Kobiety z domu Soni cz.1

Okładka książki Kobiety z domu Soni cz.1 Sabina Czupryńska
Okładka książki Kobiety z domu Soni cz.1
Sabina Czupryńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Wszystkie oblicza kobiety literatura piękna
Wszystkie oblicza kobiety
Prószyński i S-ka
2016-10-19
2016-10-19

Nie pamiętam czy kiedykolwiek czytałam taką książkę w której prawie wszyscy bohaterowie byli tacy źli. Córki, które winiły matkę za popełnione błędy a same powielały ten sam schemat wychowania. Bohaterki, które szukały szczęścia a kiedy już je znalazły szukały dalej. Bardzo negatywna książka niestety prawdziwa.

Smutna opowieść o kilku kobietach, które są rodziną, ale ciężko im się dogadać. Ranią się nawzajem, rzadko wspierają. Książka napisana trochę prostym językiem, ale ogólnie polecam.

Pięć pokoleń kobiet,które pragną być kochane i szczęśliwe.To wyjątkowe kobiety prababcia Antonia,jej córka Julia,wnuczki Basia i Jagoda,a także prawnuczka Sonia wszystkie wiążą więzy krwI rodzinne. Wspaniała historia,dobra fabuła i ciekawe,niepowtarzalne postacie.
Powieść mądra,piękna,wzruszająca chwy a za serce z przyjemnością przeczytałam przyjemna,super to była lektura.

historia kobiet w jednej rodzinie, ich bardzo trudnych relacji przekazywanych z pokolenia na pokolenie
tak wychowywało się dzieci w czasach PRLu, najważniejszy był dom, zastawiony stół na święta, najmodniejsze meble a miłość i empatia do dzieci nie istniały

Historia wciągająca, ale przygnębiająca i jak dla mnie bez happy endu. Troskliwa babcia, niestabilna emocjonalnie, okrutna matka i dwie córki uwikłane w matczyne intrygi. Kiedy same dorastają i zostają matkami, albo nie potrafią się uwolnić spod jej kontroli, albo jak kalka - kopiują jej zachowanie wobec dzieci i same stają się zimne i zapatrzone w siebie. Każda z nich w taki czy inny sposób odpycha lub porzuca własne dzieci.
Nie przepadam za takimi książkami i w związku z tym nie polecam, chyba, że ktoś lubi gdy czytanie go "dołuje".

Nie jest to na pewno arcydzieło, ale d się przeczytać. Powieść o losach kobiet z jednej rodziny.

Wielopokoleniowa saga rodzinna...
Pogmatwane, trudne, pełne zmagań ze sobą i najbliższymi, życie kilku kobiet...
Książkę przeczytałam z wielkim zainteresowaniem i przyjemnością :) Jednak nie jest to opowieść przy której można się zrelaksować...

Wielopokoleniowa saga rodzinna...
Pogmatwane, trudne, pełne zmagań ze sobą i najbliższymi, życie kilku kobiet...

"...życie jest jak zupa jarzynowa. To my decydujemy, co wrzucimy do garnka i jak nam potem będzie smakować."

"Ich majtki i skarpetki prały się razem, ściskając się w objęciach przed wodą i proszkiem, ich buty mieszkały razem na tej samej półce i w nocy, w tajemnicy przed właścicielami, opowiadały sobie o podróżach, które odbyły tego dnia."

Nie zachwyciła mnie na tyle by wystawić wysoką ocenę,ale i nie zmarnowałem przy niej czasu.
Książką z gatunku,może być.Niektóre momenty,były nawet ciekawe.
Historia rodziny kobiet,ich losy.Ich dorastanie,rodzą się wnuki.
Stają się siwe włosy,ma pewną wadę.
Chciałbym by,były napisane daty.
Bo przyznam,zacząłem się gubić.
Kobiety Z Domu Soni,mogły by być świetną sagą rodziną.
Ale dla mnie wkradł się tam chaos i przyznam.Czułem się troszkę zagubiony.

Książką z gatunku,może być.Niektóre momenty,były nawet ciekawe.
Historia rodziny kobiet,ich losy.Ich dorastanie,rodzą się wnuki.
Stają się siwe włosy,ma pewną wadę.
Chciałbym by,były napisane daty.
Bo przyznam,zacząłem się gubić.
Kobiety Z Domu Soni,mogły by być świetną sagą...

1968

Bardzo ciekawa historia, wielopokoleniowa saga rodzinna kobiet,która pokazuje ich zmagania z życiem,mężczyznami i dziećmi.
Są to kobiety silne,podejmujące trudne wybory,pragnące zaznać szczęścia i miłości,jednak los ich nie oszczędził stawiając na ich drodze toksyczną córkę/matkę/babcię Julię,która nie jednej z nich namieszała w życiu.
Jednym słowem książka o kobietach i dla kobiet.

Jednym słowem książka o kobietach i...

• Przeczytane 2013