwą okładkę :).

basik | 2016-08-27

Dla mnie "Przystań Julii" jest najlepszą książką z cyklu kwiatowego.
Bo nie jest taka smutna i pełna dramatycznych wydarzeń jak poprzednie części.
Bo daje nadzieję, że po burzliwych dniach znowu zaświeci słońce.
Że los jednak odmieni życie przyjaciółek i ich marzenia zostaną spełnione.
Czytałam tą część z wielkim zainteresowaniem, bo autorka wprowadziła tu również wątek sensacyjny.
Łukasz po otrzymaniu listu z pogróżkami , zaczyna podejrzewać, że Jakub został zamordowany, a teraz ktoś może również skrzywdzić Kamilę.Podejmuje więc kroki, żeby temu zapobiec no i po raz kolejny ląduje w szpitalu.
Julia która po rozwodzie wyjeżdża w Bieszczady, zamieszkuje w małym domku, który odziedziczyła po babci.Nieprzyzwyczajona do takich warunków, ciągle musi prosić o pomoc sąsiada. Nawiązuje też ponownie znajomość ze swoją pierwszą miłością, ale czy coś z tego wyniknie?
Nie traci tez kontaktu ze swoimi przyjaciółkami i gdy tylko potrzebują jej pomocy wyjeżdża do Milanówka.
Bo Gosia ciągle...

książek: 2018
Ulka | 2016-05-20
Przeczytana: 20 maja 2016

Ostatnia część serii kwiatowej. Tak samo jak poprzednie pełna emocji, wydarzeń, trochę przewidywalności. Los dla bohaterów w miarę łaskawy, pozwolił na odnalezienie spokoju i szczęścia. Cała trylogia zaznacza to co powinno być dla nas ważne i ważniejsze :) Niewątpliwie autorka poprzez historie Kamili i jej bliskich wywołuje w nas wzruszenie, wrażliwość,empatie oraz wiele pozytywnych uczuć. Zaraża nas troską o innych, pragnieniem szczęścia , miłości i spełnienia.

Madi | 2015-03-08
Przeczytana: 07 marca 2015

Cała seria kwiatowa jest dość ciekawa i fajnie sią ja czyta pod warunkiem ,że nie czyta się ich jednym ciągiem,a w odstępach czasu,bo można się przesłodzić.
Trochę naiwna,przewidywalna ,w niektórych momentach przesłodzona,nierealne zdarzenia-TAK!To typowe cechy twórczości Pani Michalak, ale za to dobrze i lekko się czyta.
Czytając takie książki zazdroszczę głównym bohaterką zawsze prawdziwych przyjaźni ,przyjaźni na dobre i złe i tym razem nie mogłam się nadziwić tak silnego przywiązania i otwarcia na nowe znajomości.
Trzecia część była równo ciekawa i z zaskakującymi zdarzeniami jak jej poprzedniczki -ciepła ,romantyczna i bajkowa.

andzia12 | 2015-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Przystań Julii" jest ostatnia częścią serii kwiatowej. Tym razem sporo uwagi autorka poświeciła Julii. Ale i dalszym losom Kamili oraz Gosi9po stracie Jakuba).
Książkę czyta się szybko, ale nie zachwyca, aż tak bardzo. Owszem jest ciekawa, ale nic więcej. Idealna na chwilę relaksu, gdy nie ma się ochoty czytać czegoś bardziej złożonego pod względem fabuły ;)

Kasia_1987 | 2015-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Piękna i wspaniała książka. Tak jak poprzednie części wciąga czytelnika, czyta się ją jednym tchem i nie można o niej szybko zapomnieć. W ostatniej części Pani Kasia uczyniła nie tylko wspaniałą powieść obyczajową, ale także sensacyjną.

Jolka | 2018-04-22
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Pani Michalak, oprócz jednej pozycji, która zapadła mi w pamięć, poruszając trudne i bolesne współczesne problemy kobiet ("Bezdomna")jest autorką przesłodzonej literatury kobiecej, przez bardzo małe "k". Wzięłam do przeczytania ten trzeci tom serii szumnie zwanej "trylogia kwiatowa" bez entuzjazmu i ciekawości, ot, po prostu by serię dokończyć. I równie bez entuzjazmu ją przeczytałam I co?? Znowu rozszerzone źrenice. Ale nie z zachwytu bynajmniej, nawet nie z zainteresowania, tylko bezbrzeżnego zdziwienia, jak można oferować współczesnym, wykształconym, racjonalnie myślącym kobietom takie badziewie. Szkoda czasu na opisywanie przyczyn. Może to jest dobre, ale dla dziewcząt młodziutkich, nie znających życia, naiwnych i romantycznych. Ja jestem w czwartej dekadzie życia i w takie bajki nie uwierzę.

Anna | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

To trzecia książka z "Serii kwiatowej" Katarzyny Michalak. Przebija z niej ciepło, mnóstwo pozytywnej energii, wiara w prawdziwą i niezłomną przyjaźń, która nie ma w podtekście korzyści czy profitów.
Trzy przyjaciółki - Kamila, Gosia i Julia - zawsze mogły na siebie liczyć, zawsze się wspierały, pomagały sobie w najcięższych i najtrudniejszych chwilach, porzucając swoje własne sprawy na rzecz pomocy innym. Julia, po porzuceniu przez męża, znalazła swoją własną przystań w Bieszczadach, w Bogumiłej - maleńkiej mieścince, gdzie odziedziczyła dom po ciotce. To tam zdecydowała się zawalczyć o swą młodzieńczą, odrzuconą miłość do Janka, to tam też Gosia, której świat się zawalił już nie jeden raz, znalazła swoje miejsce w życiu i w sercu Grzesia.
Książka pełna wiary, nadziei, spełnionych marzeń, choć nie pozbawiona dreszczyku emocji i sensacyjnych wątków. Cała seria warta uwagi, a więc zachęcam do lektury.

Kasia | 2014-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2014

Przystań Julii, to trzecia część z serii kwiatowej autorstwa Katarzyny Michalak. Mimo, że autorka wprowadziła dramatyczne historie i wydarzenia, w które uwikłała głównych bohaterów, to książka jest i tak niewiarygodnie przesłodzona. Zbiegi okoliczności i cudowne zakończenia są wprost bajkowe. To wszystko sprawia, że nie można tej książce uwierzyć:):):)
Dla mnie trochę za dużo...., dlatego teraz muszę trochę zmienić klimat.