Całe piękno świata

Tłumaczenie: Aleksandra Komornicka
Wydawnictwo: Świat Książki
Toute La Beaute Du Monde

Bezpretensjonalna, ciepła i finezyjna jak francuski rogalik powieść o uczuciach, bez których nie da się żyć... Frank, bezdzietny kawaler po czterdziestce, nie wierzył już, że spotka tę jedną jedyną. I pewnego dnia tak się właśnie stało: nagle, w sklepie! Niestety, piękna Tina, matka dwóch dorastających synów, jest wciąż pogrążona w żałobie po mężu. Z pomocą przyjaciół Frank wysyła Tinę, by odpoczęła na dalekim Bali – najpiękniejszej wyspie świata. Wkrótce sam do niej dołącza i namawia na wspólną podróż w głąb wyspy. Czy uwielbienie i cierpliwość Franka przezwyciężą przeszłość?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Anna | 2016-08-24

"Całe piękno świata" Marc Esposito to piękna, ciepła, poruszająca powieść. Na dodatek akcja toczy się w cudownej scenerii na wyspie Bali. Delektowałam się czytając.GORĄCO POLECAM!

Książkowo_czyta | 2011-03-26
Na półkach: *!!, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 10 lutego 2011

Ciepła opowieść o ogromnej cierpliwości, a zarazem wytrwałości mężczyzny oraz powolnym otwieraniu się na nową miłość przez kobietę po dramatycznych przejściach....

Krzysiek | 2013-10-24
Przeczytana: 24 października 2013

Fajnie czasem trafić na książkę, w której jedna z głównych postaci jest tak mentalnością, osobowością i nastawieniem do życia podobna do nas...!!! nie często to się zdarza...
książka jest tak rewelacyjna, że czas z nią spędzony jest bezcenny...nie liczy się minut, godzin...czas wymyka się spod kontroli...zrywa się ze smyczy i przestaje mieć dla nas znaczenie...warto szperać i poświęcać czas na poszukiwanie książek, które są odbiciem nas samych...naszych emocji, tego czego oczekujemy od życia...bo, a nóż, widelec uda nam się takową znaleźć...!!!

Kasia | 2011-10-11
Przeczytana: październik 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Bezpretensjonalna, ciepła i finezyjna jak francuski rogalik powieść o uczuciach, bez których nie da się żyć" gdzie? w którym miejscu? żadne z tych słów nie pasuje do tej książki.
Kolejna z książek, której opis chyba został stworzony bez przeczytania treści. Denerwowała mnie zdaniami typu "Poruszyła mnie niesamowita dobroć, emanująca z niej, kiedy się śmiała", taak a ze sposobu w jaki przeżuwała jedzenie emanował spokój i wyczuwało się niezwykłą aurę doskonałości, natomiast gdy zarzucała sobie torbę na ramię widać było ukryte siły, które w niej drzemią.. No w każdym razie za każdym razem kiedy była mowa o NIEJ (kobiecie idealnej) miałam ochotę dodawać takie komentarze... A najbardziej denerwował mnie główny bohater, dojrzały facet, w którego głowę autor wtłoczył sposób myślenia 14latka do tego tak ukazany, że za każdym razem kiedy czytałam jego przemyślenia - krzywiłam się. Nie warto przy niej się zatrzymywać, lepiej sięgnąć po bardziej interesującą lekturę.

książek: 2094

Bodaj największy gniot jaki miałam "przyjemność" :(!

justi | 2011-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2011

Pełna ciepła opowieść o uczuciu, którego każdy, bez względu na wiek i historię swego życia, pragnie i za którym tęskni.

monika | 2015-02-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 lutego 2015

Książka opowiada o dojrzałym już,ponad czterdziestoletnim Franku który spotyka na swej drodze piękną Tinę która niedawno została wdową.Momentalnie zakochuje się w niej i widząc jej rozpacz po stracie męża,postanawia z pomocą przyjaciół wysłać ją na Bali aby oderwała się trochę od smutku.Niebawem dołącza do niej i tak rodzi się przyjaźń.Jak dla mnie ta książka była potwornie nudna.Bardzo dużo opisów krajobrazów,dużo alkoholu i innych używek a do tego ciągłe stany ekscytacji Tiną,wręcz czasami irytujące i bez wzajemności.Książka mi się nie podobała.

Hela400 | 2014-04-27

Idealnie opisane krajobrazy, ma się wrażenie, że przebywa się obok bohaterów. Ogólnie to książka przeciętna, momentami miałam wrażenie, że trafiłam na kiepską komedię romantyczną.

Patka | 2011-09-06
Przeczytana: 06 września 2011

mimo że książka nie należy do tych obszerniejszych, ciężko było mi ją skończyć. doczytałam do ponad połowy i niestety nie było mi dane śledzić tej historii do końca, na początku intrygowały mnie przeżycia mężczyzny dotyczące kobiety-anioła, niemalże. jednak pewnym czasie z każdą kolejną stroną zaczęło mi się to dłużyć. mimo wszystko dobra ocena. być może doczytam kiedys do końca ;)

natussy | 2011-11-24
Przeczytana: 22 listopada 2011

Niezwykle przyjemnie się czytało, doskonała na zimne samotne wieczory.