Bractwo Nocy i Mgły

Okładka książki Bractwo Nocy i Mgły David Morrell
Okładka książki Bractwo Nocy i Mgły
David Morrell Wydawnictwo: Amber Cykl: Mortalis (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Mortalis (tom 3)
832410402X
Zuzanna Naczyńska
trylogia Mortalis bractwo

Okładka książki Rambo on Their Minds Gayle Lynds, David Morrell
Rambo on Their... Gayle Lynds, David ...
Okładka książki MatchUp Lara Adrian, Steve Berry, C.J. Box, Sandra Brown, Lee Child, Nelson DeMille, Diana Gabaldon, Andrew Gross, Charlaine Harris, Lisa Jackson, Peter James, J.A. Jance, Michael Koryta, Eric van Lustbader, Gayle Lynds, Val McDermid, David Morrell, Kathy Reichs, Christopher Rice, John Sandford, Lisa Scottoline, Karin Slaughter
MatchUp Lara Adrian, Steve ...

Uwaga!!!! Książka zakłamuje fakty historyczne w wielu elementach!!!!! Autor na początku książki zapomniał wspomnieć, że Sol chowający się z rodziną w atakowanej wsi -zamieszkał bez wątpienia na brutalnie wydartym terenie Palestyny. A więc napastnicy w tej książce by bronili swojej ziemi, którą kolonizują im brutalną siłą Żydzi. W książce autor nazywa ich naprzemiennie partyzantami co jest bardzo ważnym określeniem, oraz terrorystami. Tak Żydzi określają palestyńczyków, którzy bronią swojej ziemi wydzieranej przez żydów. To sprawia dość dużą różnicę prawda, a tak przecież jest na bazie faktów.

Kłamstwa w książce i zakłamywanie historii, dotyczy tego że kościół całą swoją organizacją pomagał uciekać zbrodniarzom wojennych a nie jakiś tam renegat jeden ksiądz. Jeśli dla kogoś jest to nowość to warto aby sobie poczytał o operacji Odessa i powiązaniach ścisłych z Watykanem w tej materii. Książka bezczelnie w tym punkcie zakłamuje rzeczywistość, jak to właśnie Watykan i cała struktura kościoła była zamieszana w schronienie zbrodniarzy wojennych morderców nazistów.

Następnej kłamstwo w książce dotyczy poszukiwania przez żydów niemieckich zbrodniarzy wojennych. To faktycznie miało miejsce do około lat 70. Jednakże Niemcy co nie jest żadną tajemnicą zapłacili Żydom odszkodowanie za swoje działania, i Żydzi jako naród nagle rozgrzeszyli Niemców za zbrodnie a także przestali ich szukać poza fasadami. Natomiast przykładowo Polska nie zapłaciła bo i z jakiej racji Żydom odszkodowania bo przecież to była ludność polska a dodatkowo robili krzywdę i Niemcy a nie Polacy. i teraz Żydzi szczują na Polaków i oskarżają Polaków o zbrodnie których dokonywali Niemcy, pomimo tego że Polacy mają najwięcej odznaczeń za uratowanie Żydów z narażeniem własnego życia czyli tak zwane sprawiedliwi wśród Narodów świata. Żydom wystarczą tylko pieniądze, aby nie widzieć przeciwwskazań nawet w ludobójstwie, którego zresztą sami dokonują holokaustu obecnie na Palestynie.

Wiele w książce jest też błędów logicznych, choćby wymiana żony seta na księdza i podłączona do niej bomba. Jeśli bomba jest zdalnie sterowana to na pewno agent by chciał pozostać anonimowy I by wysadził swojego oponenta wraz z jego żoną co jest oczywiste. Kiedy byś se powiedział galakerowi o tym mogliby zastosować zakłócać sygnału radiowego a tym samym doprowadzić do niemożliwości wysadzenia bomby zdalnie sterowanej. A więc najgłupszym rozwiązaniem jest niepowiedzenie i nie wciągnięcie w to galagora bo to największe ryzyko dla właśnie dla jego żony.

Słaba książka, moim zdaniem zbyt chaotyczne, znacznie mniej logiczna niż pozostałe części. Mnie nie wciągnęła jej fabuła, ta książka mi przypomina groch z kapustą. Miejscami jest ciekawa, ale w większości miejscach jest byle jaka. Najgorsze że nie ma podstaw logicznych w tej książce a dodatkowo zakłamuje rzeczywistość i fakty historyczne w bardzo poważnych sprawach.

