Harry Potter i Tempus Fatum

creazy1975

Mini-powieść "Harry Potter i Tempus Fatum" powstała w ciągu kilku dni grudnia 2013 roku a premiera jej kolejnych rozdziałów odbywała w czasie rzeczywistym. Jej akcja toczyła się tego samego dnia grudnia, w którym premierę miał dany rozdział. Wielką zagadką "Tempus Fatum" był jednak dokładny czas akcji powieści. "Harry Potter i Tempus Fatum" jest więc w pewnym sensie prequelem trylogii Bractwa...

"Harry Potter i Tempus Fatum" jest więc w pewnym sensie prequelem trylogii Bractwa Czarnej Gwiazdy. Pomimo swojego dość luźnego charakteru zawiera pewne elementy, które bardzo ściśle nawiązują do fabuły trylogii, a w szczególności dwóch ostatnich jej tomów.
Mini-powieść jest jednak przede wszystkim nową adaptacją opowieści, opublikowaną w grudniu 2006 roku pod tytułem "Magiczna Opowieść Wigilijna" osadzona w uniwersum Bractwa Czarnej Gwiazdy
Tytuł mini-powieści powstał w oparciu o słownik języka łacińskiego. Słowo tempus z łac. oznacza po prostu czas, chwilę, natomiast słowo fatum również z łac. oznacza przeznaczenie, śmierć. Tytuł można więc interpretować po prostu jako czas śmierci. Odnosi się on oczywiście do klątwy jaką Blodwyn Bludd nałożył przed śmiercią na swój zegarek.

serq17 | 2017-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2017