Zdecydowanie najlepsza część trylogii, najlepiej przemyślana, najbardziej trzymająca w napięciu.

podobna do poprzednich części, na początku w powodzi postaci nie mogłam się zorientować kto kim jest ale później już wszystko stało się jasne, czyta się szybko, akcja stale trzyma w napięciu, polecam

Po Bractwie Róży i Kamienia poziom trylogii był wzniesiony na wysoki poziom. Trzecia część utrzymała ten poziom. Książka świetna, jak jej poprzedniczki. Nie można się praktycznie do niczego przyczepić. Wartka, szybka akcja. Bardzo dobry zabieg w postaci połączenia sił bohaterów z 1 i 2 części. Fani sensacji muszą ja poznać.

Ostatnia część trylogii łączy w całość dwie poprzednie części . Ciekawa fabuła , akcja na przyzwoitym poziomie . Czy zemsta za holocaust po czterdziestu latach ma moralne uzasadnienie ? Morrell stworzył ciekawy obraz łączący wątki sensacyjne , religijne , historyczne i moralne . Trochę nieporadne i lekko komiczne zakończenie . Grupa siedemdziesięciolatków w operacji wręcz militarnej ...

Genialny cykl sensacyjny.

Genialny cykl sensacyjny.

W miarę czytania całego cyklu mój zapał do niego malał z każdą książką. Trzeci tom zmęczyłam, ponieważ miałam świadomość, że jest ostatni z cyklu. Na końcu jednak ostatecznie mnie wciągnął. Są bohaterowie z poprzednich części, co nadaje tym książkom sensu bycia cyklem, jest motyw zemsty jak w poprzednich książkach. Mam jednak wrażenie, że akcja się strasznie ciągnie i rozwleka pomimo tego, że dużo się dzieje.

Przepraszam wszystkich "lubiących czytać" za moje małe kłamstwo, albowiem zaznaczyłem tą książkę, jako przeczytaną, mimo iż nie dotrwałem nawet do 1/3-ciej tego tytułu. Ponieważ nie skończyłem, nie wystawiłem również oceny w gwiazdkowej skali. Nie wiem, czy to dlatego, że sięgnąłem po ten tytuł, trochę z nudy, która dotknęła mnie w oczekiwaniu na przesyłkę z kolejnymi tomami od Nele Neuhaus, której serię z Pią i Olivierem aktualnie czytam, czy też ze świadomości, iż jest to 3-ci tom (a serie lubię czytać po kolei). Faktem jest, że totalnie mnie tą książka nie kręci. Czegoś w niej brakuje. Póki co, jestem na nie. Kto wie, może kiedyś dam drugą szansę temu cyklowi, ale na pewno nie prędko.

Zwieńczenie trylogii... Całkowicie przynależne określenie - książka jest co najmniej tak samo słaba jak dwie poprzednie. Totalne zaplątanie, pomieszanie marzeń autora z odbiciami rzeczywistości.
No i oczywiście jak w dwóch poprzednich częściach dokładnie te same konstrukcje:
- biedny morderca na usługach rządu walczy o sprawiedliwość
- życie uczuciowe (poziom nastolatka) przebija zdrowy rozsądek
- koniecznie należy wytłumaczyć czytelnikowi każdy aspekt "planu" autora
Generalnie dno totalne. Jestem z siebie dumny, że dałem radę przebrnąć przez wszystkie tomy tego dzieła i mogę spokojnie je ocenić.

Nie czytaj, schowaj w piwnicy lub na strychu!!!

- biedny morderca na usługach rządu walczy o sprawiedliwość
- życie uczuciowe (poziom nastolatka)...

1931

Bractwo nocy i mgły jest trzecim tomem bestsellerowej trylogii Davida Morrella - po Bractwie róży i Bractwie kamienia - ukazującej ekscytujący świat podwójnych agentów, tajnych bractw i międzynarodowych organizacji. To pasjonująca opowieść o zemście, przyjaźni i miłości.

Od Watykanu do szwajcarskich Alp, od Australii do Ameryki - na całym świecie mnożą się tajemnicze porwania starych ludzi. A dwaj superagenci zostają wciągnięci w krwawą spiralę zemsty, która ma początek w czasach II wojny światowej...

• David Morrell
  • Thriller/sensacja/kryminał